WAT IEDERE A. F. C.-ER BEHOORT TE WETEN. Geen reden voor teveel pessimisme! Het is met ons eerste een eigenaardig ge val. Sinds de laatste „Schakel" den lezers onder de oogen kwam, werd uit 3 wedstrij den slechts één puntje .bemachtigd. In de achter ons liggende seizoenen zou een derge lijk resultaat weer het bekende angstgevoel te voorschijn hebben geroepen, doch ditmaal is men ondanks deze teleurstelling toch hoop vol gestemd. Men voelt, dat men op een keerpunt is en er is slechts een beetje „veine" voor noodig, om de balans in de goede rich ting te doen doorslaan. Het elftal speelt beter dan het sinds lapg gedaan heeft. De geest is goed, er wordt hard gewerkt, geregeld ge traind. Er komen nieuwe enthousiaste krach ten uit onze lagere elftallen naar voren. De periode, welke wij thans doormaken, kan be slissend zijn voor de toekomst van A.F.C. Het Bestuur heeft dit ook zoo aangevoeld en ging er toe over in Bromilow's plaats Peter Donaghv als trainer te engageeren. De gang moet er nu in gehouden worden. Donaghy heeft zijn sporen in Holland verdiend en zijn jarenlange trainers-ervaring op de Holland- sche velden, zijn kennis onzer taal, de ijver, waarmede hij zijn werk begonnen is en reeds aller sympathie verwierf, doen ons het beste van zijn werkzaamheden verwachten. Dit geeft mij gereede aanleiding den lezers ons trainingsfonds in herinnering te brengen. Vele kleintjes maken een groote (de groote zijn natuurlijk meer effectief!) Stelt dus Uwe bijdrage aan W. v. d. Brink of Uw maande- lijksche toezegging niet uit, doch indien gij het nog niet gedaan hebt, do it now! Iedereen moet meewerken om de A.F.C. thans door de beslissende periode heen te helpen en den weg naar uiteindelijk succes te banen. Èigenaardig ook dat de publieke belang stelling zich in stijgende lijn beweegt. Het is alsof men de situatie aanvoelt. Natuurlijk is de ongekend groote belangstelling bij A.F.C.D.W.S. grootendeels aan de groote populariteit der bezoekers te danken, al is het duidelijk, dat men voelde, dat de kampioens- candidaten tegen het laaggeplaatste A.F.C. geen „walk-over" zouden hebben. Ik kan mij niet herinneren, dat het bij een competitie wedstrijd op ons veld zóó vol was. Wanneer ik nu de gespeelde wedstrijden onder de loupe neem, dan is het mij helaas onmogelijk om, wat den wedstrijd A.F.C. Baarn betreft, aan ons principe: geen critiek op tegenstanders, vast te houden. Verschil lende spelers van dit elftal beoefenen een spelletje, dat met voetbal alleen dit gemeen heeft, dat er een bal en tegenstanders bij be trokken zijn. Met prettige sportbeoefening, nuttige ontspanning, met sportieven strijd tegen sportkameraden heeft dit gedoe bitter weinig te maken. „Ze doen het niet opzette lijk!" zei de scheidsrechter mij in de rust. En daar zit m de kneep. De Bond moet door het aanstellen van scheidsrechters, die weten wat de actie tegen verruwing van onze sport beteekent, juist voor zulke wedstrijden zor gen. Zulke spelers moeten als het ware in het veld opgevoed worden en wanneer zij maar voortdurend door lichtere of zwaardere straffen or hun feilen gewezen worden, dan gaat het bij de goeden van geest er wel uit, en die, wier mentaliteit hen voor andere op vattingen ongevoelig doet blijven, verdwijnen vanzelf van het tooneel. Het incident met keeper Onrust, die dergelijke gevalletjes al meer bij de hand schijnt gehad te hebben, kostte ons een ver diende overwinning, en we mochten ten slotte met het gelijke spel heel blij zijn. Gezien onzen prettigen wedstrijd tegen de Spartaan en het feit, dat dit faire elftal even eens tegen Baarn onaangename ondervin dingen opdeed, is het wel duidelijk, waar de fout schuilt. Na dezen somberen Zondagmiddag waren de wedstrijden tegen H.F.C. en D.W.S. een sportieve verkwikking. Men voelt dan, dat je tenslotte toch werkelijk voor je genoegen voetbalt. Het gezellig samenzijn der elftallen, etc. na afloop bij H.F.C.deed je de geleden nederlaag weer vergeten en de geheele voet ballerij toch weer apprecieeren. Aan H.F.C. (en de veteranen) onzen dank voor dezen ondanks den velen regen mooien voet baldag. Tegen D.W.S. was de verhouding niet minder. Men voelt, dat men elkaar waardeert en ondanks de heftige spanning bleef de ver- - 5 - A.F.C--ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 5