wel op, dat onze wensch in vervulling zou gaan, maar toen het hoogste tijd was om naar het S.N.A.-terrein te verdwijnen, was de overwinning voor A.P.G.S. reeds een feit. Toen hebben wij besloten, het zaakje zelf even in handen te nemen en heel gewoon te gaan winnen. Met behulp van een meer dan ouderwetsche bus, een vliegensvlugge tram en tenslotte maar met een „bandje" arri veerden wij juist op tijd achter den Ringdijk, waar het heele stelletje in een benauwde kleedkamer reeds bij elkander was. Onze getrouwe supporters, de heeren Broeksmit en Meijer, natuurlijk ook present. Nog even een paar aanmoedigingen en raadgevingen, en met de parole: „laten jullie t niet op den laatsten wedstrijd aankomen", gingen wij het veld in. Er werd direct flink aangepakt en het was duidelijk te zien, dat wij ons niet van de kook zouden laten brengen. Vooral onze voorhoede was gauw op dreef en zorgde er voor, dat deze wedstrijd in het eerste half uur beslist werd. Na enkele minuten reeds weet zij een corner te forceeren. Prachtig door Bonkink genomen, komt de bal in een boogje voor het doel terecht, om door den aanstormenden v. Lith ineens in het doel gerost te worden. Bum! 10. Dat is pas het begin, en eerst nadat Frans in een minimum van tijd nogf twee mooie goals gefabriceerd had en het resultaat op 0 gebracht had, werd het tempo iets lang zamer. De tegenpartij komt nu flink opzetten en brengt ons doel herhaaldelijk in gevaar. Maar tenslotte hadden wij daar 'n keepertje staan, die er ook wel iets van kan, al was hij vandaag eenigszins gehandicapt. Inmid- dels is onze voorhoede ook weer bezig ge- weest en heeft er even twee doelpunten bij gemaakt. Na rust was het, vooral onzerzijds, zeer kalm spel. De overwinning kan ons toch niet meer ontgaan en bij de meesten maakte het feit, nu werkelijk kampioen te zijn, zeker een te grooten indruk, om zich nog geheel op het spel te kunnen concentreeren. Na afloop van dezen wedstrijd, die ons het kampioenschap gebracht had, natuurlijk vroolijke stemming, lachende gezichten bij spelers en supporters. Minder aangenaam was het, dat er geen water voorhanden was, waarmede wij ons van den dikken modder konden ontdoen. Een goed idee van Jaap Stroobach bracht nog even hulp. Een stukje sinaasappel in de hand gewreven en dan maar alles aan je handdoek afvegen. De opstelling was vandaag als volgt: Struijs; Stroobach, Focke; Bonkink, Langevoort, Horn; Mieghout, Veen, F Meijer, J. Meijer en v. Lith. 6 Febr.: Schinkelhaven IIIA. F. C IV 4—8. Het resultaat zegt eigenlijk al genoeg. In kampioensstemming en bij n heerlijk weertje werd de wedstrijd niet zoo serieus genomen. Vooral toen Frans op de bekende manier voor de eerste goal zorgde, wisten wij wel, dat het weer een overwinning zou zijn. Bijna hadden we het daarmede echter mis. Schinkelhaven kwam goed opzetten en maakte spoedig twee doelpunten. Toen de bal voor den tweeden keer in ons doel zat, werd onze keeper juist wakker! Nadat de stand op 22 gebracht was, neemt Schinkelhaven wederom de leiding, totdat Staats op listige manier voor ons een goaltje maakt. Met 33 is rust. Onze getrouwe supporters zijn inmiddels aangekomen, en brengen het even aan ons verstand, dat men als kampioen toch heusch niet den laatsten wedstrijd verliezen mag. Na rust hebben wij dan even laten zien, dat het ook anders kan. Langevoort werd beter en bracht, nu hij zich aan den harden grond gewend had, weer systeem in ons spel. Het spel werd opengegooid en de resultaten bleven niet uit. Geleidelijk wordt de score tot 8 opge voerd en na een tegenpunt van Schinkel haven komt het einde met een 84 over winning. Onze keeper wou vandaag eens weten, hoe het is, als men 4 goals moet doorlaten! Als men dan een voorhoede heeft, die meer tegengoals maakt, kan men zich zulks ook wel eens permitteeren, niet waar, Gerrit? Opstelling: Struijs: Freijer, Focke; Bon kink, Langevoort, Horn; Mieghout, Veen, F. Meijer, Staats, v. Lith. Hiermede is dan de competitie afge- loopen, die ons het gewenschte succes van een kampioenschap opgeleverd heeft. Van de 16 wedstrijden werd slechts één verloren en drie eindigden onbeslist. 82 doelpunten voor en 25 tegen. Topscorer met 27 goals is onze midvoor F. Meijer. 31 spelers hebben aan onze wedstrijden deelgenomen, terwijl het elftal in hoofdzaak door de volgende spelers, die meer dan 8 maal van de partij A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 8