WAT IEDERE A. F. C.-ER BEHOORT TE WETEN. I en II nog steeds in nood. Een kampioenschap voor het derde? Het w3S een onnsnQename vcrrsssincj, toen onze geachte Schakel-Redacteur mij opbelde en op zijn vriendelijkste toon de vraag stelde, of hij nog langer op mijn bij drage zou moeten wachten. Een verrassing, als je al eenige dagen geleden je copy aan Tante Pos toevertrouwde en dus nu tot de ontdekking komt, dat zij in haar taak is te kort geschoten. En onaangenaam, omdat je nu hals-over-kop verdere stagnaties moet zien te voorkomen. Sinds ons vorige overzicht is de positie van ons eerste elftal niet veel veranderd. Eén nederlaag en één overwinning brachten noch verbetering, noch verslechtering, zoo dat de toestand bleef zooals hij was n.l. zorgbarend. De groote nederlaag tegen Velox was zeer teleurstellend. De laatste ontmoetingen tegen deze Utrechtenaren op ons terrein hadden altijd overwinningen opgeleverd en al lag thans een nederlaag onzer jongens in de lijn der verwachtingen, velen onzer had den toch de stille hoop, dat ook deze thuis wedstrijd een winstje zou opleveren. Eenige ongelukjes in onze verdediging bezorgden Velox al heel goedkoop de lei ding en stelden haar spoedig in staat dezen nuttigen voorsprong te vergrooten. Het was duidelijk, dat dit ons elftal, speciaal de ver- dediging, deprimeerde en onze tegenstanders tot steeds rustiger en beter spel inspireerde. Speciaal de geelzwarte voorhoede weerde zich geducht, waarbij het in het bijzonder de linkervleugel Achterberg-v. Lith was, welke onze achterhoede voortdurend in het nauw bracht. Daar de Utrechtsche middenlinie aan onze voorhoede een vrij zacht eitje had, kon zij zich geheel aan haar steunende taak wijden en deed dit voortreffelijk. Voegt daarbij behoorlijke backs en keeper, dan is daarmede verklaarbaar, dat ik, zelfs gedach tig aan het feit, dat ieder elftal speelt zooals de tegenpartij het toelaat, den indruk kreeg, het sterkste elftal onzer afdeeling aan het werk te hebben gezien. Ik had dan ook niet verwacht, dat Velox en dan nog wel in Utrecht tegen H.F.C. het loodje zou leg gen. De nederlaag tegen D.W.S. kan nog uit een zekere reactie op het teleurstellende resultaat tegen H.F.C. en de abnormale ter reinsgesteldheid verklaard worden. Ergens heb ik gelezen, dat H.F.C. tegen Velox grootendeels in het defensief geweest is, doch juist in momenten van sterke pressie met snelle aanvalsstooten succes wist te be halen. Het schijnen speciaal de beide vleugel spelers en midvoor Koper geweest te zijn, die dit kunststukje uithaalden. En nu vraag ik mij af, of dit defensief spel opgedrongen, of tactiek geweest is. Onze wedstrijd tegen Velox werd door talrijke H.F.C.-spelers, onder leiding van hun trainer, bijgewoond. Tegen ons toonde Velox, met haar goede voorhoede en middenlinie, een ploeg met sterke aanvallende capaciteiten te zijn. Vooral zonder Van der Meulen ook al bezit v. d. Togt meer dan gemiddelde qua- liteiten lijkt een voorzichtig optreden i.e. terugtrekken der halfs, etc., een goede tactiek. Goed, mits men over snelle wings en een productieven midvoor beschikt, die van luttele kansen een maximum gebruik kan maken. Is dit laatste niet het geval, dan lijkt mij dit verdedigend spel uit den booze. Feitelijk gaf onze wedstrijd tegen Hercu les hetzelfde beeld, al was het dan ook geen opzet. Toen Hercules direct opdrong en ons doel onder vuur nam, waarna al spoedig Wout Buitenweg den eersten treffer in het doel plaatste, werd het ons bang te moede. Dat de zaken zich niet verder in deze fatale richting ontwikkelden, was aan het trio v. Nek-Lungen-Knopper te danken. Vooral de tweede goal van Charles was als voorbeeld van samenspel tusschen vleu gels en midvoor een juweeltje. De verre harde voorzet van Roelof werd door Knop- A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 7