NAAR HILVERSUM. Op voorstel van den teruggekeerden kapi tein besliste een vlotte partij Knobbel, dat ik verslag moest geven in de Schakel van den wedstrijd tegen Hilversum II. Daar het stipt eerlijk toeging, heb ik als goede verliezer geen bezwaren te maken, bovendien gebeurde het in een nette zaak, na kerktijd, onder 't genot van onschuldige een heidsdrank, waar evenwel een verkeerde boon in heeft gezeten. Wij waren nogal laat uit Amsterdam ver trokken, zoodat we ons schielijk naar het ter rein van onzen arbeid moesten begeven. De zon was al vroeg opgestaan en had den ge- heelen morgen gelegenheid gehad, bosch en beemd, veld en hof in goud te baden, zoodat het Gooi er frisch, vroolijk uitzag. Het leek er net een voorjaarsdag in herfstdos. Eenigszins onder den indruk hiervan liet ik mijn koffer ergens staan, hetgeen natuurlijk zeer slordig was. Ik was daardoor gedoemd terug te gaan en den weg nog eens af te leg gen, waar ik geen spijt van had vanwege het schoone schouwspel, dat ik thans nog eens, nu zonder een scheut voetbaljachtverhalen kon genieten. In een stevig gemetseld, evenwel kil huisje vond ik de A.F.C.-ers in natura terug. Aan genaam verrast was ik, toen ik bemerkte, dat er een hoekje al was het dan ook bij een zekere plaats voor mij was vrij gehouden. Een attentie, die ik niet licht zal vergeten en waar ik meer nog met geuren dan wel met kleuren later over zal kunnen verhalen. De scheidsrechter was te laat, doch wist zich zeer snel in zijn werkpakje te hijschen, zoodat we toch nog op tijd konden beginnen. Het was geen gezellig veld, waar we moes ten strijden, 't Lag ergens in een uithoek van het groote Hilversumsche Sportpark, om geven door wat rasterwerk zonder meer. Er kon evenwel gevoetbald worden en goed ook, dat toonden onze tegenstanders. Vlug en kwiek samenspelend, goed op hooge bal len, bedreigden ze onophoudelijk voor de rust onze veste en hun gemis aan schutters- capaciteiten mede ons slap verweer waren de schuld, dat we slechts met 20 achterstand thee konden gaan drinken. De kapitein wijzigde in de pauze de voor hoede, hetgeen een aanmerkelijke verbetering beteekende. De eerste 10 minuten zaten we dan ook fel voor het doel te mieren, echter zonder succes. Het beslissende punt viel in deze periode aan de andere kant, spoedig gevolgd door no. 4. Er werd evenwel flink door gevochten, hetgeen zijn belooning vond in een goede goal van onzen midvoor uit een throughpass van den linkshalf. Door den reeds even voor de rust inge treden regenval was het minder aangenaam geworden, om te spelen. Toen dan ook het eindsignaal klonk, was dat voor velen een verlossing en hadden we een verdienden nederlaag te pakken, voornamelijk veroor zaakt door het futlooze spelen van van het elftal in de eerste helft. Zooals gebruikelijk ontkleedden we ons direct en waschten daar, waar smeer zat, alles weg om vervolgens het betere spul aan te doen. Ik had het voordeel om met de auto van één onzer rijke spelers mee te mogen (vijftig centen voor parkeerhuur vond hij toch ook duur). Daar buiten mij nog drie man mee gingen, waarvan er één niet rustte, alvorens hij pepermunt had van de lucht word ik nog dagelijks misselijk om zijn rijziekte mede te onderdrukken of weg te werken, kan men zich indenken, in welk een atmosfeer we zaten, aangezien de raampjes kurkdicht moes ten blijven vanwege den voortdurenden plensregen. In een sukkelgangetje, zonder ongelukken, emoties of belevenissen liepen we bij Eigers binnen, waar de smeersels en drankjes van Sjaak en Wullum het verstijfde en vergaste gezelschap dra boven peil bracht. A. W. REGENDAG. 30 October 1932 regende het, zooals het wel meer regende in deze Octobermaand. en tusschen de buitjes was het droog. Eén van die droge periodes viel juist tegen 11 uur en daar het veld de overvloedige wateren be hoorlijk verwerkt had, werd het aantreden voor den jaarlijkschen wedstrijd tegen B. Wit II, in 4 wedstrijden ongeslagen, wij met 8 verlies- punten in 5 wedstrijden. Helaas is het, zooals U wel al uit Uw Maandagochtend-krantje, voor zoover U het nog niet wist, gelezen zult hebben, ons niet gelukt weer eens een keertje te winnen, hoewel dit wel gekund had, indien slechts één man meer de noodzaak had be grepen, dat we de punten hard noodig hebben. De menschen van de kant hebben me ver teld, dat het een aardige wedstrijd was, om te zien, en dat er niet zoo slecht gespeeld was. Dat is misschien wel mogelijk, maar met niet zoo slecht spel alleen, win je geen wedstrijd, A.F.C.»ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 10