KWh ^°nen het heiligdom van het 5de verdedigen, maar had toch geen verstek laten gaan en zorgde er voor, dat zijn mannetjes zoo nu en dan werden aangemoedigd. Hij werd goed ver- vangen door Groote, die na langen tijd weer eens meespeelde. Eerst een beetje onwen nig, maar toch gauw was te zien, dat hij de kunst nog niet verleerd was; getuige de 0. De linksback beklaagde zich er in de rust over, dat hij weinig te doen kreeg. Als hij later hooger speelt, zal hij er wel anders over denken. Toch mag dat geen reden zijn, uitstapjes naar voren te maken, hoor; daar door zou het verband uit een elftal gaan. De buitenspelers vooral niet naar binnen gaan, althans niet als de bal nog in eigen verdediging is. Wordt de bal door één der buitenspelers voor doel geplaatst, dan mag de andere buitenspeler natuurlijk wel naar binnen loopen. Maar daar wil ik het niet over hebben, dat zal de trainer jullie wel beter kunnen zeggen. Met dat al, hebben de A.-Junioren nu 4 wedstrijden gespeeld, 3 gewonnen, 1 verlo ren, 28 doelpunten voor, 9 tegen. Dat ziet er niet slecht uit, hè? D. Adspiranten A. Onze eerste thuiswedstrijd bracht ons tegen Ajax. De eerste helft hadden we den wind mee en kregen dan ook een overwicht. De voorhoede combineerde aardig en maakte 5 goals. Bij een aanval van Ajax vlak voor de rust was een van onze spelers zoo ongelukkig, om in eigen doel te trappen. Na de rust kwam Ajax, gesteund door den wind, opzetten en maakte dan ook 2 goals. Maar na de inzinking te boven gekomen te zijn, speelde A.F.C. s voorhoede er weer lus- tig op los en het was de middenvoor, die met een goed schot de zesde goal maakte. Vlak voor het einde kreeg Ajax nog een pe nalty te nemen, die onze keeper schitterend keerde. Het elftal kan op een goeden wed strijd terugzien. Den derden wdestrijd van dit seizoen speelden we weer thuis en wel tegen Blauw- Wit. Het elftal had geen wijzigingen onder gaan na den wedstrijd tegen Ajax en we be gonnen dan ook vol moed. Maar al spoedig zagen we wel, dat Blauw-Wit beter voetbal speelde. Speciaal de middenlinie. De achterhoede moest alle zeilen bijzetten om de aanvallen te keeren, maar kon toch niet verhinderen dat Blauw-Wit twee keer voor de rust scoorde. Na de rust speelde A. F.C. met nieuwen moed, maar door een mis verstand in de achterhoede doelpuntte Blauw- Wit opnieuw. Dat was het sein voor de voorhoede om aan te pakken en uit een straf schop scoort A.F.C.. Daarna maakte de voorhoede opnieuw een goal. Maar dan is het ook gedaan; met Blauw-Wit in den aan val komt het einde. Blauw-Wit won ver diend. De volgende wedstrijd bracht ons opnieuw aan den overkant van het IJ. We speelden tegen Volewijckers met één invaller. Voor de rust speelde A.F.C. met wind mee en kon de achterhoede het wel bolwerken. De rust ging in met dubbelblank. Na rust kwam Volewijckers, gesteund door den wind, heftig opzetten en maakte in deze periode 3 goals. Bij een uitval onzer voor hoede scoorde Hartog met een goed schot. Daarna komt Volewijckers opnieuw opzetten en maakt dan nog 2 goals. Keeper Battink en back Phaff speelden een goeden wed strijd. J. D. DE B-ADSPIRANTEN. Ons elftal is dit jaar zeer goed van wal gestoken. Begonnen werd met twee oefen wedstrijden, wat wel noodig bleek. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen D.W.S. Er werden tien doelpunten gescoord, waarvan A.F.C. 7 voor haar rekening nam, terwijl D.W.S. met 3 deels genoegen moest nemen. rr,-~ ni akers TeL 112337 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 18 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 18