Firma J. NAHUIS - GROENLO Assistentie van Vrouwe Fortuna? Madame Fortuna is een behaagzieke en wispelturige dame, die haar gunsten naar welgevallen uitdeelt. Hem, dien ze heden favoriseert, zet ze mor gen weer in de kou. Maar wat is het dan toch wel, wat onze jongens in de afgeloopen competitie bezield heeft? Luister, ik zal het u zeggen. Zij waren vervuld van een haast „leiden- schaftlich" verlangen naar de eerste plaats; zij hadden daarenboven den vasten wil om te bereiken, wat zij zich in het vooruitzicht had den gesteld; en zij hadden vertrouwen in eigen kracht, en vertrouwen genoeg in elkaar om, steunend op elkaar, iederen Zondag „frisch von der Leber" den strijd aan te binden. Vertrouwen in eigen kracht, de vaste wil tot doorzetten en het verlangen naar het kampioenschap, dit is het, wat hen tot daden heeft aangezet. Daarbij hadden zij een aanvoerder „every inch"; een aanvoerder, die het volle vertrou wen van zijn medespelers had, en die zelf op exceleerende wijze het elftal wist te leiden. Ten slotte vonden zij prachtig steun in Langevoort Sr., Meijer Sr. en Frans v. Dijk. die met hun jongens volkomen hebben mee geleefd en hun tijdens de wedstrijden vaak een steun waren. Het is verblijdend, dat eindelijk vertrouwen in eigen kracht zich in onze gelederen baan breekt. Te lang hebben wij ons blind gestaard op groote daden van anderen, terwijl wij zelf in zak en asch zaten. Ook hierin heeft ons vierde den ban ge broken. Als al onze spelers, van jong tot oud. eens gedreven werden door den fieren wil, in hun spel te zullen slagen, als allen eens bij de oefeningen serieus en energiek met Tom samenwerkten, om het spel op een hooger plan te brengen, zoodat al onze elftallen tot top-praestaties in staat waren, wat zou A.F.C. dan een tijd van ongekenden opbloei tegemoet gaan. En waarom zouden we dat niet doen? Spelers van alle elftallen, vat de koe bij de horens! Er zal na afloop der competities een tijd komen, dat gij even het voetballen stop zet. Want „Wenn der Frühling kommt ins Land Nimm dein Madel in die Fland Und das Glück fallt dir in den Schoss." Maar als dan de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen beginnen, benut dan alle oefe ningen, die ge meemaakt, voor de volle 100 procent. Geeft u bij de oefeningen geheel. Ge zult er zelf in wedstrijden het grootste pleizier van hebben, en ge werkt er kracht dadig aan mee A.F.C. in het Zenith van haar kringloop te brengen. Er bestaat op het oogenblik een gezonde rivaliteit tusschen het 5e en het 4e. Het vijfde zal toonen, tot even goede praestaties in staat te zijn als het vierde. Ook het 5e zal, als allen met man en macht ervoor werken, den kop der af deeling be reiken. We hebben dan 2 kampioenen waarop we fier kunnen zijn. Maar dan aanpakken voor het nieuwe jaar. Bij het 4e en 5e begint de victorie. OBSERVER. ONS ZEVENDE. In de Januari-Schakel vraagt de redactie o.a. bijdragen van „het zevende". Welnu, het eenige vermeldenswaardege van ons elf tal is: chronische onvolledigheid, waaraan we het grootste gedeelte van onze nederlagen te wijten hebben. Bij den wedstrijd op 31 Januari j.l. (A.F.C. VIIB.D.K. II) b.v. werd onze voorhoede gecompleteerd door 2 Juniorleden, die bovendien reeds een wed strijd achter den rug hadden. Resultaat 04. En wat te denken van een 130 nederlaag op 1 November j.l. tegen dezelfde vereeni- ging, waarbij we slechts de beschikking had den over een achttal spelers? Op alle mogelijke wijze worden onze leden aangespoord om te komen trainen, hetgeen natuurlijk te loven valt, maar ik had zoo graag eens een artikeltje in „De Schakel gezien, waarin hun op het hart gedrukt werd, toch TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandtch beitekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken. Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- cn Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 11