mmm C^IFÉ JPÜ©Y^IL" KONINGINNEWEG 212 NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! ste elftal uit te komen, dan moet ik toch weer de optimist blijven, die ik vroeger altijd ge weest ben, en vertrouwen, dat na deze tijden van depressie voor ons eerste elftal, toch weer eens iets beters zal komen. Maar dan moet ook ieder A.F.C.-er, van den oudsten tot den jongsten, begrijpen, er volkomen van doordrongen wezen, dat woorden alleen niet voldoende zijn, maar dat men zijn goede be doelingen ook in daden moet omzetten. Dit beteekent voor alle spelers, in het bij zonder onze 1ste en 2de elftallers: I. Trainen en nog eens trainen in den ruimsten zin des woords. II. Begrijpen, dat je met z'n elven voor één doel strijdt, voor je club. Als je dat goed beseft, dan geen critiek meer op elkanders fouten, maar elkaar aanmoedigen, aanvullen. Is je buurman eruit, werk dubbel hard en tracht hem weer op zijn gemak te brengen. Tracht eikaars karakter-eigenaardigheden te begrijpen, je zult dat in je verder leven trouwens zoo dikwijls moeten doen, als je geen schipbreuk wilt lijden! Ik wil hieraan nog toevoegen, ben je het niet eens met de beslissingen of werkwijze van bestuur, of elftal-commissie, of trainer, kom er dan eens over praten, doch neem a priori aan, dat men het beste voor je club beoogt. Meen je je ten onrecht gedegra deerd, bewijs dit door bijzondere prestaties in de lagere omgeving. Dat is de eenige goede weg! Ondanks herhaalde aansporing schijnen ook de niet meer spelende leden er nog altijd niet voldoende van doordrongen te zijn, dat ook zij een heel belangrijk aandeel kunnen hebben in den opbouw onzer organisatie, onzer elftallen. Ik weet wel, dat wij nu een maal niet veel menschen hebben, die na vol brachte dagtaak in de gelegenheid zijn zich geheel, of minstens in ruime mate, met ver- eenigingszaken, speciaal die welke zich op het veld afspelen, bezig te houden. Maar toch, laat ieder zich eens afvragen, of hij niet iets meer kon doen, mee kon werken. Wat voor één onmogelijk is, kan door 2 of 3 tot stand worden gebracht. Er is zooveel, dat dringend verbetering noodig heeft. Ik noem maar wat mij het meest aan het hart ligt: Toezicht en leiding bij de lagere elftal len, assistentie en controle bij de training. Zeker, gij hebt allen meegewerkt om onze voetballers in staat te stellen, op ieder uur van den dag, onder de prettigste condities, te oefenen. Wij hebben goede velden, een verlichting, een trainer en thans hebben wij weer voor warme douches gezorgd. Wat kan men nog meer verlangen? Deze mooie gelegenheid moet echter ook „ausgenützt" worden. Komaan, laat ieder, die de beteekenis van mijn betoog begrepen heeft, en wil meehelpen, mij berichten, wan neer en waarvoor hij zich beschikbaar stelt. Op de vraag in mijn vorig artikel, welke spelers zich wilden verplichten om geregeld één avond per week te komen trainen, op dat daaruit een kern voor de toekomst kan gevormd worden, kwamen, voor zoover ik vernomen heb, slechts twee toezeggingen binnen. Natuurlijk zijn er vele spelers, die hun komst als iets vanzelfsprekends beschou wen. Toch bericht sturen! Nogmaals, gemeenschappelijk de handen aan den ploeg. Onze A. F. C. is het toch heusch waard! Wat nu het dreigend degradatiegevaar voor ons 1ste elftal betreft, wij moeten nog 3 wedstrijden spelen, n.l. Zeeburgia uit, D.E.C. en Zandvoort thuis. Het nieuwe jaar heeft ons 2 winstpunten (tegen Velox) ge bracht, waarop we niet, en 2 doen verliezen, (tegen T.O.G.) waarop feitelijk wel ge rekend hadden. Per saldo feitelijk dus nor maal. Op Zandvoort zijn we 2 punten ach ter, doch hebben ze zelf in handen. Zou er

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 3