J. LÖHLE SÖHNE WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT BEHOORT TE WETEN. Natuurlijk is het allerminst mijn bcdoe- 'in9 onze Schakel aan Goethe-herden- king mee te doen, doch bovenstaand citaat bevat een levensles, welke door onze voet ballers, ook wat hun sport betreft, waard is ter harte te worden genomen, en daarom veroorloof ik mij deze dichtregels als motief voor mijn artikeltje te bezigen. Laat ik aannemen, dat deze levensles door onze spelers in hun dagelijksch leven reeds in practijk gebracht wordt. Wat hun ont spanning, hun voetbalsport, betreft, geloof ik te moeten constateeren. dat vele spelers de waarde ervan niet beseffen. In den laatsten tijd wordt er veel geschre ven over het afzakken der „Clubs-met-een historie Men constateert het feit, dat de toewijding, welke steeds met opofferingen gepaard gaat, veelal ontbreekt, of in ieder geval, zeker veel te wenschen overlaat. Men zoekt de oorzaak in de afleidende genoegens etc. Zelfs komt de „genoegelijkheids-com- petitie" weer ter sprake, welke naar mijn meening alle gegevens in zich draagt, om den doodsstrijd van de clubs in quaestie te verhaasten. Daarentegen wordt er m.i. te weinig aandacht besteed aan de werkelijke oorzaken, welke er toe leiden, dat die toe wijdende liefde afsterft. Ik meen, dat de on aangename sfeer, waarin vele wedstrijden gespeeld worden, de scherpe, hatelijke ver standhouding tusschen menschen, die elkaar dikwijls nog nooit gezien, laat staan tegen elkaar gespeeld hebben, de allereerste oor- zaak is, waardoor de animo bij vele spelers tot het nulpunt daalt. De consequentie van mijn beweringen moet dus wezen, dat de K.N.V.B. zijn aan dacht niet alleen aan het spelpeil moet be steden, maar zeker niet minder aan de geest, die op onze velden heerscht. Ik be grijp wel, dat theorie en practijk bij dit punt hemelsbreed uit elkaar liggen, doch men mag niet blind zijn voor de feiten. Vooropgesteld zij, dat mijn meening alleen op onze erva ringen in de 2de klas gebaseerd is. Waar er echter voorloopig geen gron dige verbetering te wachten is er zouden eenige dozijnen Lotsy's noodig zijn, om den waren sportieven, kameraadschappelijken geest overal te doen doordringen moeten wij trachten onder de gegeven omstandig heden van onze Club te maken, wat ervan te maken is. In de vorige „Schakel" gaf ik reeds aan, in welke richting wij herstel on zer krachten moeten zoeken. Elf spelers met liefde, toewijdende liefde voor hun club, maar te zamen één elftal, waarin ieder weet, wat hij aan den ander heeft. Spelers, die zich ervan bewust zijn, dat zij wel eens minder vriendschappelijke tegenstanders (en publiek??) zullen ontmoeten, doch tevens an plan zijn zoon partijtje op den koop toe te nemen en te trachten door goed voetbal alle moeilijkheden te overwinnen. Een elftal verder, dat begrijpt waar de E. C. of trai ningscommissie, of welke commissie ook, welke de leiding heeft, heen wil en zich KLEEDERMAKERS TEL. 34845 KEIZERSGRACHT 480 INHOUD: Officieel (Wie weet de adressen, enz., adresverandering, clubavonden.) Wat ieder A.F.C.- er behoort te weten. Ons vijfde elftal Kampioen. Krabbels van de Redactie. Prijsuitreiking Club avond. Zoo zijn onze manieren. Hoe komen we uit de misère? The King of Sports. Even kijken s.v.p.l „Tat st du zur rechten Zeit dich regen, Hatt'st du's bequemer haben mögen." (Legende. J. W. G.) A.F.C.-crs, beyunstiut onze adverteerders'

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 2