HET VIERDE „UITGEBEKERD". Er viel in de laatste maanden over het kam pioenselftal niet veel te berichten, daar het vierde na beëindiging der competitiewedstrij den slechts heel zelden gespeeld heeft. Dat ook die paar wedstrijden door ons gewonnen werden, is eigenlijk vanzelf sprekend en zoo konden wij dan nog onzen laatsten bekerwed strijd het verheugende feit constateeren, dat het vierde sinds 1 Januari 1932 niet één wedstrijd verloren en zelfs niet één gelijk gespeeld heeft. Toch zeker een prestatie, die even vermeld dient te worden. In de veronderstelling, nog een flink aantal wedstrijden te kunnen spelen, werd het vierde voor de A.V.B.-bekerwedstrijden ingeschre ven. En ook nu, weer een nieuw doel voor ons, hadden wij ons voorgenomen, het beste te geven en te trachten voor A.F.C. een A.V.B.-bekertje in de wacht te sleepen. Op de bekende enthousiaste wijze hebben wij ge streden, met het gevolg, dat alle wedstrijden gewonnen werden. Dat wij nu toch uitge- bekerd zijn, is niet aan een nederlaag te wijten,, maar het gevolg van het besluit van ons bestuur, volgens hetwelk alle A.F.C.-elf tallen van verdere wedstrijden teruggetrokken werden. En dan te weten, dat wij de kans maar voor het grijpen hadden en zeer zeker tot de finale gekomen waren! Het doet je dan ook niet bijzonder prettig aan, in het Sport blad te moeten lezen: D.E.C. IVA.F.C. IV 50 't is goed, dat er (regl.) achter stond. Over de laatste wedstrijden laat ik hier een beschouwing volgen. Voor den beker werd tegen Avanti II geloot, die wij met 61 ver sloegen. Doordat eenige spelers, die een dag tevoren in de schoolwedstrijden voor A.F.C. gespeeld hadden, wat vermoeid waren en wij zelfs onzen midvoor Fr. Meijer en ons keeper- tje Struijs moesten missen, vlotte het in het begin niet erg best. Het gevolg was, dat Avanti spoedig met 10 de leiding nam en den voorsprong bijna vergroot had. Maar toen zette Langevoort als midvoor even zijn beste beentje voor en spoedig was het 21 voor ons. Na rust waren wij volkomen meester van het terrein en geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 61 door Langevoort (3), Veen (2) en v. Lith (1). Veen had onder- tusschen getracht, de doelpalen, die hem in den weg stonden, te beschadigen, maar het schijnt hem minder goed bekomen te zijn. De thuiswedstrijd tegen Avanti II werd met 42 gewonnen. Ook nu kon het vierde niet com pleet opkomen en moesten de drie binnen- spelers Meijer, Veen, de rechtshalf Bonkink en de „fullback" Nonnekes vervangen wor den. Het schotvaardige binnnentrio van het vijfde daarbij Staats en Thijen, kwamen ons daarbij een handje helpen. De 4 doelpunten werden door Reijinga en v. Erp broederlijk gedeeld. Na een zeer onvrijwillige, lange pauze werd het vierde weer eens bij elkaar geroepen om de bekerkans tegen W.M.S. II waar te nemen. Dit elftal, dat eveneens kam pioen van zijn afdeeling is, beloofde een sterke tegenpartij te worden. Tegen hun derde hadden wij het in de competitie al zwaar werk gehad, dus zouden wij tegen W.M.S. II misschien het onderspit moeter- delven? Maar, dat hadden wij ons voorge nomen, ze zouden een zware dobber hebben! Op den 2den Pinksterdag was het vierde bij elkaar om bij een ongekende hitte dezen wed strijd te spelen. Eindelijk weer eens alle man netjes aan boord, wat natuurlijk de stemming verhoogde en ons spel ten goede kwam. Ein delijk weer eens in de bekende opstelling met de „Generaal" in doel, Focke en „Bul" Non nekes (die ook niet dunner geworden is) als backs, „Kapitein" Horn als linkshalf en iets minder slecht dan in zijn laatste wedstrijden. Op de spilplaats den Dirk, dien wij op de fuif als een muzikaal genie hebben leeren kennen. Als rechtshalf onze A.V.B.-vertegen woordiger met Mieghout voor hem als rechts buiten. De linksbuiten v. Lith werd door H. Nielsen verdienstelijk vervangen. Als mid voor en linksbinnen stonden de twee Meijers die toch maar steeds geen familie van elkaar willen zijn en als rechtsbinnen de onverwoest bare man van de Gemeente-Centrale (Veen). Het was een goede en vooral prettige wed strijd, die dank zij de productiviteit onzer voorhoede met 63 werd gewonnen. Vooral Frans heeft zich met 3 doelpunten weer zeer verdienstelijk gemaakt. Hij en Langevoort waren toen de besten en gaven een wer kelijk goede partij te zien. Naast hen ver- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 10