„Het" eerste.Magisch woord. Ieder lid, ieder half-lid, ieder heelemaal-geen-lid, heeft het over, klaagt over, roemt over, kankert over het eerste. Die moet erin, die eruit, die- is schit terend en die beroerd. En zoo gaan wij maar door. Maar daarom is het juist het eerste. Het eerste elftal, waar de oude A.F.C. mee staat en valt, het belangrijkste departement van de A.F.C.-regeering. En met dat eerste wil het nu juist niet. Het resultaat 6 punten uit 10 wedstrijden is beroerd. Een reuze tegenvaller. Iets wat weinigen voorzien of gedacht zullen hebben, behalve dan de speciale „kenners". Met veel enthousiasme zijn de spelers begonnen te trainen. Het gekanker is uit het elftal geheel verdwenen. Met de bekende gewoonte van „elke week een ander elftal" heeft de Elftal commissie gebroken; heeft een vast elftal regelmatig laten spelen. Alles zooals het moet. Maar het is niet gelukt. Jammer, zeer jammer, en wel voor de spelers het meest. Maar de bekende A.F.C.-pech is ook dit jaar niet uitgebleven. Vrouwe Fortuna schijnt ons niet te beminnen (en dan nog wel zulke mooie mannen!) Driemaal verloren wij met 2—1. Tegen Spartaan 3 minuten voor tijd; tegen D.W.S. in de allerlaatste seconde; tegen Al phen door een clean buitenspeldoelpunt. Den wedstrijd tegen Baarn hadden wij reeds ge wonnen (hadden wij trouwens dik moeten winnen!tot het zeer eigenaardige incident met den keeper zich voordeed. Met moeite werd het nog 44. In de 22 tegen B.F.C. misten wij een strafschop. Het is niet ons doel de slechte positie van ons eerste door nakaarten mooier te gaan maken, maar het is en blijft een feit, dat wij met een greintje meer geluk eenige punten meer verzameld hadden. De wedstrijden tegen H.F.C. en Velox ver loren wij afdoende. Tegen H.F.C. speelde ons team een zeer goeden wedstrijd, doch de laatste wedstrijd tegen Velox was hopeloos slecht. Maar dat is juist de ramp. De zenuwen komen weer los. Er moet weer onder hoog druk gespeeld worden. Er moet gewonnen worden. De punten moeten er komen, anders gaat de A.F.C. er aan. Daar komt de druk weer op de spelers. Er wordt weer verschrik kelijk veel over de onderste plaats en zelfs de- gradatie-wedstrijden gesproken. Te veel, veel te veel zelfs. Wij hebben nog 8 wedstrijden te spelen; er is nog alle kans; A.F.C. is nog niet verloren. Wij willen zoowel spelers als supporters toeroepen: „Houdt moed, verlies je kop niet". De jongens van het eerste hebben getoond, ook zeer goede wedstrijden te kunnen spelen. Laat dit nu in de volgende wedstrijden nog eens zien. Van Hercules is gewonnen, dus wij kunnen nog wel winnen, zoo beroerd speelt het eerste heusch niet. En onze supporters op de tribune: Moedigt aan, bij voorspoed en bij tegenslag (speciaal in het laatste geval). Kankert niet of smaalt niet als het eens mis gaat of een speler iets „stoms" doet. Flinke sportieve aanmoedigin gen helpen en steunen een elftal. Tribune kent uw taak! Nog een verzoek aan de spelers: zoowel van een als aan twee en drie: Blijft trouw regelmatig oefenen. In Decem ber en Januari worden vermoedelijk weinig wedstrijden vastgesteld, maar dat beteekent niets! geen wedstrijd, dus niet noodig te trai nen." Neen, mijne heeren, iederen Donderdag (of Vrijdag) avond present. Donaghy rekent op jullie! Wij zijn goed begonnen; met de bereikte resultaten zit het tegen (third excluded) maar wij moeten volhouden, wat er ook gebeurt. Good luck. TRAININGS-COMMISSIE. Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 14 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 14