Heeft A.F.C. II de eindspurt ingezet? 1Z Zonen Een maand van leed, voetballeed dan en een maand van vreugde, ware voetbal vreugde. Was niet de nederlaag tegen E.D.O. II zeer smadelijk. 51. Het wil nog al wat zeg gen en dat tegen een elftal dat ons reeds jarenlang bijna steeds 4 punten in de wacht deed sleepen tegen dit jaar 0. Zeker, er zijn excuses aangevoerd van een elftal in een ge heel onbekende formatie, maar daar staat tegenover, dat het team ook flinke krachten telde, zoodat zelfs een heterogene combina tie toch tot een dragelijk resultaat had moeten komen. Om tegelijkertijd een ieder eens goed dui delijk te maken voor welke moeilijkheden een elftalcommissie en leiders komen te staan bij de opstelling van de elftallen, moge hieron der volgen het team, waarmede het 2e in December den laatsten wedstrijd tegen Z.F.C. II uitkwam en vervolgens den eer sten wedstrijd in 1933 tegen E.D.O. II. tegen Z.F.C. II: Haaxman, Meijer, Stradmeijer, W. Neseker, Buising, Dijkhuis, Mulder, Jb. v. Nek. A. Waayer, Ellens, Uiterwijk, tegen E.D.O. II: Haaxman, Fürstner, Breedveld, Dorenbos, Hermens, Staats, Mulder, Nigtevegt. Reyenga, Brouwer, H. Meijer. Derhalve liefst 9 andere menschenü Er was dan ook wel in buitengewoon groote mate van force majeure sprake. Zooals het echter altijd gaat op voetbal- gebied: Je roem of je schande is slechts die van één week. Want is het niet na een gran diose overwinning himmelhoch jauchzend en na schandelijke nederlaag zum Tode betrübt. Gaat het niet dikwijls met de spelers net zoo? H.F.C. II beteekende erop of eronder. Wat voorzoover ik mij herinner nog niet was voor gekomen, was dezen keer noodzakelijk, n.l. een paar hartige „officieele" woordjes van te voren. Gelukkig mogen we zeggen dat we mét eere uit den strijd zijn gekomen, een weinig meer door Vrouwe Fortuna toegelonkt als dit bij A.F.C. I, II enz. anders het geval is en een klinkende 62 overwinning was het resultaat. Dat geeft den burger moed, neen, zelfs veel moed. Een verslag van dezen wed strijd, och neen, dat komt zoo dikwijls op het oude liedje neer van een voorzet zus en een corner zoo, een schot tegen den paal of tegen de lat, een goede of een slechte keeper, Jantje op dreef en Pietje niet, enz. Een moment wil ik echter aan de vergetelheid ontrukken. Dat was die 4e goal op een fataal moment, toen de stand 31 was en 32 of 4—1, dus heel veel te beteekenen had. Onze vriend Witte- bol thans rechtshalf in de H.F.C. gelederen spelend, beging de fout voor eigen doel den bal te lang bij zich te willen houden, met het gevolg, dat schrijver dezes die afhandig maakte en meteen vrij had. Een resolute voor zet volgde, Arie Waaijer bekeken naar bin nen gekomen, ving den voorzet op en pangde den bal clean in het net. Een heerlijk goaltjeü De mannen „van boven de 30", die den laat- eedermakers Amsterdam Ke'*ersÉracht 480 Tel. 34845 11 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 11