lust voor gevoelen, zich in denzelfden geest en op dezelfde wijze met de lagere categoriën te occupeeren, verzoek ik zich zoo spoedig mogelijk aan mij op te geven. Het gaat er om om clubliefde en saamhoorigheidsgevoel bij uw medespelers op te kweeken, ze voor grondige training te animeeren, kortom, een nieuwen, frisschen geest onder ons spelers materiaal te brengen! Bromilow zorgt dan wel voor het technisch gedeelte! Er zijn in den laatsten tijd zooveel harde dingen over zekere clubs geschreven, welke al hebben ze m.i. meer betrekking op de gevolgen, dan wel op de oorzaak van de kwaal wij toch ter harte moeten nemen. Ongetwijfeld kunnen ook wij meer prestee- ren, dan dit in de laatste jaren het geval was. Laten we daarom onzerzijds ons best doen om, niet alleen door met liefde voor onze club, maar niet minder met liefde voor ons spel, onze krachten te perfectioneeren, doch ook om door ons optreden in het veld en daarbuiten die kameraadschappelijke verhouding met onze tegenstanders opnieuw aan te kweeken, welke de onontbeerlijke grondslag voor onze sport als genoegen en ontspanning blijven moet. Wanneer we dan in de toekomst toch mochten sneuvelen, dan sneuvelen we tenminste met eere, en kan men dancings en bridge er niet bijsleepen, om de gevolgen van onvoldoende controle van hoogerhand op de ontwikkeling onzer voetbalmaatschappij op goedkoope wijze voor de tribune te verdoezelen. Natuurlijk is het in de eerste plaats de taak van de clubbesturen ervoor te zorgen, dat hunne vereenigingen niet alleen graag geziene gasten, doch ook niet minder ge waardeerde gastvrouwen zijn. Naast het optreden en de speelwijze van het elftal, zijn hierbij zoo veel factoren, welke een rol spelen. B.v. een van de voornaamste: het publiek! Een delicaat punt, want de club besturen zullen zich allicht aan de verant woordelijkheid daarvoor onttrekken, te meer waar zij misschien tot ophitsing verworden aanmoedigingen nog dankbaar als een gunstigen factor voor het succes van hun club zullen tolereeren. Bondscontrole en strenge straffen bij excessen zullen een heil zame werking uitoefenen, indien de club besturen in gebreke blijven. Dan nog een voorbeeld: de grensrechter. Bij den interlandwedstrijd HollandBelgië hebben duizenden voetballeiders en wat zich verbeeldt het te zijn, kunnen constateeren, hoe irriteerend en funest zoo'n chauvinist is. Spelers, scheidsrechter en publiek ondervin- WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Op dit oogenblik hebben we nog slechts 2 wedstrijden voor de extra-competitie der 2de klassers gespeeld, welke in een gelijk spel en een overwinning eindigden. Op zich zelf geen slecht begin. Jammer genoeg bracht het slechte weer eenige stagnatie, zoodat de derde wedstrijd (tegen D.E.C.) geen doorgang kon vinden. Daar wij er met het oog op de zomersporten prijs op stelden, dat deze competitie circa midden Mei voor ons zou afgeloopen zijn, hopen wij, dat de rest van ons programma vlot wordt afge speeld. Wat de wedstrijd tegen V.V.A. betreft, ook deze werd in prettige verstandhouding gespeeld. Scheidsrechter Romeijn had een gemakkelijke taak. Indien de overige wed strijden in denzelfden geest verloopen, dan zal dit ongetwijfeld de samenwerking der Amsterdamsche 2de klassers ten goede komen en zijn zij bovendien een nuttige oefening. Tegen V.V.A. constateerde ik al tal van lofwaardige pogingen om tot een systematischen spelopbouw te komen. Dat het nog slechts bij een pogen bleef, is wel daaraan te wijten, dat men: le. den bal niet snel genoeg weet te verwerken, door te kort aan techniek, balcontrole of hoe men het noemen wil; 2e. dat men niet voldoende met het spel meeleeft en daardoor niet vlug ge noeg in actie komt, als de bal in de buurt verschijnt. Met het constateeren dezer tekortkomin gen is tevens de richting aangewezen, waar in onze zomertraining zich bewegen moet. Wanneer deze „Schakel" verschijnt, hebben de eerste besprekingen met groepen spelers reeds plaats gevonden, welke de Trainings commissie zich voorstelt successievelijk met alle spelers van hoog tot laag, van oud tot jong, te houden. Het is duidelijk, dat deze Commissieleden (geassisteerd door Bromi low) zich niet met de training van alle spelers kunnen bezig houden. Zij die er de INHOUD: Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten. Een stem uit het kamp van onze dames. Zooals wij ons eerste zien voetballen. Gemoedelijke par tijtjes. Trainingsfonds. Mijn zoon. Hoe komen we tot een kern van goede spelers? Verzuchting. Van onze hoop der toekomst. Laat je elftal niet in den steek. Haast iedere A.F.C.-er rookt saffiaantjes. Officieele Mededeelingen. Jaarver slag van de Amsterdamsche Cricket Club. 'l'v A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 3