waren, gevormd werd: Struijs, v. Lith, Bon kink, F. Meijer, Langevoort, Horn, Mieg- hout, Focke, Veen, J. Meijer, Nonnekes, Davids. Het spreekwoord:Elf Freunde müsst ihr sein, um Spiele zu gewinnenis in dit sei zoen zeer zeker bij het vierde van toepassing geweest. De geest was buitengewoon goed en het waren steeds prettige wedstrijden. Niet alleen, omdat de meesten daarvan ge wonnen werden. Niet alleen voor ons, maar ook voor de heeren der Sub-Commissie is het een groote voldoening geweest, hun „eerste" elftal als kampioen te zien eindigen. Hun, maar niet te vergeten den heeren Broeksmit en Meijer, die geregeld en vol belangstelling onze ver richtingen bijwoonden en ons met goede raadgevingen ter zijde stonden, dank en hulde voor de prettige medewerking. AHA. ONS VIERDE „HIMMELHOCH JAUCHZEND". De aanvoerder en zijn spelers hebben zich noch door S.N.A. III, noch door Schinkel haven III op hun verderen weg naar het kampioenschap den voet dwars laten zetten. Zij hebben als een „tank" al deze tegen standers als het ware verpletterd. 71 en 84 in uitwedstrijden, is voorwaar geen kleinigheid. En denk niet, dat men het ons cadeau gedaan heeft. Verre van dat. S.N.A. en ook Schinkelhaven hebben er alles op gezet om ons de eer te betwisten. Tegen S.N.A. heeft ons elftal zijn tegenstanders eigenlijk reeds in het eerste kwartier volkomen „gedesillu sioneerd". Horn en zijn mannen begonnen met zulk een vaart en enthousiasme, dat er geen hou den aan was. Overrompelend drong ons geheele elftal op met een „élan", dat zelfs het aanwezige „publiek" meesleepte. Daarbij kwam, dat de voorhoede, en vooral Frans, geweldig op schot waren, ter wijl Tonny den weg naar doel gemakkelijk wist te vinden. In minder dan no time kwam de eerste goal. Nog zetten de S.N.A.-ers er alles op, om in deze „Sturm und Drang"-periode stand te houden, maar een geweldige kogel van Frans, die doel trof, was loon naar wer ken voor de onzen. Met verdubbelde kracht pakte S.N.A. aan, doch de onzen bleken voor geen klein geruchtje vervaard, want zij wisten hun tempo op te voeren waarmee hun enthou siasme gelijken tred hield. Er zat een gang en een vaart in, die weldadig aandeden. Een „Bombenschuss" van Frans ketste hard van den paal terug, maar uit een scrimmage ontstaat dan de derde goal. Toen was er zoowat een kwartiertje gespeeld. Men begrijpt, dat deze voorsprong spe lers en „publiek" prettig stemde, want als vandaag gewonnen werd zouden we reeds kampioen zijn. Onze aanvoerder vuurde zijn mannen nog eens extra aan en met vernieuwde energie wierpen zij zich in den strijd. S.N.A. wist een verdiend tegenpunt te maken, maar ook dit vermocht niet de onzen te temmen. De spil opende' het spel prachtig naar de vleugels en al mislukten goedbe doelde passes ook al eens, de opzet van zijn spel bleek uitstekend te zijn. De score rees regelmatig, zoodat we de rust met een 51 voorsprong ingingen. De stemming was be grijpelijkerwijze prachtig. Ook na de rust wist ons elftal zijn meer derheid over S.N.A. te behouden, hoewel er toch een reactie intrad op de groote krachts inspanning van de eerste helft. Met tusschen- pozen werden er nog eenige goals gemaakt en het einde bracht ons eene welverdiende overwinning en het Afdeelingskampioenschap. Men begrijpt, dat het „publiek" de kleed kamers bestormde om den captain en zijn jongens met het zoo verdiende prachtige succes te complimenteeren. Het was dan toch gelukt Maar men zou niet rusten voordat ook de laatste wedstrijd, die tegen Schinkelha ven, gewonnen was. De laatste maar niet de beste. Na veel beslommeringen bereikten wij in het Zondagochtendgloren de overamstelsche „Jura". Schitterender weer dan dien morgen kon men zich wel niet denken. Wat is onze Amstel, wat zijn onze lage landen, wat is alles wat ons Holland aan natuur bezit, toch overweldigend mooi als de tintelende voor jaarszon den aether doet trillen van weelde. Maar o harde realiteitniet de overwinning van het ontwakende voorjaar op den wijkenden winter heb ik u te bezin gen, neen A.F.C.ers, zonder uitzondering, ik wil u spreken over de uiteindelijke zegepraal van wilskracht, eensgezindheid, en doorzet tingsvermogen. Ik wil u allen in gedachten - 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 9