WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Prachtig geslaagd tiende A.R.O.L.-Tournooi. Ook ons 10de A.R.O.L.-tournooi is weer geschiedenis geworden en met voldoening mogen wij erbij voegen: een mooi stukje ge schiedenis. Mooi weertje, groote belangstel ling ondanks de concurrentie op den 2en dag van de zijde der hockeyphenomenen, goed, zelfs verrassend goed spel en vóór alles de bekende prettige geest, welke het A.R.O.L.- tournooi gelukkig steeds gekenmerkt heeft. Bij de prijsuitreiking zei ik het reeds: Er is zoo heel veel, waarvoor wij met betrekking tot onze wedstrijden dankbaar moeten zijn, maar het allermeest appreciëer ik nog de zuiver sportieve sfeer, waarin onze deel nemers elkaar bekampen. Onze wedstrijden leveren het overtuigend bewijs, dat ook buiten de competitie goed en enthousiast voetbal mogelijk is. Al wordt er ook nog zoo fanatiek om den A.R.O.L.-beker gestreden, de kameraadschappelijke waardeering van den tegenstander, welke toch ook de basis voor onze mooie sport moet wezen, bleef steeds bewaard. Dat dit inderdaad geen gelegenheidsphrase was, wordt naast vele andere uitingen wel bijzonder goed bewezen door het waardeeren- de overzicht van G. A. W. in het Amster- damsch Sportblad, waaruit ik mij veroorloof met gepaste voldoening het volgende te ci teer en: „Een zoo is het ook met deze Arol-beker- wedstrijden. Waar is de man, die mompelt: „Ik moet die of die nog eens nemen, want hij ..heeft mij in het Arol-tournooi op vieze „manier een beentje gelicht? Bestaat een- „voudig niet. Zooals we vroeger mekaar op „het veld in de haren zaten, maar na afloop „slechts vrienden waren en vriendschappelijk „over elkaar praatten, zoo verlaat ook elke „speler,'van welke partij ook, na een Arol- „bekerwedstrijd het veld, met sportieve ge- „voelens tegenover de tegenstanders, met wie „hij zijn krachten mat. „Zoo weet A.F.C. door deze tornieren, die „door den K.N.V.B. niet te hoog kunnen „worden aangeslagen, het heden aan het ver- leden, het verleden aan het heden te binden. „Zoo doen de organisatoren, zoo doen ook „de deelnemende clubs méér voor de sport- verbroedering, méér voor de propaganda „voor het-spel-zooals-het-gespeeld-moet-wor- „den, dan tien circulaires van Dr. v. Prooye, „hoe goed die ook bedoeld zijn! „En A.F.C. én den deelnemers aan dit „tournooi past daarvoor een woord van hulde „en dank van allen, die het goed meenen met „ons zoo mooie spel. „En zoo behoort dit 10de tournooi weer tot „het verleden en het is een verheugenis ge- „weest voor allen, die er getuige van waren, „en voor ons, oudjes, vooral." Ik twijfel er niet aan, of een dergelijke be oordeeling moet voor Gé Bosch, den man, die den stoot tot het Arol-tournooi gaf, voor Dick Bessem, Van Nek, Selles met zijn vele trouwe helpers en al die vele anderen, wier namen nooit genoemd worden, doch die toch ook met ijver en liefde voor onze A.F.C. hun al is het nog zoo bescheiden deel in de voor bereiding hebben gehad, de mooiste vol doening zijn. Stonden tot nu toe de meeste tournooien in het teeken van Blauw-Wit, evenals het spel van Z.A.C. in 1927, met speciaal Bakhuys als openbaring, altijd in herinnering blijft, zoo zal zoo lang de Arol-beker blijft bestaan, van 1932 gesproken worden als van het tournooi van H.B.S. met het verrassende optreden van v. Vliet. Het was een lieve lust om te zien hoe zuiver en schijnbaar gemakkelijk de bal door deze zwartgehemde knapen werd op gebracht. Hoe hebben we genoten van de vele pracht-goaltjes, meestal door v. Vliet ge scoord. De nieuwe beker aan welks schen kers nogmaals onzen hartelijken dank kwam dan ook inderdaad in handen van het elftal, dat er qua spel de meeste aanspraak op kon maken. Jammer was het, dat onze 1ste elftallers reeds in de eerste ronde de vlag moesten strij- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 4