gelegen hebben, maar wist niet meer, wat hij den vorigen avond gegeten had. De jongens, die den vorigen avond waren achtergebleven, hadden als opoffering voor hun boreltje een uur op het bureau van het station Den Haag moeten zitten, vóór zij op hun kaartjes mochten verder reizen. Kwart over elf arriveerden wij op de plaats van bestemming, om het tegen Quick II op te nemen. Met het volgende elftal stel den wij ons op: Peeters. Langevoort. Breedveld. v. Bragt. Ruys. Bonkink. Mieghout. Reijinga. Brouwer. Dankelman. Th. v. Nigtevegt, welk elftal dus een wijziging had ondergaan. De einduitslag was 22. Dit was een van onzen kant slécht gepeelde wedstrijd. Slechts in de laatste minuten konden wij door een fout van den Quick-keeper dit gelijk spel forceeren. Piet Dankelman raakte geblesseerd en moest de laatste 10 minuten door E. Rood vervangen worden. Echter was Vrouwe Fortuna dit maal met A.F.C., zoodat wij door het nemen van drie zenuwsloopende schoppen overwinnaar werden en daardoor in de finale kwamen tegen H.B.S. IV, welke match om 3 uur des middags zou aanvangen. De rustpoos werd bridgend en lezend door gebracht. Doch reeds om half drie begonnen de zenuwen te werken, zoodat de captain maar voorstelde ons te gaan verkleeden. In de kleedkamer werd niet anders ge sproken dan over den volgenden wedstrijd (niet waar, Dik!). Tjerk ging naar het con centratie-lokaal! Eindelijk brak dan het groote moment aan en stelden beide elftallen zich op. Piet Dan kelman wilde het wel graag weer probee- ren, maar moest reeds kort na het begin uit vallen wegens de des ochtends opgeloopen blessure. Rood nam wederom zijn plaats in en speelde een heel goeden wedstrijd. Iedereen mist per slot van rekening wel eens een keer. Wij speelden zooals geen van ons had kun nen droomen, het ging eenvoudig geweldig. Dik Langevoort werd door de tribune bevor dert tot het ,,Kenon" hetgeen niet ten on rechte was. Want zooals deze kerel heeft staan „beulen" en zoo „zwijgzaam", het was eenvoudig geweldig. En toch, wij hadden geen geluk. Er werd verscheidene malen op het H.B.S.-doel ge schoten, zelfs maakten wij een doelpunt, hetwelk de scheidsrechter niet toekende, maar ook dit weerhield ons niet de zaken flink te blijven aanpakken. De rust kwam met gelijken stand 00. Hierin bezwoeren wij elkander, dat wij de zil veren kraai zouden en moesten winnen, zelfs de uitdrukking „alleen over mijn lijk" werd hierbij geuit. Met deze aan elkaar gedane belofte, betra den wij wederom het veld en pakten direct weer flink aan. H.B.S. speelde echter ook voor wat zij waard was, maar zij hield het spel te kort, wat het ingrijpen van onze verdediging vergemakkelijkte. Er werd van beide zijden uitstekend gespeeld maar geen van de twee kon het in doelpunten uitdrukken, zoodat het eindsignaal klonk met een blanken stand. Het was inmiddels vrij donker geworden, zoodat verder spelen niet was aan te bevelen en werd het nemen van drie penalties bepaald. Tjerk plaatste zich achter den bal en schoot de eerste onhoudbaar in. De eerste, door H.B.S. genomen ging ver over. De tweede werd zeer tactisch door Tjerk in den anderen hoek geschoten. De tweede door H.B.S. zat en wij hadden thans een voorsprong van 21 Ten derde male was het Tjerk, die zich zenuwloos achter den bal plaatste, het was voor ons gewoon een kwelling, een beetje heksenvet, en bomhoog over! Nu nog de derde te nemen door H.B.S., deze werd, hoewel recht op hem af, doch keihard, door Peeters gestopt. Op dat moment sprongen wij allen in den lucht. De vreugde was ongekend groot, want de begeerde „Kraai" ging mee naar Amster dam. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt het was aardig om uit den mond van den voorzitter van H.B.S. den heer Lameij te hooren, dat ons elftal den lsten prijs zeer verdiend had gewonnen. Han Ruijs nam den prijs in ontvangst met dank namens het Bestuur onzer Vereeniging voor het gebodene. Daarna cheers en een dronk, en toen wasschen en naar Amster dam, welke telefonisch in kennis van de over winning was gesteld. Behalve dat wij den prijs mee namen, zijn wij nog zoo brutaal geweest om den bal, waarmee de wedstrijd werd gespeeld, mee te pikken! Kwart over zes arriveerden wij wederom in Amsterdam en troffen George, die juist van Bloemendaal kwam, waarna wij met ons al len naar Eggers gingen. Door toevallige omstandigheden waren geen bestuursleden ter ontvangst aanwezig, A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 22

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 22