gaderingen te negeeren. Ik ben het er nooit met mijzelf over eens geworden of dit „laat- maar-waaien -systeem een compliment voor de Bestuurs- en Commissieleden beteekent of niet, doch dat weet ik wel, dat het een on hebbelijke houding is. Het zou mij een groot genoegen doen, indien onze vergadering op 11 Juni a.s. nu eens door een record-aantal belangstellende leden bezocht werd. In den laatsten tijd wordt de questie der amateursbepalingen weer van verschillende zijden naar voren gebracht. De gevolgen der crisis, als werkloosheid, vermindering van in komsten, etc., voor de spelers, in tegenstel ling met de onverminderde of misschien zelfs gegroeide publieke belangstelling resp. recet tes, zullen hiervoor wel de aanleiding zijn. Te meer waar men in andere landen tot ge- heele of gedeeltelijke opheffing der catego rieën is overgegaan. De oplossing van dit vraagstuk lijkt mij niet zoo eenvoudig, als het voorgesteld wordt, n.l. door een vergoe ding als versterking van inkomsten tot een bepaald maximum voor te stellen. Nu be weert men wel, dat er toch al veel ongerech- tigs gebeurt, doch bepaalde feiten worden niet aan de openbaarheid prijs gegeven, noch een onderzoek ernaar ingesteld. Het wil mij voorkomen, dat men bij de be oordeeling van deze questie eerst eens moet weten, wat er op dit gebied plaats vindt. Verder of de constructie van onze voetbal- gemeenschap met die in de betreffende andere landen overeenstemt, zoodat men den zelfden maatstaf kan aanleggen. Ik denk hierbij speciaal aan ons instituut der over schrijvingsbepalingen, want als men een speler het recht toekent voor zijn „werk" be taling te eischen, dan dient men hem ook de vrijheid te hergeven, die gelegenheid te zoe ken waar hij het nuttigst „effect" bereikt. Het zou een schromelijke onbillijkheid zijn spelers, die zich in een club bevinden, welke niet over de noodige financiën beschikt om vergoedingen te geven, te verhinderen om verbetering hunner inkomsten bij een andere club te zoeken. Wanneer er reeds misstanden zijn, dan zal de bepaling van een maximum natuurlijk ook slechts een lieve illusie ten aanzien van het handhaven daarvan blijken te wezen. Het is duidelijk, dat wat bij de prominen ten in de individueele sporten uit een oog punt van propaganda nog te accepteeren zou zijn, zoo zonder meer voor de voetballerij niet opgaat, omdat hierin niet de afzonder lijke spelers, doch de geheele Cluborganisatie de hoofdrol speelt. Onze voetbalwereld is opgebouwd uit Clubs hier in Nederland zelfs uit een abnormaal groot aantal clubs en clubjes en ik ben ervan overtuigd, dat de beoogde wijziging van de amateursbepalin gen met alle consequeenties daarvan, voor tallooze vereenigingen van verstrekkende ge volgen zal wezen. Schijnbaar gaat het om het belang van een aantal spelers, doch m.i. is in werkelijkheid de bestaande opbouw van onze voetbalwereld, resp. zijn samenstellen de deelen daarvan, de vereenigingen, er in de eerste plaats mee gemoeid. Men overwege dus eerst goed, alvorens in deze aangelegen heid besluiten te nemen. 23 Mei 1932. I. H. GALAVAZI. De even onverwachte als fraaie overwin ning der A.C.C. op H.C.C. I mag niet onver meld blijven. Ik hoop, dat dit verrassende succes onzen A.C.C.-ers het noodige zelf vertrouwen zal hergeven en de inleiding tot verdere overwinningen zal vormen. I. H. G. ONZE FEESTAVOND. We hebben dit jaar niet veel gefuifd, maar de eene soiree, die we gehouden hebben, is toch tot een volledig succes geworden. 30 April verzamelden de A.F.C.-getrouwen zich in 1 Europe, en hebben we meestal een feeststemming op touw gezet, om onze poo- vere resultaten te verdoezelen, nu was de vreugde spontaan. We vierden immers het kampioensfeest van ons kranig vierde en vijf de, zoodat er alle aanleiding was om de bloe metjes eens buiten te zetten. Ons cabaretprogramma was dik in orde. Ali Rood had weer haar traditioneel en wel verdiend succes met haar liedjes, waarvan we er in dit nummer een paar afdrukken. Dirk Langevoort en Reeker Jr. ontpopten zich als musici van het zuiverste water en Willy Brusse was een vlot conferencier. Een uiterst geanimeerd bal en een gezellig souper besloten dezen geslaagden feestavond. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 4