Zeeburgia was, een moment gedacht, dat we zouden winnen? Maar 't onbegrijpelijke, het ongelooflijke, werd waar! Onder een orkaan van gejuich gingen onze jongens er van door en Charles maakte doelpunten, enfin, om nooit te vergeten. Om murmelend na te ver tellen, als we als oude mannen rond den haard zitten, 't Was om stapelgek te wor den, om het uit te gieren van de pret, om je heesch te brullen van vreugde. U kunt begrijpen, als jac. van Ooij de tranen in z n oogen staan van emotie, als Nic. Scheepens vergeet, cynisch te zijn en als een ander mannetje, At Van Wijle en Henk v. d. Grampel's hoeden over hun hoof den slaat van pure krankzinnigheid, dat er zich daar zoo iets heeft afgespeeld. Er restte nog één wedstrijd: Zandvoort thuis! Alle mogelijke combinaties waren mogelijk, van binnen" tot barrage-wedstrij den. Maar onze ploeg had gelukkig lak aan wiskunde en was zoo verstandig, beide pun ten te veroveren. En dat bleek noodig ook, want T.O.G. haalde het bravourstukje uit, Velox in Utrecht te kloppen en B.F.C. won van D.E.C. De Januari-Schakel had toch maar gelijk! Alle berekeningen van „die krij gen die nog, en die moet daar nog naar toe zijn per saldo op niets uitgeloopen en als we daar op afgegaan waren, dan was ons lot nu beslist. Gelukkig met 1—0 zijn we tegen de kustbewoners in de meerderheid gebleven. Verdiend? Och, wat is ten slotte verdiend! Inderdaad hebben de Zandvoorters uitste kend partij gegeven, en in het veld was er van 'n bepaald overwicht van een der partijen geen sprake. Maar er waren toch meer scrimages voor het Zandvoort-doel dan voor het onze. Verder misten we nog een penalty en deden lat en palen van het Zandvoort- doel verdienstelijk werk. Tonny Knopper komt de eer toe, het eenige doelpunt in den wedstrijd gescoord te hebben en al was het nu geen beauty, het was een doelpunt, dat dubbel telde en dat onze ver dediging de noodige rust gaf. Onder adem benemende spanning verliep de tweede helft en eindelijk konden we lucht geven aan ons overkropt gemoed. 't W^as stampvol, zoodat we ook, wat dat aangaat, tevreden konden zijn. Aardig was de belangstelling van officieele voetbalzijde. Al zitten we in de purée, vergeten is de oudste Amsterdamsche club nog lang niet! Na afloop eerst „even" een borrel ge dronken hebben we het seizoen uitgegeten in de bovenzaal van De Kroon. De stemming was „stürmisch" en er is nog braaf ge smoesd ook. Schaf een aardige speech, waarin hij Galli huldigde. Kassian, dat I. ziek lag Willy v. d. Brink wou spre ken over het trainersfonds, maar werd zoo in letterlijken zin in de bloemetjes gezet, dat hij heel link z'n draai nam en op onze dames speechte. Dorenbos, de Voorzitter van BI. Wit, hield de rede van den avond. Hij had het over onze fouten, over het gebrek aan opofferingsgezindheid voor de training, en hoopte, dat A.F.C. nu eens gauw grootscher dingen zou doen dan het eeuwig vechten tegen de laatste plaats. Karei Hoogenberk sprak over oude tijden en onderlinge vriendschap, en Fons de Vil der had het met de hem eigen soepelheid en onnavolgbare charme, over alles en nog wat. Tonny heeft als aanvoerder een vlotte, aardige rede gehouden en zoo was het tijd, om op te breken, voor we het wisten. Wa 'n dag, wa 'n dag, zou Sijmen zeggen. WAT ER AAN ONS EERSTE ELFTAL HAPERT. Na het succes der laatste weken van ons eerste elftal, schijnt het misschien misplaatst op de spelers en speelwijze crtiek uit te oefenen. Toch moet er dringende verande ring in de speelwijze van het elftal komen, wil men 't volgend jaar niet weer in degra datiegevaar verkeeren. Keeper Peeters is een goede doelverde- diger, die echter te weinig met zijn hoofd speelt. Zijn grootste fout is, dat hij te bewegelijk is. Hiermede bedoel ik, dat hij zich niet rustig opstelt bij een aanval der tegenpartij en het spel niet genoeg volgt. Zijn vangen is goed. doch bij lage schoten moet hij niet te veel vallen. Zijn uittrappen is ook goed, doch hij moet er zich aan wennen vrij staande spelers den bal toe te spelen. Aan achterspelers hebben wij vijf goede krachten: Smits, Tacke, Nesenberend, Piet Bos en Stradmeyer. De keuze voor de beste achterspelers is m. i. Nesenberend, Stradmeyer. Tactisch is Piet Bos de beste, doch het trappen en opstellen van Nesenberend en Stradmeyer als combinatie is subliem. De middenlinie van een elftal is het be- A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 5