FLATS Het falen van ons Eerste. Verzoekvan onzen trainer. vanaf Fl. 800. - Voor de vijfde achtereenvolgende maal is A.F.C. weer in den strijd om de laatste plaats gewikkeld: er groeit zoo langzamer hand een geslacht A.F.C.-ers op, dat een overwinning van ons eerste beschouwt als een merkwaardig natuurverschijnsel. Het eenige verschil met de vorige seizoe nen is, dat we nu met eervolle nederlagen onderaan gekomen zijn, tegen anders met doodgewone nederlagen. Schakelen we de 5—0 poeier tegen Velox uit, dan zijn het vrijwel allemaal odd-goal nederlagen. Met 21 immers werd verlo ren van Spartaan, van D.W.S. en van Alphen. Over het algemeen speelt ons eerste dus vrijwel gelijk op met haar tegenpartijen. Een groote fout lijkt mij nog steeds de buiten gewone nervositeit van de ploeg. Dat deed ons den A.R.O.L.-wedstrijd tegen H.F.C. verliezen, dat deed ons b.v. ook van D.W.S. verliezen. De wedstrijd tegen D.W.S. was een wel zeer merkwaardige. Niemand zal kunnen zeggen, dat D.W.S. uiteindelijk niet ver diend won. En toch was het weer niet noodig geweest, om te verliezen. De gelijk maker van D.W.S. ontstond weer door een echt-typische A.F.C'.-fout. De middenlinie was hier debet aan; keek niet uit, was vol komen „over de zenuwen en daar ging onze voorsprong. En ook het drama wie zal niet kassian gehad hebben met Bé Dorlas van de iaatste minuut had verhinderd kunnen wor den, als toevallig iemand in de verdediging op de idee gekomen was, dat een keeper, wil hij een bal kunnen stoppen, ook graag wat zien wil! Karei Lotsy heeft het zoo juist gezegd, dat het winnen van een voetbalwedstrijd vaak meer een kwestie is van psychologie dan van capaciteiten. Zou ons eerste dat vermaledijde „minderwaardigheidscomplex kwijt kunnen raken, dan zouden we een heel eind op den goeden weg zijn. Want zelden hebben we de laatste jaren een ploeg gehad, die qua team-spirit, opofferingsgezindheid en goede wil zoo O. K. was. Jammer, dat de ploeg niet eens een eerste klas wedstrijd kan gaan zien, want de A.F.C.-ers, die ik in het stadion bij de laatste wedstrijden spraE zeiden: we dach ten, dat er in de eerste klas veel beter ge speeld werd. Misschien zou onze ploeg door het vaak negatieve spel in de eerste klasse haar zelf vertrouwen herwinnen. Een goed systeem in dit verband had onze oud-aanvoerder Pim Versluijs. Die keek nooit naar een competitiestand om en als hij in het veld kwam, wist hij op geen voeten of vamen na, hoe de tegenpartij er voor stond! Weg moet die angst; weg met die som bere blikken: We moeten Zondag daar of daar spelen. A.F.C. leeft weer! A.F.C. streeft weer! A.F.C.'s naam moet weer hersteld! TRAININ GS-COMMISSIE. Door het bedanken van W. Wittebol heeft Frans Meyer zitting genomen in bo venstaande Commissie. Op verzoek van Donaghy vragen wij onze leden beleefd doch dringend, zich bij de wedstrijden van ons eerste elftal noch vóór, noch na den wedstrijd of tijdens de rust, in de kleedkamer te begeven. Wij hopen en vertrouwen, dat aan dit zeer vriendelijk verzoek zal worden vol daan. DE TRAININGS-COMM. met 5 a 8 Kamers, Badkamer en Keuken TF HTTTÏR voor direct of later met riant achter-uit zicht op tennisbanen per jaar Gelegen aan de EUTERPESTRAAT LEONARDOSTRAAT OF TITIAANSTRAAT A F.C.-ers SPECIALE CONDITIES op het sterk verlaagde prijsniveau. Inlichtingen en sleutels Leonardostraat 1 huis, Tel. 22884 - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 9