WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN Ons tiende A.R.O.L.-Tournooi. Agenda's voor Districts- en Bondenverga deringen, Ledenlijsten, Identiteitskaarten en wat de A.F.C. betreft, de voorbereidingen voor onze Arol-wedstrijden, zij zijn de on miskenbare symptomen, dat het voetbalsei zoen weer nadert. Al zou je dat aan het schitterende zomerweertje nog niet zoo direct merken. De groote vraag, wélke ons speciaal inte resseert, is wel: hoe zal ons eerste elftal het eraf brengen. Ik mag wel zeggen, nog nimmer werd er zóó intensief en planmassig door onze spelers gedurende de zomermaan den geoefend. Het beschikbare materiaal is grondig voorbereid en die overtuiging hebben we, dat er straks een elftal in het veld komt, dat over uithoudingsvermogen beschikt en waar in, dank zij het geregelde, gemeenschappe lijke oefenen, de zoo gewenschte goede ka meraadschappelijke geest heerscht. Al eindigde de eerste proef de wedstrijd tegen D.W.S. ook in een nederlaag, de cijfers 01 tegen dit sterke geroutineerde elftal met spelers als v. Stokken, Slot, van Es en de gebrs. Huisman, doet ons het beste hopen. Wanneer nu de spelers onverschil lig welke elf ons bij de Aral-wedstrijden zullen vertegenwoordigen nog hun bijzon dere aandacht aan het theoretische willen schenken, en probeeren Bromilow's lessen zooveel mogelijk toe te passen, dan bereikt men daardoor niet alleen 'n grooter effectief resultaat, doch tevens een besparing aan krachtsinspanning. In dit verband beveel ik den spelers de serieuse lezing van de elders gepubliceerde stukjes uit het „V.U.C.- nieuws" en de N.A.C.-klok dringend aan. Doe wat Bromilow U zegt, het is voor je eigen bestwil en tot heil van je club. Her inner je nog eens goed, wat de Heer Lotsy je zooal over dit punt gezegd heeft. Stel je eigen persoonlijkheid op den achtergrond en beschouw je zelf als een deel van het apparaat, dat een elftal heet en waarvan je zelf een goed-functionneerend onderdeel moet zijn. Als alle spelers hiervan doordron gen zijn, dan zal het gesmeerd loopen. Wij gaan nu voor de tiende maal den (nieuwen) A.R.O.L.-beker verspelen. Hoe dikwijls hebben we het al betreurd, dat ons eerste het nooit tot den eersten prijs heeft weten te brengen. Gezien de kwaliteit der deelnemers lijkt de kans natuurlijk ook dit jaar gering, doch de kans is er. Waar er dus een weg is, behoeft er alleen nog maar de wil te wezen, om dien weg te bewandelen. Gedurende den zomer hebben jullie met inderdaad prijzenswaardigen ijver getoond den wil te bezitten, om iets goeds voor A.F.C. tot stand te brengen. Voorloopig kun je de kroon op je werk zetten, door in de A.R.O.L.-wedstrijden succes te behalen. Zorg er vooral de laatste dagen voor fit te blijven, vergeet de concentratie niet en dan met een heilig willen het veld in! Onze lijst van deelnemers geeft in hoofd zaak weer het oude beeld. Door samenloop van omstandigheden missen we onze Breda- sche vrienden, die evenals wij op deelne ming gerekend hadden. Jammer! De nieuwe eerste-klasser Haarlem zal thans voor het eerst onze gast zijn, waarover wij ons bij zonder verheugen. Het optreden der rood- broeken zal ongetwijfeld met groote belang stelling worden tegemoet gezien. Het is moeilijk zich in te denken, dat H.F.C. en Z.A.C. thans 2de klassers zijn, maar in onze gedachten en waarschijnlijk ook wel in die van alle voetbalvrienden zijn en blijven deze clubs eerste-klasse deel nemers. Niet onvermeld mogen we laten, dat D.E.C. en V.V.A. thans voor de 10de maal uitkomen. Zij vormden, met Ajax en ons lste elftal, het viertal, dat in 1923 voor het - 5 - A.F.C.»ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 5