uit de reserve in dit verslag genoemd, niet zoozeer om hunne prestaties, dan wel om aan te toonen, dat het eerste elftal op den duur wel iets van de bowlerij kan verwachten, maar dat dan de zaken anders dan tot voor heen aangepakt dienen te worden. Ik wil niet in herhalingen treden, ik heb dit nu reeds in twee vorige jaarverslagen zoo dui delijk naar voren laten komen, dat, wil A.C.C. op den duur in ons kleine cricket wereldje een woordje mee blijven spreken, sommige onderdeelen van de elftallen beter verzorgd moeten worden. Alle lagere elftallen, buiten het eerste, missen een bowler met eenige snelheid en de enkele match die Riechelmann voor het tweede meedeed, nam hij 11 wickets. Het fielden was beter dan het jaar daarvoor, vooral het grondfielden, terwijl het wicket- keepen van Jantje Prent soms voortreffelijk was. Het beste batten kwam van Spruyt, Willy Sanders, Suyver en Staats, terwijl men denkelijk wel een heele tijd terug zal moeten gaan in de archieven, om een seizoen als 1931 te ontdekken, waarin de aanvoerder het grootste aantal runs voor zijn elftal scoorde, n.l.: 146. Verder kwam deze of gene speler wel eens los; zoo was de innings van Jaap Suyver te Bussum tegen „Vleermuizen" bijzonder goed, scoorde Jantje Prent tegen „Albion" te Zaandam een keiharde 48, doch het batten der staart-wickets was bepaald zwak, waar door de totalen te laag bleven. Het lukte aanvoerder Prent volkomen in alle matches een prettige sfeer te scheppen en de reserves zullen wel met genoegen terugdenken aan het seizoen 1931. Het derde elftal kwam in het afgeloopen seizoen beter voor den dag, dan welk sei zoen ook en eindigde, welverdiend, op de tweede plaats. Voor den aanvoerder een groote voldoening. Tot begin Augustus had dit elftal nog een zeer goede kans op het kampioenschap, doch de ontmoeting op 2 Augustus tegen Ajax II was beslissend en de groote nederlaag op dien dag, met 134 runs, werd een week daarop gevolgd door een nog grootere tegen de K.N.S.M. met 206 runs en deze achterstand was niet meer in te halen. Het verschil tusschen 1 en 2 in den eindstand bedroeg 4 punten, m.l. een juiste verhouding. Van de tien wedstrijden werden er 2 met innings gewonnen, 5 ge woon, 2 met innings verloren en 1 gewoon. Die met innings verloren, waren tegen V.R.A. III en de K.N.S.M. De „Vleermui zen II kwamen in een match niet op door een misverstand; jammer genoeg was, dat aan het eind van het seizoen toen nog een behoorlijk elftal op de been gebracht was. Op Koninginnedag werd tegen V.R.A. III revanche genomen en bijna was dit elftal met innings geslagen, terwijl twee weken later „Albion II" geen partij voor ons bleek en met innings verloor. Hier speelde onvol talligheid „Albion" parten. Zoodra „Al bion II eens volledig verschijnt, in een der A.C.B.-wedstrijden, zal ik dit memoreeren. Voorloopig kan men altijd aannemen, dat deze club een tweede elftal zendt met 7 of 8 spelers. De K.N.S.M. speelde haar eerste match tegen ons op een eigenaardige wijze en niet tegenstaande ze achter waren op de eerste innings, batten zij door tot alle wickets in hun tweede innings gevallen waren en het totaal van 199 geen invloed meer op de match kon uitoefenen, daar het toen juist tijd bleek te zijn. Wij zullen dit kleine voorval niet vergeten. De match tegen „Olympia II" was van een goed cricketgehalte, vooral door het goede bowlen bij „Olympia" en hier had den wij zeer veel moeite die match te win nen en begreep de ,,01ympia"-aanvoerder Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in hef leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ca goedkoop 1 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 16 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 16