noodig er den nadruk op te leggen, dat dit baantje het minst voldoening schenkende in een Club als de onze is? Dat G. Bosch in het afgeloopen seizoen onze contante schul den tot een luttel bedrag heeft weten te re- duceeren, zal voor hem de mooiste voldoe ning zijn. De nieuwgekozenen in het Bestuur, P. Bos als 2de secretaris en A. Mets als 2de pen ningmeester, zullen ongetwijfeld met enthou siasme de vervulling hunner functies begin nen. Jammer was het, dat Piet Bos, die sinds enkele weken door een lastige ongesteldheid het bed moest houden, daardoor niet aanwe zig kon zijn. Telegraphisch wenschte de ver gadering hem spoedig herstel. Er werden nog eenige vragen omtrent de E. C. en Trainings-Commissie gesteld, naar aanleiding waarvan erop gewezen werd, dat 2 leden in beide commissies zitting hebben, zoodat een nauwe samenwerking verzekerd is, en beide Commissies hetzelfde doel zullen beoogen: een elftal van spelers, die hun heil in zoo goed mogelijk voetbal zoeken, en door geregelde gemeenschappelijke training tot die kameraadschap en onderlinge saamhoorig- heid gekomen zijn, welke een extra vereisch- te voor een succesvol elftal is. Alles bijeengenomen een prettige, rustige vergadering, met als hoogtepunt het Jaarver slag van onzen secretaris, Dick Bessem, die zijn werk met een hartelijk applaus beloond zag. Indien de op deze vergadering getoonde verhoogde belangstelling bij de trouwe ver gadering-bezoekers in de toekomst aanleiding geeft tot een algemeen intenser medeleven, dan kunnen we tevreden zijn. In het Clubblad van V.U.C. trof ik onder de convocatie voor de A.V. de volgende me- dedeeling aan: ,,Het verzuimen der vergadering zon der voorafgaande schriftelijke kennisgeving, wordt beboet met 0.50. Zou dit misschien ook iets voor ons zijn? Wat zou de Penningmeester lachen! Donderdagavond j.l. hebben onze toekom stige eerste en tweede elftallers eens onder vonden wat serieuse training beteekent. De Heer Lotsy was met Bob Glendenning ge komen, om onze jongens eens onder handen te nemen. Men bepaalde zich uitsluitend tot die oefeningen, welke voor het zoo noodige uithoudingsvermogen noodig zijn. Hoe uit stekend dit gezien, hoe juist hiermede de vin ger op de wonde plek in onze spelbeoefening gelegd was, bleek wel toen verscheidene spe lers al vrij spoedig teekenen van vermoeid heid begonnen te geven. Dat was nog eens intensief trainen! Na afloop vertelde de heer Lotsy op de manier, waarvan hij nu eenmaal het patent schijnt te bezitten, onzen spelers ten overvloede nog eens duidelijk, wat er van een goed voetballer en clublid geëischt mag worden, en hoe men verbetering kan be reiken. Hoe levendig schilderde hij de genoe gens en voldoening, welke in de juiste be oefening der voetbalsport gevonden worden. Hoe enthousiast bracht hij de beteekenis van clubliefde en clubtrouw naar voren en hoe daverden de wanden van Eggers' ons zoo vertrouwde bovenzaaltje, toen hij waaschuw- de voor die spelers, die hun plichten als ka meraad en als clublid snood verzaken. Niet alleen voor de spelers, maar zeker niet minder voor ieder der aanwezigen, die op de een of andere manier aan de instand houding onzer organisatie meewerkt, was het een bijzonder leerzame en tevens opwekken de avond. Het is waarachtig geen sportman, die deze lessen, waarin onze tekortkomingen zoo helder belicht worden, niet grondig ter harte neemt en zich niet heilig voorneemt, daarin verbetering te brengen. We kunnen den heer Lotsy niet dankbaar genoeg zijn voor dezen onvergetelijken avond, welken hij ons zoo welwillend bereid heeft. Ik herhaal hier nog eens, dat het zeker voor hem de grootste voldoening zou wezen, indien ons eerste nu eens goed voor den dag kwam en onze spelers kunnen hem op die manier het beste onze erkentelijkheid bewijzen. De Ajax-veteranen verrasten onze vetera nen met een uitnoodiging voor een wedstrijd, ter gelegenheid van hun kampioenschap der Zaterdagmiddag-competitie, welke uitnoodi ging gaarne geaccepteerd werd. Het speet mij, dat ik niet van de partij kon zijn, want ik had weer graag meegehobbeld, ondanks het feit, dat mij in de sportpers verweten was, dat ik tegen Blauw-Wit het tempo niet had kunnen volgen. Elders vindt men een verslag van dit treffen, hetwelk in een 53 zege voor onze nieuwen 2den penningmees ter, captain Arie Metz, met zijn trouwe vol gelingen, eindigde. Opmerkelijk was het, dat onze veteranen voortdurend meer ex-keepers in hun gelederen krijgen, Thans waren Bor- nemann, Versluys, Waayer en Rambonnet (je zou het haast een bloemlezing noemen!) van de partij. De beide laatste kwamen als vleugelspelers uit, op welke plaats zij en met succes moeite doen thans zelf eens goaltjes te maken, welk genoegen zij in vroe ger jaren zoo dikwijls met wanhoop in het hart van hun tegenstanders hebben moeten 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 3