RIUNfl C^IFÉ JI©YAL" KONINGINNEWEG 212 daaraan met gezonde discipline aanpast. Zoo n elftal zal ook de rust in zijn spel heb ben, welke wij de laatste jaren tengevolge der omstandigheden tot ons nadeel misten. Geen ,,wanhoops-voetbal" meer! Er moet dus meer aandacht aan het spel zelf besteed worden. Nu kun je dit natuur lijk heel gemakkelijk als Bestuurslid bewe ren, doch hoe dit in de practijk uit te voeren, indien je geen practici hebt, die over vol doende tijd en liefhebberij beschikken, om deze denkbeelden te verwezenlijken en spe lers, die de beteekenis ervan begrijpen. Welaan, spelers hebben wij ongetwijfeld genoeg en de menschen, die voor de prac- tische toepassing dezer denkbeelden willen zorgen, gelukkig thans ook. De volgende Heeren hebben zich uit eigen beweging aan geboden om een trainingscommissie te vor men: A. P. Bos, W. Brusse, N. Neseker, N. Selles en W. Wittebol. De Commissie stelt zich voor in April met de geregelde training, welke zich aanvankelijk uitsluitend tot balcontróle, snelheid, e.d. zal bepalen, te beginnen. Niemand wordt gedwongen of geprest aan deze training deel te nemen, doch wie er niets voor voelt, hebbe ook geen pretentie in le of 2e elftal te komen. Alleen die spelers, die bereid zijn zich op offeringen te getroosten en bij de werkwijze neer te leggen, passen in de plannen der commissie. Zou een dergelijke opzet, grondig uitge voerd, nu inderdaad niet in staat zijn ons betere elftallen te brengen? Natuurlijk zullen er, als altijd, twijfelaars zijn, doch zeker is het, dat het aantal dergenen, die onze red ding in bovenstaande in groote lijnen aan gegeven richting hopen te vinden, voortdu rend toeneemt. De poging moet in ieder ge val worden gedaan, terwijl als de spelers goed van de beteekenis doordrongen zijn, succes niet kan uitblijven. Onze Club heeft zulke mooie eigenschappen, doch als het op de voetballerij „an und für sich" aankomt men heeft het kortelings in een onzer sport bladen zwart op wit kunnen lezen dan zijn wij voor velen toch slechts ,,een in angst en nood levende 2de klasser A.F.C.-ers, heeft een dergelijke beoordeeling U niet ge prikkeld? Daarom de handen ineen geslagen. Trai nen, veel trainen, goed trainen! Denkt aan de les uit de geciteerde dichtregelen! Be steedt de vele maanden, den mooien zomer tijd, welke ons van het nieuwe seizoen scheidt, terdege. De betrekkelijk geringe maar geregelde inspanning en opoffering, welke van U verlangd wordt, zal ruim schoots opwegen tegen de besparing aan buitengemeene inspanning, welke onze spe lers zich in de laatste jaren op het eind van het seizoen moesten getroosten. Indien gij er in slaagt een homogeen enthousiast team te vormen, dan geeft uw sport u weer meer voldoening en naast dit persoonlijk succes, is het uwe club, welke er wel bij vaart. Daar moet het heen! Binnenkort zal er een bijeenkomst van spelers, welke de Commissie zich voorloopig als deelnemers aan de hoofdtraining gedacht heeft, gehouden worden, teneinde onze plan nen nader toe te lichten. Het is een gelukkige idee van D.E.C. ge weest, met het voorstel van een extra halve competitie voor de Amsterdamsche 2e klas- sers te komen. Juist dergelijke wedstrijden zonder angst voor degradatie of hoop op promotie kunnen in een rustige, vriendschap pelijke sfeer gespeeld worden. Als het ver loop ervan even prettig is, als de bijeen komst der afgevaardigden der 7 clubs in quaestie was, dan zal deze wedstrijdenreeks er ongetwijfeld toe bijdragen, dat de ver- NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 3