Het lachende gezicht van „Arie Waayer met de pijp" was een bewijs hoe hij zich na afloop van dit eerste succesvolle optreden als captain gevoelde. Hij zal er den moed wel in houden! Zoo is dan onze eerste competitiedag een volkomen succes geworden. Blijde, tevre den, hoopvolle A.F.C.-ers, vooral blijde spe lers. Voor hen zal het zeker bijzonder pret tig geweest zijn, dat hun aanhangers op zoo echte ouderwetsche wijze meeleefden. Zulke aanmoedigingen hebben we in jaren niet ge hoord als in het laatste kwartier over ons veldje schalden, al is schallen ook een raar woord voor het waarschuwende geloei, dat bij iederen, en naar men gezien had, zoo gevaarlijken B-aanval opklonk. Zóó moet het bij iederen thuiswedstrijd, en als het kan, ook bij de uitwedstrijden wezen. Het geeft den spelers zoo'n prachtigen moreelen steun. Was het wonder, dat ook tijdens en na afloop onzer Algemeene Vergadering, deze prettige stemming tot uiting kwam? Het ver slag dezer vergadering zal Jewe verzorgen, doch ik wil er toch enkele woorden aan wijden. Fons de Vilder ging weg als Vice- Voorzitter, doch hij bleef als Eerelid, welke onderscheiding wij hem verleenden uit er kentelijkheid voor alles wat hij voor de A.F.C. gedaan heeft, daarmede tevens eerende de Familie de Vilder, wier leden op verschillende tijden en plaatsen zoo vele diensten aan de A.F.C. bewezen hebben en nog bewijzen. Bij enkele candidaatstelling werd W. v. d. Brink in de opengevallen functie benoemd. De man van het trainingsfonds zal onge twijfeld met denzelfden ijver en groote am bitie in het Bestuur werkzaam zijn. Het trai ningsfonds zal spoedig een goede beurt krij gen. Laat men er maar vast op rekenen! Ben Smits werd door de Vergadering waardig gekeurd de plaats van van den Brink in de Enquêtecommissie te bezetten. Ben was aangenaam verrast door dit spon tane vertrouwen. Ik hoop, dat talrijke pret tige bezoeken hem zullen wachten en hij er aan zal kunnen medewerken een reeks van toekomstige verdienstelijke A.F.C.-ers in de A.F.C. binnen te leiden. Vergeet echter vooral de opmerkelijke, maar buitengewoon waardevolle waarschuwing van vriend Thijen niet! Helaas heb ik echter op deze Vergade ring een schromelijke en door mij diep be treurde nalatigheid begaan. In den regel vergeet ik wel wat, doch dit had ik niet mogen vergeten, juist waar het een zoo voor de hand liggend, en de A.F.C. zoo nauw betreffend feit betrof, n.l. het 10-jarig be staan onzer onvolprezen A.F.C.-Schakel. Waar ik op de vergadering er op wees, dat ons A.R.O.L.-tournooi een evenement voor de geheele A.F.C.-familie geworden is, tot welks welslagen ieder van jong tot oud, als hij ervoor in de gelegenheid is, zijn steentje bijdraagt, al is het ook nog zoo be scheiden en onbemerkt, als waardig pen dant had hier ons 10-jarig clubblad moeten gememoreerd worden. Zij allen, die reeds in het laatste nummer van den lOden jaar gang genoemd werden, Hein Brass, Nico Holtzappel, Sijmen Wit, Toon v. Seventer, J. v. Nek, en vooral Jo Wijnand, mogen het mij vergeven, dat ik in onze Vergadering verzuimde hun de hulde en dank te betui gen, welke hun zoo in ruime mate toekomen. Wat de „Schakel" voor ieder A.F.C.-er be- teekent, we weten het allen zelf het beste. We zouden ons clubblad niet meer kunnen missen, deze Schakel, die inderdaad onze oude club aan de oude vrienden is komen binden. Doch niet aan de oude vrienden al leen, wij hebben ook nieuwe vrienden er door bij gekregen. Waar een clubblad in den regel den geest en het wezen eener vereeniging doet blijken, mogen de vele waardeerende woorden, die in den loop der jaren, ook buiten de A.F.C. aan de Schakel werden gewijd, ons het bewijs leveren, dat de Schakel er zeer veel toe heeft bijgedra gen, onzen ouden naam in eere te doen blij ven. A.F.C.-Schakel en A.R.O.L.-tournooi, wij mogen er trotsch op zijn. In dit 1ste nummer van den elfden jaar gang wil ik het verzuimde inhalen. Laten we de „Schakel" toch vooral in eere hou den. Steunt den administrateur, Jaap van Nek, in zijn moeilijk en vaak ondankbaar werk. Maar last but not not least, laten we den redacteur, Jo Wijnand, dankbaar voor hetgeen hij tot den bloei van ons clubblad heeft bijgedragen, toewenschen, dat hij nog lange jaren met denzelfden ijver en opge wektheid de Schakel moge leiden en met zijn knappe en sappige artikelen tot een graag gelezen en iedere maand met span ning verwacht Clubblad in de goede betee- kenis des woords moge maken. Niet alleen voor ons, A. F. C.-ers, maar ook voor velen daar buiten, tot heil onzer Club! En nu gaan we het nieuwe seizoen tege moet. De tanden op elkaar, en allen veel succes! 21 Sept. 1932. I. H. GALAVAZI. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 6