houding zóó, als wij ze altijd zouden wen- schen. En deze waardeering kwam ook bij de aanhangers tot uiting, waarvan o.a. het sportieve applaus tijdens en na afloop van den wedstrijd, waarmede Dorlas voor zijn uitnemende prestaties beloond werd, een goed bewijs was. Alhoewel D.W.S. door haar veld-meerderheid en beter teamwork de overwinning ten volle verdiende, was het voor ons elftal toch volslagen pech, dat eerst in de laatste seconden de beslissende treffer werd afgevuurd. Zoowel tegen H.F.C. als D.W.S. gezien de positie dezer elftallen overigens niets ab normaals moesten wij ons hoofdzakelijk tot het defensief bepalen. Onze voorhoede komt daardoor ook niet tot haar recht. De voortdurende hulp der binnenspelers in de verdediging werkt natuurlijk funest op hun prestaties als aanvallers. Wij hebben thans in Fürstner en Nesenberend twee jonge snelle backs, met wie wij heusch wel een meer aan vallend systeem kunnen probeeren. Men heeft het gezien, telkens als wij het spel tijde lijk konden verplaatsen, was onze voorhoede een serieus gevaar. Het is daarom zoo uiterst jammer, dat de .bekeken spelende Doren bos voortdurend door een blessure gehandi capt wordt. Tot zoover was dit artikel geschreven vóór den uitwedstrijd tegen „Alphen". Thans kan ik ook deze teleurstelling aan mijn relaas toe voegen. Zonder Dorenbos en Knopper was ons elftal reeds beduidend verzwakt, maar toch had ik goede hoop, dat tenminste één puntje het resultaat zou zijn. Zelf ben ik er niet geweest, dus ik kan er niets van ver tellen. Het eenige dat ik ervan vernomen heb, is dat we technisch beter speelden, dat we 2 strafschoppen tegen ons zagen toege wezen, dat Dorlas weer goed gespeeld heeft en dat we ons natuurlijk weer in de verdedi ging terugtrokken, ofschoon onze aanvallen steeds gevaarlijk bleven. In een der dagbladen las ik een verslag, waarin juist dit defensief spel ons als een fout werd aangerekend, waarmee ik dus mijn herhaaldelijk geuite opinie omtrent dit punt bevestigd vond. Je krijgt natuurlijk be trekkelijk weinig goals tegen, doch zoowel tegen het sterke D.W.S. als tegen „Alphen", de laatste, is het resultaat precies hetzelfde, n.l. dat je met de odd-goal verliest! Indien men de kanthalfs naar voren brengt, dient de rest der achterhoede natuur lijk al haar aandacht aan goed opstellen te schenken, doch Peter Donaghy zal den spe lers wel het noodige vertellen. In ieder gevali, houdt er den moed in, jongens. Dit geldt ook voor het 2e elftal. Dit voortdurende trainen als je in de week overdag nog een uurtje vrij hebt, maak dan een afspraak met Donaghy dit harde wer ken moet eens tot succes voeren. Voor het 2de elftal was het zeer jammer, dat het juist bij den wedstrijd tegen „Zee- burgia II spelers en invallers voor het eerste moest leveren. Toen de 01 achterstand tegen den guren wind in, na de rust al spoe dig was ingehaald en ons 2de voortdurend sterker was, rekende ieder op een overwin ning. Gebrek aan doorzettingsvermogen van het binnentrio deed echter succes uitblijven. Ik ben er echter van overtuigd, dat ook dit elftal nog wel voor de noodige puntjes zal zorgen. j Fén ding dient echter nog vermeld, n.l. dat ik wederom moest constateeren, dat de spil, evenals in de vorige wedstrijden, welke ik zag (Ajax II en H.F.C. II) het laatste half uur bedenkelijk afzakte. De zeer goede in druk van zijn spell in de eerste helft wordt dan telkens te niet gedaan. Indien het alleen vermoeienis is en geen gebrek aan enthou siasme, dan moet dit euvel toch door flink trainen te verhelpen zijn. Wij rekenen erop!! Anders krijgt ons 1ste elftal nooit een goeden reserve-spil. Dan moet ik het eens over Haaxman heb ben. Zooals bekend speelde hij verleden jaar weinig, kon 's zomers zelden oefenen, en het resultaat was, dat bij het begin van het sei zoen in de hoogere elftallen andere doelwach ters een plaats verworven hadden. Nu heb je altijd van die spelers, die er in dergelijke ge vallen voor goed den brui aan geven en een lagere rang beneden hun waardigheid vin den. Alsof het er voor een goed sport- en clubman ook maar iets toe doel, in welk elf tal je speelt. Doch niet aldus Haaxman. „Dan maar in het 5de" zei onze lange vriend. Dank zij Haaxman werden sterke tegenstanders verslagen en ik ben ervan overtuigd, dat hij met het meeste genoegen met het 5de over winningen was blijven behalen. Thans helpt hij echter alweer mee, om het 3de kampioen te maken. Dit elftal staat er goed voor. Slechts één gelijk spel en verder niets dan groote, maar des te verdienstelijker overwin ningen. Moge het Han Ruys en zijn mannen nu eens gelukken de oude plaats te herwin nen. Het kan best. Maar het geval Haaxman is nu juist iets, wat iedere A.F.C.-er behoort te weten, tot leering en voorbeeld voor velen. 15 November 1932. I. H. GALAVAZI. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 6