Koper-, Metaal-en Aluminium Gieterijen „De Nijverheid'Beverwijk(N.-H.) dienen wij den nieuw gekozen weg nu een maal te bewandelen. Hoe moeilijk het ook moge zijn. Maar de berg van moeilijkheden, die de samenstelling van deze tijden mee brengt, is voor een buitenstaander niet te overzien. De meerderheid in den Bond wil nu eenmaal cricket op een andere basis schoeien, men wil meer strijd, meer naar het echte competitiewezen, met daaraan verbon den de promotie en degradatie. Wij aanvaar den ook de nieuwe puntentelling: wij aan vaarden ook de promotie en degradatie. Die puntentelling heeft het seizoen dan niet geheel, dan toch gedeeltelijk vernield. Het is een fiasco geworden. Een fiasco, dat men vooruit had kunnen zien aankomen. Want om voor een nederlaag drie punten toe te kennen (en één punt is een belooning) is absurd. Gelukkig, dat men dat alles heeft ingezien en men voor dit seizoen weder tot de oude puntentelling is teruggekeerd. Schreef ik in mijn jaarverslag van 1930 uitvoerig, waardoor de A.C.C. dat seizoen onderaan de competitie eindigde, met als hoofdfactor het gemis aan zelfvertrouwen der spelers, dit jaar kwam bij sommige spelers dat zelfvertrouwen terug, een voornaam punt voor een elftal. Dan was het runnen tusschen de wickets reeds veel beter dan vroeger, al moet dit onderdeel nog veel en veel meer uitgebuit worden. Dit afgeloopen seizoen had Oliver het team ook beter in handen, de spelers waren nu aan den aanvoerder gewend, in één woord, het was een beter geheel, het was een elftal. Cricket is nu eenmaal dan alleen te leeren door groot geduld, onverzettelijke wilskracht en groote volharding. Reeds daar om is het spel, ook maatschappelijk gespro ken, de koning der sporten, wijl het levens- deugden, juist voor den man, aankweekt. Cricket kan men practisch slechts spelen met volkomen en onmiddellijke gehoorzaamheid aan zijn captain, wijl deze de algemeene wed strijdtactiek beoordeelt en leidt. De spelers hebben het den aanvoerder zoo aangenaam mogelijk gemaakt, hem zooveel mogelijk in zijn zware taak geholpen, de omgang was kameraadschappelijk. De spelers van het f eerste elftal waren zich bewust van hun zware taak en hier moet ik dan ook met groot genoegen constateeren, dat bijna alle spelers zich het geheele seizoen disponibel gesteld hebben. Alleen de match tegen V.O.C. in Rotterdam dreigde spaak te loopen wat het opkomen betrof, maar gelukkig stelden zich de jongere spelers beschikbaar en kon men ten minste met 11 spelers de reis aanvaarden. Speciaal memoreer ik hier Harry Prent, die, ver van buiten, steeds present was. Het batten is iet of wat tegengevallen (is misschien het minder oefenen hier schuld aan?), in sommige matches faalde het ge heele elftal, onder meer in de eerste innings tegen de „Eerste Haagsche", in 2 innings tegen V.O.C. in Rotterdam, in de eerste in nings tegen „Hermes" te Schiedam en tegen V.R.A., toen het elftal in al die gevallen voor onder 50 runs werd uitgegooid, maar in doorsnee was het niet het batten, evenmin het bowlen, doch het fielden, dat het meest onvoldoende bleek. 7 keer kwam het elftal boven de 100, één keer zelfs boven de 200 runs (tegen „Haarlem" te Amsterdam), ter wijl de tegenpartij 8 keer boven de 100 runs kwam en alleen H.C.C. I en Rood en Wit meer dan 200 runs tegen ons maakten. Een bewijs voor het goede bowlen, niet het fiel den, want de spelers zullen de eersten zijn om mij gelijk te geven, dat het grondfielden. doch nog meer het vangen veel te wenschen overliet. De match thuis tegen P.W. ging verloren door slecht vangen, tegen V.V.V. eveneens, terwijl aan de Spanjaardslaan meerdere vangen gemist werden die, waren zij gehouden, de match wel niet in de uit eindelijke beslissing, een nederlaag, beïnvloed zouden hebben, maar zeker de follow-on <SF otf>v UICPUT STEEDS DIT MERK VOOR UW Ü!5LllI BABBITSMETALEN cn phosf. bronsgietwerken STAVEN EN BUSSEN VAN „BEVER", PHOSF. BRONS, uit voorraad te leveren TELEFOON 2228 - 13 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 13