langrijkste deel. Dit moet dan ook de kracht van het elftal zijn. Neseker op de spilplaats is de harde wer ker, die moeilijk te passeeren is, doch als centerhalf weinig opbouwend werk verricht. Wittebol is een fijner voetballer, en in die capaciteit beter geschikt deze moeilijke plaats te bezetten. Hij moet echter beter leeren trap pen, zijn passes naar de vleugels zijn te tam. Verder moet hij bij Bromilow leeren snel te verplaatsen, dus leeren starten. Dorenbos is n goede halfspeler, moet zich echter hoeden voor te veel drijven. Dit is een geheel on- noodige energieverspilling voor een halfback, die zijn volle kracht gedurende 90 minuten noodig heeft. Dorenbos moet zich ook oefenen in het krachtig trappen. Zijn passes zijn te zacht en effectvol, door zijn wijze van schieten. De voorhoedespelers hebben allen één fout gemeen: Zij stellen zich n.l. gedekt op bij het uittrappen of ingooien van den bal. Hun plaats is dan vóór de spelers der tegenpartij, zoodat zij den bal spelen kunnen, d.w.z. den bal aan de middenlinie terug geven en die hem dan vrij maakt. Knopper en Van Nek moeten hier speciaal op letten. Het is een verkeerde tactiek door een speler heen te willen spelen. Zij kunnen zich zelf vrij spelen door gebruik te maken van hun middenspeler of kanthalf. De binnenspelers moeten sneller zijn. Zij hebben het zwaarste werk te doen en moeten zich snel kunnen verplaatsen. In de zeer efficiente W-formatie zijn zij de menschen. die een voorhoede kunnen maken of breken. Zij moeten de achterhoede der tegenpartij uit elkaar trekken. Bijv. de linksbinnen moet den bal mee naar binnen nemen om, als hij den kanthalf van Knopper heeft weggetrokken, deze een diagonale pass te geven, zoodat Knopper een vrij veld heeft. De middenvoor moet zich zoover mogelijk naar voren opstellen en zich in een vrije positie opstellen. In de WMormatie is de middenvoor niet de opbouwer van succes volle aanvallen. Dit onderdeel berust bij de binnenspelers. De centervoorwaarts heeft zich slechts toe te leggen op het succesvol benutten van de hem geboden kansen. De halflinie moet den bal meer mee naar voren nemen en niet zoo, als nu gebeurd, te vlug den bal afgeven. Het gebrek aan succes voor ons elftal is te wijten aan twee kardinale punten: a. gebrek aan positiespel, en b. het voornaamste, de incapabiliteit den aangegeven bal vlug te verwerken. Onzen spelers wordt wel verweten, dat zij niet snel genoeg zijn. Hier schuilt de fout echter niet, want hoe minder men een speler ziet zwoegen, des te beter is het. Hij moet den bal het loopen laten doen. Onze spelers moeten echter den bal eerst stil leggen, dan rondkijken en dan gaan zij er over denken, wien den bal toe te spelen. In deze zee van tijd is de bal echter al lang door de tegen partij van hen afgenomen. Daarom moet een speler in beweging zijn, als hij den bal gaat verwerken. Zoodoende wint hij op den tegenstander, die zich dan ook verplaatsen moet. Speciaal Van Nek en Knopper moeten meer gedecideerd te werk gaan. Dikwijls ziet men hen rondkijken en zuchten: Wat nu? Dit vindt zijn oorzaak door hun tegen den man opdrijven. Hadden zij zich vrijgespeeld, dan waren er allerlei oplossingen voor hen voorhanden. Vooral Van Nek zou hier veel van kunnen proftieeren, daar hij een goede balcontrole heeft. Hij is echter te licht om alleen succes vol zijn kanthalf te passeeren. Daarom, maak gebruik van je binnenspeler of een kanthalf. Of als je centervoorwaarts in een goede positie is, geef hem een long pass. Variatie in het spel eener voorhoede is de genadeslag voor een achterhoede. Een algemeene opmerking, die voor het geheele elftal geldt, is: verbeter je bal controle. Want alleen, als je den bal in je macht hebt, kan je een bal goed aangeven. Dit geldt ook voor .koppen". Dit onderdeel wordt in het A.F.C.-elftal geheel verwaar loosd. Slechts sporadisch ziet men een speler een bal met zijn hoofd van een tegenstander wegnemen. Meestal staan onze spelers te kijken, hoe de tegenpartij den bal wegkopt. Hierdoor gaan vele opportuniteiten ver loren. Het is m. i. bij Bromilow in goede handen, deze punten te verbeteren. De spelers moeten hem echter de gelegen heid verschaffen, voor het volgend seizoen een goed elftal op te bouwen. Het materiaal en de capaciteiten zijn aan wezig. Zij moeten alleen door samenwerking met den trainer ontwikkeld worden. Door het vroegtijdig beëindigen der com petitie is er nu meer dan ooit gelegenheid deze fouten te verbeteren in friendly games, A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 6