althans niet van een elftal, dat in de meeste onderdeelen een tikje sterker is; dan moet er nog wat doorzettingsvermogen, vooral in de voorhoede, bijkomen. Hadden we dit Zondag begrepen, dan had BI. Wit, als ze er ten minste niet zelf nog een schepje op had ge gooid, er niet zoo gemakkelijk afgekomen, maar nu waren, ondanks dat we in de tweede helft voldoende aanvallen op konden zetten, deze bijkans van alle gevaar ontbloot. Daan Ellens en Henk Meyer combineerden goed, Daan zette voor, maar zooals gezegd, de man, die den bal nu eens netjes in dat vierhoekige hokkie deponeerde, was er niet. De achterhoede, met de man die eens de „Tijger van het Oosten" werd genoemd aan het hoofd, kweet zich behoorlijk van zijn taak, bijgestaan door de buitenspelval, waar de BI.-Witters steeds zeer welwillend inliepen. Vooal het uitloopen van Arie dient, zooals de term daarvoor geloof ik luidt, aan de vergetelheid ontrukt te worden. Over de rest zwijg ik. Je ziet, „Speler", het is geen verslag in optima forma geworden, daarvoor ontbra ken, vind ik, de groote momenten en ge achte Schakelaars, als U het niet mooi vindt, slaat U het dan gerust over, niemand die er iets van merkt. Brrrrr wat was het nat. HAARLEM II—A. F. C. II. 2—3 Altijd prettig een wedstrijd te mogen be schrijven die gewonnen werd, vooral na zoo veel nederlagen. Na ons gebruikelijk kopje koffie in Haarlem togen wij naar het prach tige Haarlem-veld om daar onder ideale weersomstandiqheden den strijd aan te bin den tegen de Haarlem reserves. Wat de wedstrijd betreft het volgende: Het werd een snelle wedstrijd en nadat onze voorhoede eens tegen de lat geschoten had, nam Haarlem, waarin Breeuwer mid denvoor speelde, uit een corner zeer gelukkig de leiding, maar kort daarop maakte Ellens gelijk. Opnieuw maakte Haarlem uit een corner haar tweede doelpunt, maar nu zorgde Meier met een keihard schot voor den gelijkmaker. (22). Met dezen stand ging de rust in. Na de rust een afwisselende strijd, maar onze tijger liet zich niet meer passeeren. Een kwartier voor het einde zorgde Ellens voor ons derde doelpunt en na nog eenige benauw de oogenblikken voor ons doel klonk geluk kig het eindsignaal en hadden we onze twee puntjes binnen. Summa summarum. Een goede wedstrijd, er werd snel gespeeld en tot het einde hard gewerkt (zoo moet het ook). Alleen onze voorhoede moet iets door tastender spelen. Verder niets dan lof. Ook voor het borreltje na afloop niets dan lof. Str. IMPRESSIES VAN ZONDAG 6 NOVEMBER j.l. Nooit had ik gedacht, iets voor den „Schakel" te schrijven, of het had in ver band met de A.C.C. moeten zijn. Er zijn er, die meer bevoegd zijn dan ik. Andere zaken beletten mij, een wedstrijd van de roodzwarten van het begin af aan bij te wonen. Toen ik op den Wandelweg een klaterend gejuich hoorde, meende ik tot een A.F.C.-goal te moeten concludeeren. Het bleek juist. Toen ik het toegangshek gepasseerd was opnieuw gejuich, doch het klonk anders. Toen ik in de verte het scoringbord zag, stond er 10, enkele seconden later 11. Twee fair en enthousiast doch vooral fair spelende elftallen bekampten elkaar onder leiding van een scheidsrechter, wiens beenwerk niet al te perfect leek. De kamp boeide door zijn snelheid, stond op een peil, als ik tevoren nog niet bij de A.F.C. had waargenomen. Ik zag een roodzwarte verdediging, die een blauwzwarte aanval afsloeg, die er wéér een afsloeg, die den roodzwarten aanval aan het werk zette. Ze kwamen terug, die bluaw- zwarters, hun aanval werd afgeslagen meteen een kans aan de andere zijde. Wéér kwamen ze terug van een blauwzwart been een schot. De keeper stopt, werkt weg. Die blauwzarte verdediging is onvermurw baar, retourneert alles. De roodzwarte ver dediging heeft het zwaar. De grijze rood zwarte keeper redt al vallende. Werkt al vallende den bal tot corner. De keeper ja, die keeper Die blauwzwarte druk is onweerstaan baar; daar komt de goal, die men voelt het in de lucht zit. Hij komt niet. Die keeper houdt alles neen, hij redt alles, 'hij redt het ééne puntje, dat zijn club, tegen vrijwel iedere verwach ting in, in de wacht schijnt te gaan sleepen. Nu komt het toch nog, twee blauw zwarten voor het doel, de bal tusschen hen in. De keeper springt over één van deze AJF.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 11 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 11