Teaching the Foreigner to Play Football. By -OLYMPIAN-. I wonder how much of the progress made by the young footballers of Continental coun tries has been due to their perspicacity in sending over to England for the right type of old player to coach them and initiate them into the finer points of the gamel Holland have always shown a marked preference, when selecting a football tutor, to Englishmen who have been cradled in the game and who are conversant with all the tricks of the trade, and the Dutch people are to be complimented on having induced Tom Bromilow to go out ant assist the Amsterdam club. Bromilow was one of the neatest half backs who have been considered worthy to play for England, and for a long number of years he has been an ornament in the Liver pool team. He played football in the right spirit. In all the games it was my pleasure to see him play, I never knew him do a foul action. On four occasions he played for England, and he made six appearances in Inter-League football, but with all his success he has al ways been modesty itself, and more than once have I known him use his persuasive eloquence to calm down players who have shown a dis position to "kick over the traces" 1 can imagine no player more fitted for the post to which he has just been appointed. He was blessed with what I might call a football brain; in other words, he used his head" to guide two clever feet, and if he succeeds in inculcating into his new proteges the same high qualities that marked his own play. Amsterdam will indeed have cause to rejoice. („The Buff", Lancashire.) VERTALING. Ik zou wel eens willen weten, in hoe verre de vorderingen, gemaakt door de jonge voet ballers in de Continentale landen, te danken zijn aan hun juisten kijk om het goede type van een oud-speler uit Engeland te laten komen om hen te coachen en in te wijden in de fijnere puntjes van het spel! Holland heeft altijd bij het kiezen van een voetbal-leeraar een duidelijke voorkeur ge toond voor Engelschen, die voor het spel in de wieg gelegd en bekend zijn met alle knepen van het handwerk, en den Hollanders is ge luk te wenschen, dat zij erin slaagden Tom Bromilow te bewegen ons land te verlaten en de Amsterdamsche club te gaan helpen. Bromilow was een van de fijnste midden spelers, die waardig gekeurd werden om voor Engeland te spelen en gedurende een lange reeks van jaren is hij een sieraad van het Liverpoolsche elftal geweest. Hij speel de voetbal in den juisten geest. In alle wed strijden was het mij een genoegen hem te zien spelen, ik herinner mij niet hem ooit iets leelijks te hebben zien doen. Vier maal speelde hij voor Engeland en hij kwam zes maal in Inter-League voetbal uit, maar bij al zijn succes is hij altijd de be scheidenheid zelf gebleven en meermalen zag ik hem zijn overredende welsprekendheid aanwenden om spelers te kalmeeren, die ge neigdheid toonden uit den band te springen. Ik kan mij geen speler voorstellen, beter geschikt voor den post, waartoe 'hij zoo juist is aangewezen. Hij was gezegend met wat ik zou willen noemen voetbalhersens; met andere woor den, hij gebruikte zijn hoofd" om twee han dige beenen te besturen, en als hij er in slaagt de groote eigenschappen, welke zijn eigen spel kenmerkten, aan zijn nieuwe leerlingen in te prenten, zal Amsterdam inderdaad aan leiding hebben zich te verheugen. (Men zal het met mij eens zijn, dat wij de lof, ons toegezwaaid voor het engageeren van Bromilow, geheel aan den heer J. T. Howcroft endosseeren, die blijkbaar weer een bewijs van zijn groote kennis van voetbal lers en voetbalzaken gegeven heeft, waarvan wij slechts dankbaar hopen te profiteeren.) I. H. G. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 6