En Ben, Galli en Broeksmit met de „Deutschland-über-alles- koppen", Van Nekken, Otto, Walther met bridgelust niet te stoppen, Piet Bos, de twee Nico's, Willy's, enfin te veel om te memoreeren, Alles komt in A.F.C. gezelligheid studeeren. Pieternel: Als jullie jelui dan zoo amuseeren. Dan wensch ik nog vele jaren voor al die Heeren. Het is anders wel een heel nare tijd, Alom hoor je niets dan narigheid. Werkloosheid, kapitaalverlies enzoovoort, Daar heb je voor den oorlog niet zoo veel van gehoord. Thomasvaer: De oorlog heeft al die ellende gebracht, En nu reeds wordt er weer een nieuwe verwacht. Pieternel: Dat mag niet. „Nooit meer oorlog", mo.et 'n ieder uitgillen, Het zijn beesten, die een dergelijke slachting willen. Thomasvaer: Het lijkt heel mooi, maar des menschen aard Maakt dergelijke leuzen van onwaard. Zelfs op het voetbalveld ziet men het groote gevaar. Staat men als vijanden tegenover elkaar. Pieternel: Nu ja, in de hitte van den strijd, Vervalt men wel eens in haat en nijd. Thomasvaer: Maar dat is ook best te excuseeren, Maar zelfs vóór den wedstrijd zijn er Heeren. Die hun tegenstanders bezien als een kat een hond. En dat noem je toch zeker niet gezond. Pieternel: Dat doet mij denken aan een speler die zich voorstellen wou, Maar zijn tegenstander liet hem leelijk in de kou, Hij lachte spottend en zei: „Maak geen flausies man, Straks maak je toch een goaltje, als je kan." Thomasvaer: Wij zullen maar voor de zooveelste maal wenschen, Een Vrede op Aarde voor de voetbalmenschen. Pieternel: Het Arolbekertournooi is nog steeds A-one, Waarop een ieder A.F.C.-er trotsch zijn kan, Dit jaar werd hij de tiende maal verspeeld En de sympathie van allen is ons niet verheeld. Thomasvaer: En de zwarte mannen uit Den Haag, Namen dit jaar Blauw-Wit eens bij den kraag. Voor 1933 weer een prachtig bezet tournooi, Is voor A.F.C. de beste Nieuwjaarsfooi. Pieternel: En zijn er nog vele persoonlijke feiten te vermelden, Vele goede daden te vergelden? Thomasvaer: Ja, in de eerste plaats is Ernst van Ooy uit het Bestuur getreden. Waarin hij tien jaar heeft gewerkt en gestreden. Pieternel: Het is heel jammer, maar we hebben te accepteeren, Maar we zullen in hem altijd een goed A.F.C.-er eeren. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 4