De nieuwe Zomer-Collectie is weer gereed. _BIJZONDBR LAGE PRIJZEN Leidscheplein 2 TELEFOON 41276 standhouding dezer clubs voor zoover noq noodig verbeterd wordt. Onderlinge waar deering, samenwerking en sportkameraad- schap zullen dan zeker tot resultaat hebben dat tenminste de plaatselijke wedstrijden in de toekomst in dien geest gespeeld worden, welken wij zooals in den aanvang ge- helaas zoo dikwijls in de competitie missen. Als dit bereikt wordt, hebben de Amsterdamsche 2de klassers iets werkelijk goeds voor de sport gedaan en een goed voorbeeld gegeven. Onnoodig te zeggen, dat van onze spelers verwacht wordt, dat zij hun uiterste best zullen doen en den naam der A.F.C. in elk opzicht hoog zullen houden. Uiteraard zal Lungen waarschijnlijk voor deze wedstrijden niet overkomen, dus laten de anderen hun uiterste krachten inspannen, dit gemis niet te doen gevoelen! (Lungen heeft den Isten wedstrijd inmiddels meegespeeld.) Na het kampioenschap van het 4de is thans ook het kampioenschap van het 5de gevolgd. Een mooie prestatie! Hulde aan alle spelers, die hieraan hun krachten ge geven hebben! Zij kunnen met tevredenheid op hun seizoen terugzien en de promotie naar de Reserve 1ste klasse A.V.B. is hun welverdiende belooning. Zelf heb ik er ook zoo n pleizier aan, want het is al zoo lanq geleden, dat A.F.C. nog op de Jaarl. Vera. van den A.V.B. bij de uitreiking der kam pioensdiploma's genoemd werd. Al zei ik het niet, het griefde mij toch. De oudste der u- T?L ,S hoorde er naar mijn gevoelen bij1 hans kunnen we weer trotsch zijn op 2 flinke kampioenen. Er verbetert langzaam aan toch iets, zoodat ik de stille hoop heb, dat misschien hiermede een betere toekomst is ingeluid. Deze toekomst ligt tenslotte bij de jeugd. dlt 1S heel eenvoudig gezegd, doch om het zoover te brengen is buitengewoon moei lijk. Men moet goed beseffen, dat het daar voor noodig is, te beginnen met onze adspi- ranten B, dezen jongelui niet alleen het spel te leeren, maar ook een sportieve opvoeding te geven. Daarvoor zijn toegewijde leiders noodig en nu ik het toch over de adspiranten heb, kan ik niet nalaten te memoreeren, dat als leider voor dit jongste onzer elftallen, onzen donateur Woelders een hartelijk woord van hulde toekomt. Wanneer men bedenkt, dat dit elftal als regel om 10 uur s morgens moet spelen en het dus werkelijk geen pretje is zoo'n elftal b.v. naar Sloten, Amstelveen en Aalsmeer te vergezellen (is het feitelijk geen nonsens zulke jongens zóó vroeg in het veld te sturen en drijft men hen zoodoende niet naar het confessioneele voetbal?) dan moet men dankbaar wezen, dat iemand als de heer Woelders altijd trouw op zijn post is. Van deze plaats daarom een hartelijk woord van hulde en oprechten dank. Een voorbeeld voor velen. I. H. GALAVAZI. A'dam, 26 Maart 1932. Nog een enkel woord over den wedstrijd A.F.C.Spartaan (22). Wij moesten Knopper noode missen, doch Lungen was van de partij. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat we gemakkelijk zouden winnen, zoodat de 20 voorsprong alles zins verdiend was. Het uitvallen van P. Bos was een belangrijke handicap, terwijl we na het uitvallen van Wittebol met 10 man ver der speelden. Eigenaardig toch, dat in zulk een in beste verstandhouding gespeelden wedstrijd nog twee vrij ernstige ongevallen voorkwamen. De kwaliteit liet veel te wen- schen over, en demonstreerde weer duidelijk A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 4