willen maken. Bij de tweede goal ging hij echter ook niet vrij uit en het was beter ge weest niet zoo vroeg uit de goal te komen, doch eerst te wachten tot de voorhoede- speler zou gaan schieten. Nu kon deze eerst kalm kijken en richten. Toen Salm eenige minuten voor tijd alleen op het doel afging, liet de keeper daar zien hoe je in een derge lijk geval een zeker schijnend doelpunt voor komt. De beide goals, die de Volewijckers gescoord hebben, waren verdiend en zoo was dus de eindstand 22, een uitslag, waarmede beide partijen tevreden mochten zijn. N. D.W.S. JUN. AA.F.C. JUN. A. Deze wedstrijd werd vol goeden moed be- onnen en het gelukte ons na enkele minuten, de leiding te nemen. Hierna was D.W.S. een tijdlang in de meerderheid. Een plotseling uitval leverde ons tweede doelpunt op. Uit een corner wist D.W.S. door een pracht kopbal den achterstand te ver kleinen (1-2). Hierna kwam de rust. Na de rust kwam D.W.S. sterk opzetten en binnen korten tijd was het 32. Elet gelukte ons nog gelijk te maken, maar door een misverstand in de achterhoede wist D.W.S. nog twee maal te doelpunten. Het einde kwam met 5—3. G. B. WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Vervolg van pag. 8. feld de baas zou zijn. Zij wonnen welver diend, al was hun 2de doelpunt 'n caudeautje, juist op het moment, toen we bij den stand 1—1 een kansje op een onverwachte over winning gingen maken. Zóó spelende be staat er een goede kans, dat ook zij zich nog tijdig in veiligheid kunnen brengen. Het derde elftal gaat steeds door op het goede pad. Al is de voorsprong ook slechts één simpel puntje Ruys en zijn mannen staan nog steeds bovenaan. Jongens, denkt er aan, de reserve 2de klas waaraan ik zelf zoo vele prettige herinneringen heb is bereikbaar. Zorgt, dat je er komt! Zooals men gelezen of gehoord zal heb ben, speelde bij Alphen in den wedstrijd tegen ons een ongerechtigd speler mee. Te genwoordig is zulks voor tegenpartijen moei lijk te constateeren en wij besteden er ook nooit eenige aandacht aan, vertrouwende, dat men niet zal knoeien. Overspelen komt echter alleen dan ,,in Frage", als je het zelf contateert en den K.N.V.B. er op atten deert. De tegenwoordige bepalingen lijken mij dan ook weinig geschikt, om knoeierijen tegen te gaan. Indien men bepaalde, dat de betreffende club voor iedere opzettelijke overtreding één of twee doch één zal voldoende zijn winstpunten in mindering krijgt, dan zal dit prefentief werken, want een dergelijke bepaling zou zelfs tot aan het eind van het seizoen haar waarde blij ven behouden. Als men nu nog in „De Sportkroniek'' van 19 December leest, dat de betrokken speler wegens het verstrekken van mislei dende inlichtingen met betrekking tot een verzoek tot overschrijving voorloopig ge schorst is, dan komt de wensch naar meer doeltreffende beschermingsmaatregelen voor bona-fide clubs des te sterker naar voren. De hernieuwde uitgave van mijn artikeltje geeft mij de welkome gelegenheid, nog even onze genoeglijke bijeenkomst van Dinsdag j.l. te memoreeren. Ik heb met de ons bekende kien-spelletjes wel geen wild in de wacht gesleept worst of paling interesseert mij als huisvader minder, want de kans om die heelhuids thuis te brengen is al heel gering! doch ik heb mij uitstekend bij de causerie van Hollander geamuseerd. Het gaf je zoo'n heel andere kijk op alles, wat voor een radio uitzending van een sportevenement komt kijken. Ik herhaal nog eens, wat ik reeds na afloop van de lezing zeide, als ik weer op mijn gemak met vrouw en kroost naar de enthousiaste en voorbeeldige uitzending van een interland-wedstrijd zit te luisteren, zal ik Hollander s prestatie dubbel op prijs stellen. Moge het Hollander nog lange jaren gegeven zijn de tallooze voetballiefhebbers hier en in Oost en West een paar uren van sportieve spanning te verschaffen, waarvan zijn eerlijk enthousiasme en liefde voor de sport zeker een der mooiste elementen is. Tenslotte wensch ik allen lezers een voor spoedig en gelukkig Nieuwjaar, dat niet alleen voor A.F.C.. maar ook en in de eerste plaats voor het geheele maatschappelijke be stel, een grondige verbetering brengen moge. 22 December 1932. I. H. GALAVAZI. A.F.O—ers, begunstigt onze adverteerders! - 20 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 20