WAT IEDER A. F. C.-ER BEHOORT TE WETEN. A.F.C.—D.E.C. 5—2. ZeeburgiaZanavoert 46. A.F.C.Zandvoort 10. 3 gesp. 3 gew. 6 punten. 12-6. Wij zijn binnen! Dank zij deze verdienste lijke eindspurt, zijn wij den dans ontsprongen en hebben voor een jaartje 2de klasse bijge- teekend. Het heeft er anders om gespannen, want met uitzondering van Zandvoort had den alle rpedegegadigden voor de fatale plaats in den laatsten tijd geregeld punten bemachtigd. Dad ons eerste elftal desniette min zijn achterstand ingeloopen en zelfs nog andere concurrenten gepasseerd is, moet daarom des te hooger aangeslagen worden. Eerste elftallers, hartelijk gelukgewenscht! In de laatste wedstrijden hebben jullie je kranig gehouden en niet alleen aan de ver wachtingen beantwoord, maar ze zelfs over troffen. Wat zullen jullie met voldoening op deze westrijden terugzien, met voldoening, welke des te grooter zal wezen, nu je gezien hebt, hoe men zoowel in onze club als daar buiten met jullie medeleefde. Het speet me zoo geweldig, dat ik niet in staat was, jullie na afloop van dien naar ik hoorde zoo spannenden wedstrijd tegen Zandvoort zelf te complimenteeren en te be danken voor de goede prestaties. Laat mij het daarom op deze plaats doen en aanvaardt allemaal den dank, niet alleen van mij, maar ook van het Bestuur, van geheel jullie club en van ieder, die het goed met A.F.C. meent. Ik zal mij ervan onthouden, speciale presta ties en dergelijke naar voren te brengen. Het heele elftal heeft ervoor gezwoegd en ieder speler kan zelf wel beoordeelen in hoeverre hij over zich zelf tevreden kan wezen, dan wel of hij, achteraf beschouwd, misschien toch iets meer had kunnen doen, door training etc. De wetenschap, dat je er alles voor over hebt gehad, is tenslotte de grootste vol doening. Een bijzonder feit mag echter niet onver meld blijven, n.l. dat Burger 4 wedstrijden heeft meegespeeld, t.w. tegen Velox, D.E.C., Zeeburgia en Zandvoort, en dat dit alle over winningen werden. Het is dus te hopen, dat Burger in de toekomst hetzelfde geluk blijft aanbrengen. Maar de vreugde over het gelukkige einde mag ons toch niet doen vergeten, dat het weer een zéér gevaarlijk en eigenaardig seizoen geweest is. Gevaarlijker misschien, dan ooit te voren, en eigenaardig, omdat de verrich tingen van ons 1ste elftal zoo uiteenloopend waren. Wij wonnen van Zeeburgia, Velox, Hercules, D.E.C. (Nos. 2, 3, 4 en 5 op de ranglijst) en Zandvoort en speelden gelijk tegen E.D.O. (kampioen), T.O.G., B.F.C. en Zandvoort. Alleen van Baarn werd uit en thuis verloren, ofschoon Baarn m.i. tot de slechtst spelende elftallen in deze afdeeling behoort. De beste resultaten werden hoofd zakelijk geboekt tegen die elftallen, welke be hoorlijk voetbalden, en in die wedstrijden speelden wij ook beter! De pogingen om ons aan het forsche, opportuniteits-voetbal van enkele onzer tegenstanders aan te passen, faalden als regel volkomen. Als het op roe keloosheid en forschheid aankomt, leggen wij het beslist af, en daarom is mijn conclusie, dat als wij in de toekomst iets willen prestee- ren, wij dit alleen kunnen verwachten van elf spelers met liefde voor het spel en voor hun club, die over zoo perfect mogelijke bal- contröle moeten beschikken, zijnde dit de basis van het voetbalspel, en die dan door geregelde, gemeenschappelijke oefeningen en onderlinge besprekingen tot één hecht en sluitend geheel worden. Dat moet ons doel wezen! Ongetwijfeld zal zulk een elftal ook wel eens door bruut geweld overspeeld wor den, doch geloof mij! alléén daarvan kunnen we betere resultaten verwachten! Men zal mij allicht verwijten, dat ik in de thans algemeen heerschende vreugdestem ming, al weer aan het komend seizoen denk. De ervaring der drie laatste jaren heeft mij echter de absolute overtuiging bijgebracht, dat als de A.F.C. als voetbalclub verder in de toekomst een rol wil blijven spelen of „überhaupt" nog op dat gebied illusies wil hebben, zij óf de bakens heelemaal moet ver zetten (om deze gemeenplaats voor een be paald begrip maar te gebruiken),, óf meer aandacht moet besteden aan het spel zelf. A.F.C. werd door voetballers opgericht om te voetballen, en zoo goed mogelijk te voetballen! Welaan, als de tegenwoordige A.F.C. er prijs op stelt niet alleen een prettige vereeniging, maar vóór alles een sterke voetbalvereeniging te zijn, dan moet dezelfde oorzaak, welke de vereeniging deed ontstaan, ook het beginsel blijven van haar streven en handelen als zoodanig. Alleen hierin ligt de genezing! Ik neem aan, dat ieder goed A.F.C.-er, wanneer hij deze beweringen eens behoorlijk overweegt, het volkomen met mij eens zal wezen. In een volgende Schakel hoop ik uit een te zetten, wat er dan zooal gedaan moet worden, doch ik wilde niet nalaten thans A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 3