J L. H. SMITS Cq Warmoesstraat 42, Amsterdam Firma J. NAHUIS - GROENLO dragen, dat G. Nigtevegt, aanvoerder van het eveneens daar spelend 3de elftal, zich genood zaakt heeft gezien, namens A.F.C. zijn ver ontschuldigingen aan te bieden. Wij zijn Nigtevegt dankbaar, dat hij dit ge daan heeft en ons daarna de zaak heeft mede gedeeld, waarna ook wij Blauw-W^it onze spijt met het gebeurde hebben kunnen betui gen en het geval kunnen onderzoeken. Dit onderzoek is nog niet afgeloopen, maar toch achten wij het juist nu reeds dit voorval te vermelden, opdat de geheele vereeniging wete, dat het Bestuur, mede in verband met eerder opgedane ervaringen met jonge spelers gedwongen is dit kwaad tot in de kiem uit te roeien. Zij, die niet schijnen te weten, hoe zij zich als A.F.C.-er te gedragen hebben, moeten zwaar gestraft wroden en zoo noodig uit onze vereeniging verwijderd worden. D. J. BESSEM. HOE KOMEN WE UIT DE MISÈRE? Mijne Heeren, wij dwalen En dat wel in tamelijk hevige mate. Wij zoeken in alle richtingen naar de reden van onze al drie jaar durende debacle. Het geheele Bestuur, neen, erger: Elftalcommissie, ,,B '-comité, enz. zoeken, speuren, maar vinden niets. Maar, in vredesnaam, laten wij de rotte plek toch niet zoo ver zoeken, wanneer zij klaar en duidelijk voor het grijpen ligt. Heusch, de schuld ligt niet hoofdzakelijk aan een der bovengenoemde commissies: wij weten wel, iedereen maakt fouten, maar de groote, de kapitale fout ligt bij verschil lende „actieve" leden, die, behalve dat zij te beroerd zijn om te komen trainen, nog te belabberd zijn, om hun best te doen onze rood-zwarte kleuren op het veld hoog te houden. Maar ondanks hun volhardendheid, om op de trainingsdagen bij de warme kachel te blijven zitten, ondanks dat onze elftalcom missie zich steeds van haar zwakste zijde laat zien, door steeds weer die spelers onze hoogste elftallen te laten vertegenwoordi gen, ondanks brieven, smeekbeden van het Bestuur, ter opwekking om te trainen, waag ik, nochtans, ook mijn steentje bij te dragen, om het kwaad den kop in te drukken. Wanneer men, evenals ik, overtuigd is, dat wij niet verder zullen komen zonder trainen, zal men dit stuk niet zonder meer onder afdeeling „prullemand" rangschikken. „Wie waagt, die wint", en waarom zou ons Bestuur, hetwelk in andere gevallen zoo doortastend is, thans schromen om de meest ingrijpende en ernstige maatregelen te ne men, welke in dit geval noodzakelijk zijn? U, geachte Voorzitter, herinner ik slechts aan de lezing van den Heer K. Lotsy. Toen genoemde Heer sprak over dergelijke types van spelers en tenslotte het advies gaf „Smijt ze er uit!" toen zult U, evenals ik, gedacht hebben aan de gevolgen, wanneer wij dit systeem eens zouden toepassen. Maar hoe bedrogen zouden wij uitkomen, wanneer dit eens werkelijk zou geschieden. Het resultaat zou zijn een gezond en levens lustig A.F.C. in ieder geval in staat om ons bestaan als tweede-klasser geen schande aan te doen. Het valt niet te weerleggen, dat men even tueel beter kan degradeeren met elf kerels, die de verplichtingen van goed-voetballer nakomen dan met een stel halfbakken, onge trainde spelers. In het eerste geval verzeker ik U een pracht-toekomst, om de eenvoudige reden, dat dit nu eenmaal de resultaten zijn IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken. Beuken en Iepen, Dwarsleggcrs en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 9