G. J. EILERS Co. 18 SEPTEMBER 1932. Een mooie dag. 18 Septe mber. De K. N. V. B. eischt den voetballer op. De competitie start. Altijd weer iets eigenaardigs, zoo'n eerste competitiedag. Dan begin je weer aan de lange reeks van 18 wedstrijden, van prettige wedstrijden, goede en slechte, van spannende en onaangename kampen, dan begin je weer mede te helpen de kleuren van je club te verdedigen en doe je weer je best haar aan een goede plaats op de rangrlijst te helpen. Je bent er weer direct in. Het is geheel iets anders dan een vriendschappelijke (fout woord) wedstrijd. Er staat weer iets op het spel; je beseft weer, hoeveel waarde een overwinning voor je club heeft. Dit besef hadden de A.F.C.-ers bij de ouverture 1932-'33 schijnbaar ook. Om 11 uur startte ons tweede tegen Ajax aan den Middenweg, voor niet langer dan 10 minuten. Toen vluchtten speler en pu bliek voor een overmatig groot geschenk van Pluvius. De grijze hemel zag er onheil spellend uit en men hoorde reeds mompelen, dat het den geheelen dag „niets meer zou worden". Dat is nu niet bepaald het geval geweest. „Iets" geworden is het so wie so. Na den stortregen werd 't spel hervat en verrasten onze tweede-elftallers ons op een zeer behoorlijke partij voetbal. Hoewel de aanvallen van Ajax gevaarlijk te noemen waren, was ons tweede voor half-time toch beslist in de meerderheid. De voorhoede combineerde aardig, doch de man met „het" schot ontbrak. Uit een corner kopte Buising schitterend in, doch de keeper redde nog op het nippertje. Onze verdediging stond goed te spelen, terwijl keeper Dorlas voor een on gedacht debuut zorgde. Werkelijk, zijn kee pen overtrof de stoutste verwachtingen. De rust kwam met blanco stand. Vol vertrouwen werd aan de tweede helft begonnen. De voorhoede ondernam talrijke goed opgezette aanvallen, hierbij gesteund door de middenlinie, maar de Ajax-defensie bleef de baas. Ajax werd sterker, doch Furstner en Nesenberend hielden stand, ter wijl Dorlas er voor vocht zijn doel maagde lijk te houden, hetgeen hem wonderwel ge lukte. Juist in een periode, dat Ajax sterker was, besloot H. Meyer een snellen uitval met een harden schuiver, welke doel trof. Het enthousiasme bij A.F.C. kende geen grenzen. Nog 10 minuten waren er te spelen. Ajax zette alles op alles om den gelijkmaker te forceeren, doch A.F.C. gaf niet thuis. Heer lijk enthousiast bleven onze jongens door strijden tot het eindsignaal klonk. A.F.C. II slaat Ajax II. Een historisch moment. MOTOREN Kal verstraat 43 - Telef. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen EP1 SCHAKELTOE HV GftÓEhEVUD.v d.POLl. CO^vSTELLEM Tralningcontuums voor Athletick Truien ln diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke BondsrednctieII A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 10

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 10