„Gloria Linnen" ™'s'ra"d; 58 ct. n°. 707 kleeding enz. per Mtr ZON- EN WASCHECHT 25 KLEUREN Leidscheplein 2 die de A.F.C. helaas niet meer in het veld, doch alleen maar daarbuiten, hetzij in functies of door belangstelling en offervaardigheid alleen kunnen dienen, vervuld. Thans is de beurt aan onze spelers, van hoog tot laag, om te laten zien, dat zij dit alles apprecieeren en hun plicht weten. Een plicht, welke tevens een groot genoegen moet zijn, want welke enthousiaste voeballer zou niet graag onder zulke bij uitstek deskundige en zonder twijfel zeer prettige leiding zijn capaciteiten willen vervolmaken? iedere speler, zelfs de jongste adspirant, kan ervan profiteeren en die jonge spelers, die aanleg hebben, kunnen ervan overtuigd zijn, dat zij opgemerkt worden en op de plaats zullen komen, welke zij verdienen. Mr. Bromilow staat er geheel nieuw tegenover, kent niemand, en oordeelt dus alleen naar capaciteiten en natuurlijk naar het enthou siasme om geregeld te trainen. Ieder krijgt dus zijn kansje, zorgt dat jullie het benutten! Ofschoon dus de heer Bromilow een groo- ten invloed zal krijgen op het samenstellen der elftallen, zal hij toch bij een en ander geassisteerd dienen te worden door de elftal commissie. Het is duidelijk, dat de samen stelling dezer commissie bijzondere zorg ver- eischt. Nu heeft het afgeloopen seizoen laten zien, dat vier menchen, die ieder voor zich hun oordeel over spelers weten te vormen, daarom toch nog geen goede commissie kun nen zijn. Wanneer ieder voor zich aan zijn, misschien heel goede, meening vasthoudt, dan vormt het elftal ten slotte een soort compro mis tusschen de partijen en dat is funest. Ik bedoel hier natuurlijk niets onaangenaams mee aan het adres des commissieleden, die ieder voor zich met prijzenwaardigen ijver hun moeilijke taak vervuld hebben/doch in dien onze groote poging zal slagen, moet het anders wezen. Dit is een der redenen, waarom het Bestuur met de reglementswijzi ging inzake de benoeming der E.-C. kwam. Het Bestuur meent, dat het beter dan de algemeene vergadering beoordeelen kan, hoe een homogene commissie gevormd kan worden. Een tweede reden was, dat het Bestuur er prijs op stelt, dat de E.-C. bepaalde richt lijnen bij de samenstelling der hoogere elf tallen volgt, waarbij niet uitsluitend de voet balcapaciteiten den doorslag geven, doch ook met de mentaliteit wordt rekening ge houden. We moeten een eerste elftal hebben van spelers, die weten dat zij een uiterst be- langrijke taak te vervullen hebben en die dan ook in en buiten het veld alles doen, om zoo goed mogelijke resultaten te bereiken. U zult begrijpen, dat het moeilijk was, deze beide motieven naar voren te brengen, toen de zwaarste wedstrijden nog gespeeld moes ten worden. Al is alles ook zoo duidelijk en begrijpelijk, wanneer men slechts het verloop van het laatste seizoen voor oog-en houdt, en wordt dit ook alleen door het vereenigings- belang ingegeven, men vat alles zoo gauw persoonlijk op en mogelijke onaangenaamhe den waren toen onder alle omstandigheden te vermijden. Ter motiveering werd dan ook alleen het derde motief gebruikt. De algemeene ver gadering endosseert wel zoo vele en groote bevoegdheden aan het Bestuur, maar van directen invloed op de samenstelling der elf tallen blijft het Bestuur verstoken, feder in sider weet, met welke groote moeilijkheden het Bestuur in de laatste jaren, speciaal het afgeloopen seizoen, te kampen had, welke groote verantwoordelijkheden op ons rusten, doch over de elftallen hebben wij niets te ze99en- Het is duidelijk, clat indien ook het Bestuur zijn taak naar behooren vervult, doch de sportieve prestaties daarmede geen gelijken tred zouden houden, men aan den eenen kant verliest, wat men aan den an deren wint. Begrijpt men, dat het Bestuur dan, al is het dan ook alleen door de benoe- A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4