FLATS vanaf Fl. 800. - per prachtig nog net op de lijn ingehouden, voor doel geplaatst, waar Charles op de bekende wijze het balletje in het onbescherm- doe hoekje deponeerde. Met Lungen als centervoor, die zich steeds goed opstelt en rustig zijn kans afwacht, doch dan ook tot iets bijzonders in staat is, biedt deze speelwijze altijd kans op succes. De taak der vleugelspelers is dan slechts den bal zoo gauw mogelijk achter de backs, doch op voldoenden afstand van den keeper te plaatsen, en naar binnen te komen, als de andere vleugel den bal speelt. (Zie Knopper hierboven.) Het is duidelijk, dat een vaste tactiek on mogelijk is, daar deze zich steeds naar ge lang van tegenpartij en samenstelling van het eigen elftal zal moeten wijzigen. Even zeer is het duidelijk, dat de binnenspelers hun taak bij iedere speelwijze moeten kun nen begrijpen. Waar wij reeds 10 wedstrijden gespeeld hebben, zal de K.N.V.B. ons wel vacantie geven, totdat onze tegenstanders den achter stand hebben ingehaald en een zuiverder beeld verkregen wordt. Het zal me benieu wen, hoe de stand er uit ziet, als we weer gelijk staan. Dit jaar eindigt dus weer in ongeveer de zelfde omstandigheden als het begonnen is. Het heeft ons veel angstige spanning ge bracht, doch ook groote sportieve vreugde doen smaken, toen de zoo langzamerhand traditioneel geworden eindspurt werd inge zet en de noodige puntjes binnen kwamen. Vooral de wedstrijd tegen Zeeburgia, met die 4 prachtdoelpunten in het laatste half uur, zullen ons altijd in herinnering blijven. Eerst die zekerheid van een fatale nederlaag en toen plotseling die verandering van 42 in 4—6! Den laatsten wedstrijd tegen Zandvoort kon ik helaas door ziekte niet bijwonen, doch ik kon mij de vreugde van dien middag en avond zoo goed voorstellen. Het ware te wenschen, dat de eindspurt in 1933 meteen wordt ingezet. Onverschillig welke elf spelers aangewezen zullen worden, de. eer van ons elftal, de plaats onzer club, te verdedigen, als zij slechts hun plicht doen, kan niemand hen iets verwijten. Critiek op spelers is alleen dan toelaatbaar, als de een of ander zijn plicht verzaakt. Iedere spe ler, die zijn best doet, onverschillig hoe het resultaat is, verdient een woord van lof; immers, niet hij, doch de E.C. is verantwoor delijk voor zijn uitkomen. De appreciatie van spelers, vooral wanneer hun capaciteiten elkaar niet veel ontloopen, is nu eenmaal zeer verschillend en vooral wanneer een elf tal succesvol is, komt dit in dubbele mate tot uiting. Waardeering en vertrouwen zijn noodig, om zoo goed mogelijk door de moeilijkheden heen te komen. Ontevreden heid en wantrouwen zijn zoo gauw gekweekt en later zoo moeilijk eruit te krijgen, als de zaak ondermijnd is. Laten we hopen, dat zoo iets, zelfs onder de moeilijkste omstan digheden, bij onze A.F.C. nooit mogelijk zal zijn. Ongetwijfeld zal ieder goed A.F.C.-er bij de jaarwisseling hopen, dat het nieuwe jaar ons spoedig de noodige successen brengt. Juist als je je zoo benauwd voor je club maakt, begrijp je eigenlijk pas goed, wat ze voor je beteekent. Je zou ze niet kunnen missen, ze is als het ware iets levends ge worden. Ze schenkt je zooveel: 'n vrienden en kennissenkring, waar je je thuis voelt, vreugde en teleurstelling, een schat van mooie herinneringen, kortom alles, wat men naast het dagelijksch bestaan zoo noodiq heeft. Ook voor ons 2de elftal wordt het be nauwd. Toch was b.v. de 32 nederlaag tegen de ongeslagen leiders op zichzelf een goed resultaat. Z.F.C. II bleek een elftal, dat zelfs den meesten 2de klassers ongetwij- Vervolg blz. 20. Ie kolom). met 5 a 8 Kamers, Badkamer en Keuken TE HUUR voor direct of later met riant achter-uit zicht op tennisbanen per jaar Gelegen aan de EUTERPESTRAAT LEONARDOSTRAAT OF TITIAANSTRAAT A.F.C.-c s SPECIALE CONDITIES op het sterk verlaagde prijsniveau. Inlichtingen en sleutels Leonardostraat 1 huis, Tel. 22884 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 8