ken. Was het aanvankelijk een teleurstelling, dat we met 2—1 van onze nieuwe competitie- genooten, H.F.C., verloren, achteraf bleek uit het verloop van den wedstrijd H.F.C.Haar lem, dat deze tegenstander toch niet voor de poes was,- waarmede onze nederlaag in een wat vriendelijker daglicht kwam te staan. Ik kreeg overigens den indruk, dat onze spelers, doordat zij nu eens zoo heel graag goed voor den dag wilden komen, uitermate zenuwachtig waren, zoodat nu en dan alle goede lessen glad vergeten schenen. Maar er is voor onze jongens, vooral van H.B.S. veel te leeren geweest. Ze hebben nu eens kunnen zien, hoe goed positie kiezen een van de voornaamste factoren, misschien de allervoornaamste is om tot goede resultaten te komen. Meeleven en hersens gebruiken! Dit goede opstellen, gecombineerd met vlugge balbehandeling en laag en zuiver aangeven, waardoor de bal altijd voor den volgenden speler weer onmiddellijk bespeelbaar was, moet voor onze spelers een waardevolle les zijn geweest. Als het zoo hoog noodige zelf- vevrtrouwen maar wil komen, dan kunnen zulke lessen ook in practijk gebracht worden. Een elftal als het onze moet het immers toch in hoofdzaak van vlugge, zuivere combinatie hebben! Jammer, dat Dorenbos voorloopig niet fit is, hem zij een spoedig herstel toege- wenscht. Inmiddels is de competitie begonnen. Na den onder de allerslechtste weersomstandig heden gespeelden oefenwedstrijd tegen Gouda, welke met 42 verloren werd, wat tegen deze kampioenen niet onverdienstelijk was, traden onze eerste elf 18 <Sept. voor den eersten „echten'' wedstrijd op ons veld tegen „Bloemendaal" aan. Laten we eerlijk zijn, na de uitstekende resultaten, welke ..Bloemendaal" in haar trainings-compagne behaald had, was men niet heelemaal gerust, of beter gezegd, tamelijk ongerust. Het was dan ook aanvankelijk muisstil onder de A.F.C.-familie. Toen echter al spoedig een fel schot van onzen penningmeester de eerste bedreiging van het B.-doel bracht, leefde men een beetje op, al vermoedde men nog niet, welk een rijken voorraad van zenuwschok kende gebeurtenissen dit eerste treffen nog in petto had. Toen Oele 10 maakte, kwam de eerste vreugde-uitbarsting. Onze voor hoede bleek de verwachtingen te overtreffen. Een zwak moment van onzen doelman be zorgde onzen tegenstanders den gelijkmaker en de stemming zakte. Ook de B.-keeper bleek echter niet feilloos, waarvan Dijkhuis op knappe wijze profiteerde. Een mooi doelpunt van Oele bracht den stand op 31 en men zag weer blijde gezichten. Zelfs toen de goede voorhoede van B. den achterstand tot 32 reduceerde, kon dit het vertrouwen niet ernstig schokken. Men had gezien, dat ons elftal iets goeds kon presteeren en dat stemde, na de ervaringen der laatste jaren, hoopvol. Rust 32. Is het wel noodig het emotioneele verloop der 2de helft uitvoerig te schulderen? Deze afwisseling van „himmelhoch jauchzend" en „zum Tode betrübt" in den geest nog weer eens te doen doorleven? Laat het voldoende zijn, dat wij met 54 wonnen. Jaap en Bur ger wisten beide uit een corner te scoren, welk succes men hun voor hun harde werken van harte gunde. Het verheugende van dezen wedstrijd lag in de eerste plaats daarin, dat ons elftal een loffelijke strijdlust demonstreerde en het tempo tot het einde wist vol te houden. De zomertraining begint vruchten te dragen. Als de spelers nu maar energiek volhouden en ik twijfel er niet aan of deze eerste overwinning zal hun daartoe een aanspo ring wezen dan zal A. F. C. nog meer vreugdevolle Zondagen in het komende sei zoen beleven. Jongens, zorgt er voor fit te blijven, of nog meer fit te worden! Zet de training trouw en met animo door. De geest is nu echt goed. Strijdt als goede kamera den, als A.F.C.-ers en zorgt er voor, dat de sportiviteit hoog gehouden wordt. Wat dit laatste betreft, was de wedstrijd tegen Bloemendaal een voorbeeld hoe het ook in de competitie zijn kan en ook be hoort te wezen. Een sportbeoefening, welke beiden partijen, zoowel de winnende als on getwijfeld ook de verliezende, voldoening geschonken heeft. Zij, die soms schamper het woord „genoeglijkheidsvoetbal" gebrui ken, konden hier een voorbeeld van werke lijk genoeglijkheidsvoetbal aanschouwen. Al is uiteraard de overwinning van ons eerste van meer belang, de zege van ons 2de op de kampioenen, Ajax II. mag eveneens hoog worden aangeslagen. Het elftal speel de verrassend goed en vooral Dorlas onder de lat, gaf een uitstekend partijtje te zien. Doordat men in de half-linie teekenen van vermoeidheid begon te geven, was Ajax het laatste deel van den wedstrijd sterker. Jon gens, hoe zit dat? Denkt er om, dat alleen het meemaken der trainingsavonden niet voldoende is, er moet ook intensief aan de oefeningen worden deelgenomen. Oefenen zonder spirit helpt niet veel! 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 5