REMMI CAFÉ KONINGINNEWEG 212 komt. Verheugend voor een ieder is dan ook de gevonden oplossing met de Moederver- eeniging A.F.C. Moge het voor beide ver- eenigingen een tijdperk van nog grooteren bloei inluiden. Het is bemoedigend voor de toekomst dat het genomen besluit, naar mijne meening althans, ten goede zal werken. In groote lijnen was het vertoonde cricket beter dan in 1930, wel vielen sommige wed strijden tegen, wel waren aanmerkingen soms gegrond, zeker had de oefenkooi beter in orde kunnen zijn, maar gemaakte fouten zijn er om te herstellen en het Bestuur kan niet anders doen dan u de volle verzekering geven dat alles in het werk gesteld zal worden om het komend seizoen zoo succesvol, vlot en voor u zoo aangenaam mogelijk te doen ver- loopen. Het Bestuur, dat begin 1931 een kleine verandering onderging, werkte aangenaam samen, de verhoudingen tot de Bonden was van voortreffelijken aard en alle wedstrijden verliepen pleizierig. Bij geen enkel incident was de vereeniging betrokken, dank zij het correcte optreden van aanvoerders en spelers. Het was voorts een verblijdend teeken, dat meerdere cricketers zich des winters op de voetbalvelden vertoonden en blijken van be langstelling in de Amsterdamsche Football Club gaven. De A.F.C. doorleefde weder een paar benauwde maanden, wederom hoor de men alom van degradatie spreken, doch gelukkig kwam het zoover niet. Den Nederlandschen Cricket Bond en de cricket- en sportwereld in het algemeen trof een bijzonder zwaar verlies door het over lijden van den heer Isbrücker; terwijl de ver eeniging ,.De Vleermuizen" een zwaar ver lies had te boeken door het zoo tragisch omkomen van den heer Meijer. De nieuwe boundary, door de familie Prent vervaardigd en dankbaar door de vereeni ging aanvaard, voldeed goed, al ben ik per soonlijk voor de oude afrastering. De oefen- kooi is thans beter verzorgd, hopenlijk zullen de leden daar nu eens wat meer gebruik van maken. In plaats van den heer Jaap Furstner, die door studieredenen geen tijd meer heeft om het commissariaat van materiaal op zich te nemen, heeft de heer Staats zich bereid ver klaard een en ander op te knappen. De weergoden hadden ons gunstiger kun nen zijn, maar daar valt nu eenmaal niet tegen op te tornen en rest een stilzwijgen en berusten. Over de samenstelling van het eerste klasse programma hoop in straks mijn mee ning te kunnen zeggen. Alles bijeengenomen heeft het seizoen 1931 aan de verwachtingen beantwoord, men kon getuige zijn van een opgewekt clubleven, de commissies werkten met ijver en onderling in een goede verstand houding en de algemeene indruk, dien men kreeg, was toch, dat men bij A.C.C. gaarne te gast was. Na deze korte inleiding is thans de beurt aan de enkele gebeurtenissen, die op de ver eeniging voor korter of langer tijd hun stem pel drukten. Het is wel haast gewoonte geworden, het zoogenaamd chronologische qedeelte te beginnen met het eerste elftal. En geen wonder. Het is de rugqegraat der vereeniging. Men verwacht gouden bergen van een eerste elftal, vallen de resultaten tegen, dan is Leiden in last", breekt de critiek los over spelers en aanvoerder en ont loopt ook het Bestuur die critiek niet. Zelden heeft een jaar in de geschiedenis van onze vereeniging sterker en nadrukke lijker gewezen op den nieuwen weg, die door de tijdsomstandigheden aan ons is getoond. De nieuwe puntentelling, in het leven geroe pen, is een uitvloeisel daarvan. Straks gaan wij nog verder en dreigt ook bij ons, bij cricket, het degradatiespook. En waar het bestaansrecht van een vereeniging niet op het verleden, maar op het heden is gebaseerd, NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 12

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 12