J. L. H. SMITS Warmoesstraat 42, Amsterdam Firma J. NAHUIS - GROENLO bowlers uit het derde op den Zuidelijken Wandelweg getimmerd en juist toen hij ,,set" scheen voor zijn honderd, sloot Jan Buys (zeer juist echter) met een groot ge baar de innings. Het is al weer zoo lang geleden, dat ik me niet precies meer weet te herinneren wat Brusse tegen me vertelde, maar met cricket had het niets te maken. Willy Neseker deed het eveneens dapper in 1931 en scoorde voor het vierde het grootst aantal runs, n.l. 141, in 10 innings met 40 als hoogste score. Liefst dertig medewerkers hanteerden het slaghout voor het vierde, ik zal ze niet allen kunnen ge denken. Bovendien heeft u in de „Schakel" reeds van alle gemiddelden kunnen smullen, maar ik wil hier toch nog een paar namen naar voren brengen, en wel Furstner, voor zijn attentie om steeds voor zoo volledige en voltallig mogelijke elftallen te zorgen; het keepen van Groote, dat wel belofte inhoudt voor de toekomst; de beide Immigs, die het „netjes" deden; de jonge Sanders, die, mits behoorlijk gecoacht, aanleg heeft als bowler, en Pietje Nauta, als batsman. Jan Buys, Weverink, Furstner en Knop- per deelden de wickets en vooral Buys met 185 overs voor 44 wickets met een gemid delde van 9, had een zeer goed seizoen. Al bij al had het vierde wel een zeer aangenaam jaar en de match tegen Vleer muizen II, heel ver ergens in een polder, richting Uithoorn, op een gloeienden zomer- Zondag gespeed, zal hopenlijk altijd bij diegenen in herinnering blijven die de match mochten medespelen. He was warm en ver. Mogen wij straks wederom met evenveel pleizier en animo onze tegenstanders be strijden. Rest mij dan nog de Zaterdammiddag- competitie. Een mengelmoes van goed en slecht. Goed tegen zwakke tegenstanders, slecht, soms slordig, tegen elftallen, die ster ker waren dan het onze. De K.N.S.M. en Rood-Zwart waren van gelijke sterkte, Amsterda I, R.I.O. en de Twentsche Bank behaalden ieder 16 punten uit 11 wedstrijden en dan komen wij met 12 punten uit 11 matches. 6 elftallen eindig den onder A.C.C., 5 boven ons. Derhalve nemen wij een middenplaats in. Van de 11 matches werden er 6 gewon nen, waaronder 1 met innings, 5 werden verloren. Eén match eindigde in een draw. Als verontschuldiging voor de geleden nederlagen mag men niet nalaten de vaak groote onvolledigheid in het midden te bren gen, maar, nadat nu A.C.C. III eenige jaren aan de Zaterdagmiddag-competitie heeft deelgenomen, is het eindresultaat niet bevre digend. Nu is en blijft het een eigenaardig feit in die competitie, dat behoorlijk spel niet mogelijk is, d.w.z.: men moet zich op „drie uur" cricket instellen, want de meeste matches begonnen nooit voor drie uur en om kwart over 6 (zes) is het „schluss". De tijd is derhalve te kort om een behoorlijk plan de campagne uit de werken en vaak was het een wild slaan of direct uitgaan. Het groot aantal draws in deze competitie wijst trouwens op een gebrek aan speeltijd, maar tot op heden heeft A.C.C. III daar nooit op willen spelen. Zij zijn steeds voor de runs gegaan, hetgeen natuurlijk aange namer cricket meebrengt, zoowel voor zich zelf als tegenover de tegenstanders. Naar ik verneem, komt er voor dit jaar een splisting in deze competitie, zwakken en sterkeren in verschillende afdeelingen. Een wijs besluit der A. C. B. Bestuurderen. Opvallend was in deze competitie het slechte vangen van ons elftal. Het grondfielden ging wel en in 't wicketkeepen werden wij steeds goed door de jongeren, Immig of Groote, voorzien. Voor de jongeren, om wedstrijd routine op te doen, was deze competitie een uitkomst, alle matches werden in een puike verstandhouding gespeeld en de Zaterdag- IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED Houthandel Loonzagerij TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhoat als. beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken. Beuken en Iepen. Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorena gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 18 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 18