firma J. A. BOSKAMP EN ZN. - OVERVEEN i ming der E.-C. in handen te hebben, invloed wil hebben op de werkwijze, welke bij het samenstellen der E.-C. gevolgd wordt? Het is mij trouwens onbegrijpelijk geweest, dat zoovele lagere elftallers, die toch reeds door een door het Bestuur benoemde com missie (de sub-commissie) opgesteld worden, het Bestuur in een betrekkelijk voor hen on belangrijk punt in den steek lieten. Het Bestuur houdt zich dan ook beslist aan het eenmaal ingenomen standpunt, het welk naar ik vertrouw, thans volkomen dui delijk en begrijpelijk zal wezen. In de laatste „Schakel had ik ook geen gelegenheid over de Buitengewone A. V. van den A.V.B. te schrijven. Zooals men zal weten, werd door ,,Avanti"c.s. het punt overschrijvingsbepalingen weer aan de orde gesteld. Verleden jaar werden deze bepa lingen door de A.V. verworpen, waarop toen door den K.N.V.B. de bekende uitzonde ringsbepaling voor spelers, die van A.V.B.- clubs naar K.N.V.B.-clubs willen overgaan, gemaakt werd. Ofschoon dus onze positie ten opzichte der A.V.B.-clubs gelijk is gewor den, blijft het toch organisatorisch onjuist, dat in de groote voetbalgemeenscha.p geen eenheid in de bepalingen bestaat. Doch veel onlogischer is, dat ofschoon deze bepalngen in den K.N.V.B. juist ter bescherming der kleine clubs in het leven geroepen werden, het „ausgerechnet" de kleine A.V.B.-clubs zijn, welke in den A.V.B. van deze bescher ming niets willen weten. Men zou zoo zeg gen, dat ze hun eigen belang niet zien en kan dit alleen verklaren met de mogelijkheid, dat zij liever de kans willen hebben spelers van andere clubs aan te trekken, op gevaar af zelf spelers te verliezen. Men krijgt ove rigens den indruk, dat ook de A. V. B.- vergadering zóó verpolitiekt is, dat het eene deel, de kleine clubs, a priori alles verwerpt, wat door het andere, de groote clubs, wordt voorgestaan. De meerderheid van het Be stuur stemde wel vóór de bepalingen, doch de voorzitter verlegde zóó het zwaartepunt in zijn toelichting naar de meeningsverschil- len met het K.N.V.B.-Bestuur inzake de be ruchte kwestie van twee K.N.V.B.-spelers, die via een A.V.B.-club naar een andere K.N.V.B.-club overgingen en dus de bepa- l'ngen ontdoken, dat men moest voelen, dat de verwerping der bepalingen ook hem niet ongevallig zou wezen. De vereischte twee derden werden dan ook niet behaald, al was de verhouding ook gunstiger dan verleden jaar. Iedereen zal begrijpen, dat de zaak zelf ons betrekkelijk koud laat, want wij behoeven werkelijk niet bevreesd te zijn, dat de A.V.B.- clubs ons zullen „leegpompen", doch wij betreuren het toch, dat men zoo kortzichtig is om zich tegen een organisatorisch juisten maatregel te verzetten, welke bovendien in het belang der kleine clubs is en welken men uit onbegrijpelijke politieke overwegingen verwerpt. I. H. GALAVAZI. 25 Mei 1931. een welverzorgd terrein verhoogt uw sportgenot een welverzorgd interieur verhoogt uw levensgeluk „welverzorgd" omvat zoowel het kleinste gebruiksvoorwerp als de geheele inrichting vs.. f 4. Vraagt ons eens aan: - 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! IfMttg

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5