meevoeren naar den laatsten wedstrijd van ons Vierde. Want dit was wel een bijzon dere wedstrijd. De eerewedstrijd van den aanvoerder. Voor de rust een hopeloos uit vorm zijnde ploeg. Niets lukte. Alles ging net anders dan men wilde. Geen behoorlijk schot, geen sa menspel dat naar succes leidt. Maar vooral, geen eensgezindheid. De eenige, die de situatie volkomen beheerschte, die den ge- heelen wedstrijd zich zelf gebleven is, was de aanvoerder. Hij speelde rustig en zeker en deed al het mogelijke om zijn spelers dat bij te brengen, wat zoo noodzakelijk was om tot succes te komen, rustig overlegd spel en beheersching. Hij was het dan ook, die er in eerste in stantie de oorzaak van was, dat een 32 achterstand nog vóór de rust in een gelijk spel werd omgezet. De rust gaf gelegenheid tot bezinning. De koppen werden bij elkaar gestoken, men begreep dat het anders kón dus anders móést. En ziet, de tweede helft bracht ons een heel ander elftal in het veld. Er werd weer gevoetbald. Men hoorde alleen nog de stem van onzen aanvoerder. De anderen wisten te zwijgen. De tweede overwinning van dien dag. Het spreekt wel vanzelf, dat nu de tegen partij nergens was. Want ons elftal is kam- pioensfahig, als de spelers dat zijn willen. Na de rust „wilden" zij het en het resultaat... Met 84 werden onze tegenstanders gesla gen en ten slotte verdiend geslagen. De les uit dezen wedstrijd leer voet ballen, leer trappen, stoppen, dribbelen, head-en, maar vooral, leer zelfbeheersching. Zelfbeheersching moet ge uzelf leeren. De rest leert u de trainer. En nu voor den captain en de spelers van het Vierde hoeden af. Zij hebben ons A.F.C.ers iets gegeven van hoop, hoop op successen in het veld, en hoop op komende jaren, waarin in golven van enthousiasme ook ons Eerste meegesleept wordt. Moge dit kampioenschap den stoot geven aan alle A.F.C.ers, om zich met toewijding te geven aan de voorbereiding tot de taak, die hen het volgend jaar wacht. Dan houdt dit kampioenschap, van Horn en zijn mannen, voor A.F.C. een belofte in. OBSERVER. BIJ HET KAMPIOENSCHAP VAN ONS VIERDE. Kampioen worden, ,,dass muss ein Stück vom Himmel sein". 't Is eigenlijk van één kant jammer, dat niet alle spelende A.F.C.-ers de evoluties van ons vierde in het afgeloopen seizoen qevolqd hebben. Velen hadden daar ongetwijfeld leering uit kunnen trekken. Niet, dat al deze spelers direct prominente voetballers zijn, die eerst daags een verkiezing voor het Nederlandsch Elftal kunnen verwachten. Neen, aan allen ontbreekt nog wel het een en ander. Maar dartoe kunnen, en zullen zij zich als ijverige discipelen onder de hoede stellen van Tom Bromilow; deze zal hun dan wel de elementaire beginselen volledig bij brengen waarop men het spel verder dient op te bouwen, als: met beide beenen trappen, onmiddellijk stoppen en verwerken van den bal; het plaatsen van den bal zoowel met den binnen- als met den buitenkant van den voet; dribbelen: het trappen van den bal, zóó, dat men met vrij groote zekerheid zeggen kan waar de bal terecht komt; het met groote snelheid opdrijven van den bal, zoo, dat deze steeds onder bereik blijft (vleugels), etc. etc. Verder zou het zeer nuttig zijn, als Tom ons vierde eens in zijn competitiesamenstel ling spelen zag, hij zou het dan onder be paalde omstandigheden het juiste systeem kunnen aangeven, groot open spel, of kort samenspel, afwisselend naar de omstandig heden, zooals zij zich voordoen. Hij zou hij zou hij zou Maar het is niet de bedoeling, met dit schrijven aan te geven, wat zou kunnen ge beuren. Neen, doel is in het licht te stellen, hoe dit elftal, hoewel niet samengesteld uit Van Heels, Pauwes, Lagendaals en Van der Meulens, toch op zoo'n fraaie wijze het kam pioenschap wist te behalen. Men zal zeggen: „Zeker zwakke tegen partijen". Maar dan wil ik u verwijzen naar ons le elftal. Vraag eens aan onze le elftallers, of zij niet herhaaldelijk verloren hebben van tegenpartijen, die veel zwakker, veel minder geacheveerd speelden! Het feit, dat men tegen een zwakkere tegenpartij speelt, geeft nog geen vrijbrief op een overwinning; waarmee ik overigens in het geheel niet erken, dat de tegenpartijen van ons vierde steeds uit zich zelf zwakker waren. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 10