WIM VAN DIJKHUIZEN MAP MULDER ACHTER DE MIDDENLINIE AAN. We zijn altijd voorstander geweest van het systeem: zoo dicht mogelijk achter de midden linie te spelen en wanneer een achterspeler over voldoende snelheid beschikt, biedt dit zooveel voordeelen voor de ploeg, dat elk ander systeem daarbij ver ten achter komt. Daarbij denken we niet allereerst aan, dat het spel zoover mogelijk van het eigen doel wordt gehouden, dat tal van aanvallen reeds gesmoord worden voor zij tot ontwikkeling komen, maar in hoofdzaak aan het veel lich ter maken van de toch al zware taak van de middenlinie. Het voorkomt het op en neer rennen van de middenspelers, waardoor deze hun krachten kunnen sparen èn voor het aanvallende gedeelte èn voor de kritieke mo menten, wanneer het in de verdediging gaat spannen. En hoe frisscher een middenlinie blijft, hoe zuiverder zij kan spelen, hoe meer de voor hoede hiervan de vruchten kan plukken. N.A.C.-Klok. Hartelijk gelukgewenscbt. Bestuuur A.F.C. Wij zijn dus tot de slotsom gekomen, dat Pingelaars en sjouwers geen voetballers zijn. Maar wat zijn dan wel voetballers? Voet ballers zijn zij die begrijpen dat voetbal een combinatiespel is. We hebben hier den laatsten tijd veel Hongaarsche, Oostenrijk- sche en Engelsche voetballers zonder pinge laars op ons veld gezien. En wanneer je hier en daar tegen onze spelers en anderen zegt: die lui spelen goed hè, het eerste wat ze dan zeggen: ja, maar dat zijn beroepsspelers. Maar wat voor een verschil is er dan tus- schen een beroepsspeler en amateur? Het zijn toch ook gewone menschen, heusch geen toovenaars of zoo iets. Lijm aan de schoe nen hebben zij ook niet: maar wat dan wel? Wel doodeenvoudig. Ze hebben deze men schen 7 regels geleerd, en die regels moet iedere voetballer uit zijn hoofd kennen en trachten ten uitvoer te brengen. Ik geloof, dat het de navolgende zijn: 1. Pingel nooit. 2. Doen wat de trainer zegt. 3. Laat de bal het werk doen. 4. Wees er van doordrongen dat voetbal een combinatiespel is. 5. Plaatst de bal in de richting van Uw medespeler. 6. Stel U altijd vrij op. 7. Kanker nooit. Indien jelui deze 7 regels leert en probeert toe te passen, dan geloof ik dat het heele voetbalspel maar een A.-B.-C.-tje is. Waan neer je je aan deze regels houdt en ze op het veld toepast, dan geloof ik, dat de uit komst Kampioen van Nederland is. (V.U.C.-Nieuws cn hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 1 September a.s. Haarlem/Amsterdam 9 Augustus 1932. Leidschevaart 542. Davisstraat 12 Toekomstig adresGeen ontvangdag. Albert Neuhuysstraat 28, Amsterdam (W.) t 7 A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 7