G. J. EILERS Co. winning op de lotgenooten aan het onder eind van het lijstje, H.F.C. II, te behalen. 6 2 was voorzeker een prachtig resultaat. Hermens met 4 en de beide vleugelspelers Jaap v. Nek en Arie Waayer namen de goals voor hun rekening. (Weer die center- voor en vleugelspelers!). Hermens dankte zijn succes aan zijn moedig doorzetten op het harde veld. Hij bracht de verdediging van de wijs en maakte een nuttig gebruik der kansen. Zijn lage, harde ballen bleken voor v. d. Togt weinig aantrekkelijke objec ten om diens keeperstalenten te toonen. Een zweefduik naar den hoek op den harden grond was ook inderdaad geen grapje en de H.F. C.-er wilde blijkbaar zijn botten niet ris- keeren. 'De halflinie had ook hier het leeuwen aandeel in het succes. De rust van enkele weken bleek Dorenbos goed gedaan te heb ben, want hij behandelde den bal op dit moeilijke veld met verbluffend gemak en verplaatste het spel telkens met verre trap pen, daarbij een nuttige afwisseling van linksbinnen tot rechtsbuiten betrachtend. Ook Arie was weer bijzonder op dreef en was tot in het merg getroffen door den prachtigen harden klank, welken zijn formi dabel schot aan de planken in het Haar- lemsche doel ontlokte. Ik kan mij zoo'n mo ment zoo heerlijk indenken. Het derde elftal besloot het oude jaar met het winnen van de „Zilveren Kraai". Een mooi succes, waarmede ik Ruys en zijn medewerkers op deze plaats nog eens har telijk feliciteer. Men scheen zich in Den Haag met verbazing af te vragen, hoe A.F. C. onderaan in de 2de klas staande, er toch nog zoo n goed 3de elftal op na kan houden. Hetzelfde hoorde ik in verband met het 2de zeggen, door menschen, die H.F.C. II— A F.C. II gezien hadden en deze verbazing troffen we ook bij U.V.V., dat op den 2den Kerstdag in Utrecht door ons 1ste elftal, en dat nog wel zonder Lungen en Knopper, ge decideerd geslagen werd. Ook daar was men verwonderd, dat dit elftal zoo'n lage plaats inneemt. Het is moeilijk daarvoor een behoorlijke verklaring te geven. Men traint en oefent trouw; speelt den geheelen wedstrijd met loffelijken ijver en beschikt blijkbaar over voldoende capaciteiten. Laten we dus maar aannemen, dat Fortuna ons niet gunstig ge zind geweest is en hopen, dat zij de res- teerende wedstrijden daarin verandering brengt. Dit neemt echter niet weg, dat Do- na ghy te zamen met zijn spelers aan dit ver schijnsel hun onverdeelde aandacht moeten blijven schenken, om eventueel het gebrek te verhelpen. Ik heb er reeds meermalen op ge wezen, dat het medeleven van alle spelers in het veld, d.w.z. het voortdurend positie kiezen als men den bal niet heeft, doch slechts het geringste kansje heeft hem te krijgen, nog verbetering behoeft. Vóór het doel der tegenpartij vooral, zou dit tot ver rassende resultaten kunnen leiden! Wij zijn inmiddels aan ons 39ste vereeni- gingsjaar begonnen. Laat ik in het kort her halen, wat ik aan het réunisten-diner naar aanleiding van dezen 38sten clubverjaardag tot uiting bracht. Helaas neemt de A.F.C. reeds sinds meerdere jaren steeds een plaats in, welke in schrille tegenstelling is met haar werkelijke sterkte, met haar kracht, welke o.a. ook op die bijeenkomst der oude garde en haar jongere en jongste opvolgers tot uiting komt. Al gaat het ons dan ook op het groene veld slecht, er schijnt nog iets anders te wezen, dat ons toch in onze aan hankelijkheid aan de oude Club niet doet verflauwen. Ik beweerde, dat een Club als de onze twee doelstellingen heeft, welke geen van beide mogen verwaarloosd, doch door en voor elkaar moeten nagestreefd worden, nl .de sport om de sport zelve en daarnaast de kameraadschap, de vriend- É-LECTRO - riOTOREN en schakeltoe- Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen N.y GRO£M£VUO, V d.PQlt: I CO^XSTELLEM aMster dam.'c;:. Trainiagcoatuucss voor Athletiek Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsrednctie1 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 4