I G. J. EILERS Co. I En mijn gedachten gaan weer terug, Naar 't mooi Koninginneland Daar was en vond men altijd weer De ware vriendschapsband. Die felle strijd van thans kan mij Maar allerminst bekoren, Want als je werkelijk „voetbal" speelt Heb je het „überhaupt" verloren!! Want wat men nu speelt heeft met voetbal, Zelfs met rugby niets gemeen 't Is de vlugste weg naar 't gasthuis, Gekneusd of met gebroken been! Ik vraag-mij af, wat moet je doen Om nu succes te boeken? 'k Geloof, dat 't nog het beste is, Om een boksclubje te zoeken. Een boksclub, die bereid is om Je eens per week te trainen Waarvan je desnoods 's Zondags ook Een zwaargewicht kunt leenenü Dan heusch, dan wordt men kampioen Dan kan men promoveeren En last not least, men heeft een kans Om zich flink te verweren. W. S. ONS VIERDE „EN MARCHE". Dat zullen de Amstel-aren niet gedacht hebben, onze tegenstanders van vóór 20 jaar, dat de jongens van ons vierde hen met 110 inmaken zouden. Amstel: het doet ons denken aan den be- ruchten wedstrijd A.F.C.Amstel vele jaren geleden. Degenen onder de jongeren die daar iets meer van willen weten, moeten zich op DRAAISTROOM MOTOREN E. M.F. „DORDT" DE GOEDE HUF een winterschen clubavond maar eens om onzen Schaf scharen; dan zal deze hen hier over verhalen doen die hen den kouden regen langs hun ruggen doet loopen. En nu A.F.C. IVAmstel III 110. Nu is het waar, dat Amstel een tijd lang met 9 man speelde, en het elftal later door twee jeugdige knapen aangevuld werd, ter wijl na de rust nog een speler moest uit vallen. Maar daar staat dan toch ook tegenover, dat de meerderheid der onzen zoo overwe gend was, dat als ons binnentrio iets tacti- scher had gespeeld en vooral iets sneller tot schieten had kunnen komen, het aantal goals niet meer te tellen zou zijn. Ja, dat was wel frappant, hoe lang het duurde voordat een der twee Meiers en Veen tot een schot kwamen. Door dat lange talmen werden vooral na de rust vele kansen om hals gebracht, kan sen, die toch eigenlijk niet gemist mogen worden, althans niet in een kampioenselftal. Er kleefde nóg een fout aan de ploeg, die een belemmering was voor een snel en suc cesvol werk van het elftal. En hieraan was de spil wel een beetje debet. Want al heeft ,,D en Dirk" enthousiast en hard gewerkt hij had toch ook moeten inzien, dat onder de gegeven omstandigheden de veiligste weg naar het doel liep via de vleugels. Amstel had behalve 2 backs ook steeds een paar halfs in de achterhoede. Het was duidelijk, dat die knapen voor de goal weg moesten om openingen voor het binnentrio te krijgen. Daarvoor moest de bal naar de vleugels. Te meer kon men dit rustig doen, omdat de vleugels hun werk behoorlijk deden. De linksbuiten komt er hoe langer hoe beter in en de rechtsbuiten moet de ballen iets hooger voor doel brengen. Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Hcrculesschoencn Do motor voor zwaar werk cndar ongunstig© omsta ndighodon HooJdvertcgenwoordigan Postbox ©II, Amsterdam - C., Tel. 31206 Traioiogcottuums voor Athlctick Truien In diverse klenren - Pnllovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke BondsredactieI A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 8