/Hha Jxldco) HET DERDE SNEUVELT. Sympathieke clubmakkers. Iets over een stier. Is er nog kans? Het derde elftal is dood. Leve het derde! Ja, figuurlijk, maar normaal gesproken of geschreven is het derde zoo n beetje dood: voofloopig tenminste; want geen enkele A.F.C.'er zal er toch aan twijfelen, of het derde elftal gaat volgend seizoen met het zelfde enthousiasme aan het werk. Maar succesvoller, en wat meer beteekent, met meer geluk, of voor ras-Amsterdammers beter verstaanbaar: met meer „mazzel Want nemen wij nu b.v. den laatsten door hen gespeelden wedstrijd, en wel tegen Z.F.C., onze gevreesde Zaansche concurrent!! Nie mand van onze leden, welke van de staan- tribune af dezen allesbehalve fraaien wedstrijd volgden, zal ontkennen, dat ons elftal vóór de rust minstens met 3 a 41 had moeten voorstaan. Doch de schotloosheid en het systeemlooze spel van de voorhoede deden alle verwachtingen te niet. Daarbij kwam, dat Kallenborn dien dag niet al te gelukkig was, zoodat onze tegenstanders al heel goed koop aan hun eersten, ruim van effect voor- zienen goal, kwamen. Doch een halfspeler van Z.F.C. wilde in beleefdheid niet onder doen voor onzen keper en imaakte den stand gelijk, door onhoudbaar in het verkeerde net te schieten. Toen, er was ongeveer een kwartier lang „getrachtte spelen, kwam A.F.C. overdonderend opzetten, het doel van Z.F.C. bestokend, met eenig resultaat, dat Z.F.C. bij een van haar gevaarlijke uitvallen ten tweede male doelpuntte, echter op een behoorlijker manier dan de eerste keer. Toen kwam de thee, of juister uitgedrukt, wij kwamen naar de thee toe en het dient gezegd, dat dit vocht beter uitwerking had op Z.F.C. dan op ons, zoodat het voor den schranderen lezer niet moeilijk is, daaruit de conclusie te trekken, dat het offensief van A.F.C. na de rust veranderd was in een defensief. Daarbij kwam, dat het woordje '„ausdauer"' zich thans ook deed gelden. Het tempo van de Zaankanters was niet meer bij te sloffen, en het feit, dat zij na de rust slechts één goal konden toevoegen aan de score, moet ongetwijfeld worden toegeschre ven aan het keurig werk, dat onze achter hoede in die periode verrichtte. Ondanks zelfs, dat de midvoor, uit hun tweede elftal, uiterst gevaarlijke scorepogingen in het werk stelde, bleef het bij dien eenen goal. Het eenig vermeldenswaardige is nog, dat Daan Veen, toch zeker een van onze „be- daardste" voetballers, den titel kreeg van: de „stier", welk zoo moeizaam verkregen praedicaat met een zekere trots door hem aanvaard werd. De groote strijd was dus gestreden, en wat mij dadelijk opviel, was wel n.l. dit, dat in tegenstelling met andere gelegenheden, de spelers nu eens flink te keer gingen in de kleedbox. Niet tegen elkaar, niet tegen be stuur, elftal-commissie, scheidsrechter of tegenpartij, neen, de klachten en grieven richtten zich speciaal tegen de personen, welke ook dit keer blijk gegeven hadden, niet te weten wat clubliefde is, om maar niet eens te spreken van een zekere verplichting, welke men tegenover een club heeft, of b.v. de onaangename gevolgen daarvan voor hun clubvrienden. Ik bedoel hiermede, dat het voor de zoo- veelste maal is voorgekomen, dat er lui waren, die weg zijn gebleven zonder eenige afzegging. Buiten het onbeschofte, om op een vriendelijke uitnoodiging niet thuis te geven, zou ik even willen wijzen op het feit, dat men aan zulke „leden" toch geen waarde mag hechten. Moet de A, F. C. daarmee nu iets verder komen? Neen, integendeel, zulke elementen werken fnuikend óp het enthou siasme van de andere leden. Men mag toch van een fatsoenlijk mensch, en tenminste van y£>T"<%\. ,»v V», "LIKE NU" W i\ ^TYPEWRITERS Eenige Importeurs in NederlandVan de Ideal, Erika en Orig. Regal-Royal Schrijfmachine N. V. M. LINDENBAUM 8 Co's Schrijfmachinehandel Levering van Remington, Royal en -Underwoods. Bureaumeubelen, KEIZERSGRACHT 239 TELEFOON 3 O 2 3 9 Schrijfmachinelinten en Carbonpapier. A,F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 8