Te moeten hooren, dat deze, immer met ontzag aanschouwde, deze gebenedijde, op ruwen toon u toevoegt: ,,Ik mot copy hebben, de zwervers schijne me dit keer heelemaal te late stikke, ken jij nou niet us een stukkie in mekaar draaie?" Ai, driewerf ai, in diggelen de illusie, ver scheurd het ontzag, dit afdalen der goden van hunnen troon! Ai, driewerf ai, dat een wezen van den schijn in den dag tredende, dus de nevelen der illusie scheurende, profane taal uitende in het Neerlandsch, het voertuig der nobelste gedachten: dit verwringende tot een idioom, slechts voor den aardschen worm verstaan baar! Oh, wijk van mij, snoode ruwaard, ver- treder mijner ziel! Mij, nietig schepsel, nederige worm des aardschen levens, zal mij behangen met den purperen mantel, mijn slapen tooien met den lauwer der eeuwigen, mij scharen in de rij der schrijversl Ach, die smart, die diepe, diepe duisternis des harten, die foltering der ziel eens ge- loovigen, wiens sterren, eens flonkerend aan den trans, zijn verduisterd; wiens zon is ver bleekt en bezoedeld ONDERSCHRIFT. Aan eventueele belangstellenden berichten wij, dat de schrijver is opgenomen in Pavil joen 3 van het W.G.; alhoewel hij de ge watteerde cel nog niet mag verlaten, is zijn toestand vooruitgaande. RED. VAN ONZE HOOP DER TOEKOMST. A.V.O.G.-adsp.A.F.C.-adsp. 31. Deze wedstrijd is wel zeer ongelukkig af- geloopen, daar onze keeper een off-day had. Van de drie doelpunten waren er minstens 2 houdbaar. De backs speelden zeer solide en hadden aan de doelpunten geen schuld. De halflinie was zeer goed, vooral door het steunen van de voorhoede, speciaal D. Dis selkoen speelde een tactische partij voetbal, waardoor de rechtervleugel aan kracht won. De voorhoede was vóór de rust slecht, voor namelijk door het slechte schieten, de ge makkelijkste ballen werden gemist. Na rust echter, met wind tegen, speelde de voor hoede keurig, waarbij A.F.C. steeds in de meerderheid was. In deze periode maakte onze doelman echter onvergeeflijke blunders, wat ons de nederlaag bezorgde. A.F.C. wint den toss en verkiest met wind mee te spelen. A.F.C. is voortdurend in de meerderheid, maar weet niet te scoren. Avog is geheel teruggedrongen om te verdedigen, zoodat er geen doorkomen aan is. Zoo nu en dan onderneemt Avog een uitval, waarbij haar rechtsbuiten opvalt. A.F.C. zwoegt ge weldig, maar mist de opgelegdste kansen. Harker is wel de slechtste. Bij één der uit vallen van Avog komt het eerste doelpunt. Als haar midvoor een scherpen pass geeft, loopt v. d. Kruijf uit, maar raakt den bal half. zoodat de linksbinnen geen moeite heeft om te scoren. Meteen daarna wordt het harde werken van v. Leeuwen beloond. Steeds weer loopt v. Leeuwen op den keeper in, die toch al de grootste moeite heeft met uittrappen. Wanneer v. Leeuwen op zeer ruwe wijze opzij wordt gezet, kent de scheids rechter ons een strafschop toe. Van der Kruijf geeft een hard maar slecht schot, dat de keeper weet te stoppen, maar hij deponeert den terugspringenden bal in het net. Na de rust speelt A.F.C. zeer goed; er wordt goed laag langs den grond gespeeld, waardoor Avog handen vol werk heeft. Als het A.F.C.-doel belegerd wordt, komt het 2de doelpunt. Bij een corner belemmert Havelaar onzen keeper het uitzicht, waar door de bal langs den verbluften keeper in het net belandt. A.F.C. houdt goed vol, maar tot overmaat van ramp mist Dieperink een opgelegde kans. Bij A.F.C. heeft de linker kant het zwaar te verduren. Vijf minuten vóór tijd begaat v. d. Kruijf nog een blunder, als hij over een ver schot heen springt, waar mede het einde komt. A. T.D.O.-adsp. hA.F.C.-adsp. b 05. A.F.C. speelde een zeer goeden wedstrijd en was steeds in de meerderheid. Vóór de rust werd de stand opgevoerd tot 30, waar aan na half-time nog 2 doelpunten werden toegevoegd. Over de achterhoede is weinig te zeggen. Het was op den harden, bevroren grond lastig trappen; ook kon men zich moeilijk staande houden. De middenline had haar dag niet, wat grootendeels te wijten was aan het ontbreken van Boukema, waarvoor Van der Schilde speelde. Zijn afnemen was zeer goed, zijn wegwerken echter zeer slecht, ook het opstellen was verkeerd. Inplaats tegen T.D.O. een aanvallende positie in te nemen, stond hij soms achter de backlinie. De voorhoede was vóór de rust zeer goed. Er na -nam ze het te kalm op. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 8