C&IFÉ KONINGINNEWEG 212 In de 5 jaar, dat ons tweede wederom in de Reserve Eerste Klasse speelt, nog niet vertoond. U begrijpt de stemming in de kleedkamer. Captain Waayer, de oude rot, die nog een prima partijtje rechtsbuiten speelde, over gelukkig met den inzet. En met hem alle overige spelers. Spelers van A.F.C. II, dit was een pracht- begin van de competitie. Goed hebben jullie gevoetbald en heerlijk enthousiast hebben jullie volgehouden. De training is niet voor niets geweest. Het uithoudingsvermogen is er. Blijft het tweede zoo spelen, dan kan dit jaar een zeer behoorlijk figuur worden ge slagen, tot voldoening van de geheele A.F.C., van de spelers zelf en niet in het minst van oud-captain Jb. van Nek, die zich Zondagmorgen langs de lijn wel zeer goed geamuseerd moet hebben. Ik wil niet onvermeld laten, dat er van A.F.C.-zijde zeer veel belangstelling was, en deze supporters waren er ook meteen weer ,,in". Want het zenuwzweet is wederom bij iedereen uitgebroken. ,,Hè, als het eerste vanmiddag eens zóó speelde!" hoorde ik na afloop om mij heen. „Een snelle wagenbracht mij naar den Wandelweg, om te zien of deze verzuchting zou uitkomen. En zij kwam uit. Goed voor doen doet goed volgen. Onze eerste-elftallers hebben tegen Bloe- mendaal een fijn enthousiast partijtje weg gegeven. Dergelijk team-spirit hebben wij in langen tijd bij A.F.C. I niet gezien. Het was juist daarom zoo mooi, omdat onze jongens bleven volhouden, hoewel er tegenslagen genoeg waren. Telkens stonden wij voor, om Bloemendaal weer gelijk te zien maken. Maar de roode leeuwen of tijgers of hyena's of nog iets anders wilds, gaven niet op, en de moeite is beloond. Met 54 wonnen zij. Wat een heerlijke voldoening voor de spelers met captain Nico aan het hoofd, na al hun trainen in den afgeloopen zomer en de minder gunstige resultaten in de oefen wedstrijden. Het elftal heeft bewezen, dat het een wed strijd kan en wil winnen. Gaat zoo door, jongens, dat komt best in orde. Het A.F.C.- publiek leefde totaal mee. Het begon schuchter (Waarom? Moedigt altijd aan, ook als het minder goed of slecht gaat, op die wijze kan de tribune hun eerste nog ge noeg helpen), doch na half-time waren de toejuichingen niet van de lucht. Och, och, wat was het spannend, de zenuwen zijn weer danig van den kook geweest, en ontel bare malen is weer op klokkies geloerd. Het was weer ouderwetsch, dezen eersten com petitiedag. En lollig spel toch dat voetbal. Over den wedstrijd in het kort het vol gende: A.F.C. speelt voor half-time tegen den wind, doch reeds na enkele minuten scoort Henk Oele uit een goed aangegeven bal van Roelof van Nek. Spoedig hierna is het reeds 11, door een misverstand van Peeters. Onze jongens blijven werken en wanneer de keeper van Bloemendaal een fout maakt, is Wim Dijkhuis ineens enorm snel en schiet den bal in het verlaten doel. Kort hierna wederom een goal van Oele, met een hard schot in den bovenhoek (3—1). Een veilige voorsprong, doch Bloemendaal weet er voor de rust nog 32 van te maken door een goal van De Bock, na een algeheel missen van de achterhoede. Met dezen stand wordt gedraaid. Hoewel A.F.C. nu met den wind achter speelt, neemt Bloemendaal het spel in han den en onze verdediging moet alle zeilen Bijzetten om erger te voorkomen. Uit een voorzet van rechts maakt Bloemendaal ge lijk. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 li A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 11