7Wlftp-- ÓL?°^fD'e agm frappeert het ook zeer, dat de Protest-Com missie haar beslissing zonder het hooren van getuigen genomen heeft. Ongetwijfeld zullen velen het op prijs stel len, thans iets naders omtrent de beslissing van Prof. Snapper te vernemen. Zooals men weet, werd aan T.O.G. een strafschop toegekend. Nadat de scheidsrechter zich er van overtuigd had, dat alle spelers zich vol gens reglement buiten het strafschopgebied bevonden, gaf hij toestemming tot het nemen van den strafschop. Onmiddellijk na dit teeken liepen drie T.O.G.'ers in, van wie één den schop nam. Op het moment van trappen stonden de beide anderen reeds tusschen den bal en ons doel, dus buitenspel en in plaats van een doelpunt toe te kennen, gaf de scheidsrechter ons dus een vrijen schop voor offside". Nu is men blijkbaar van opvatting, dat zoodra de spelers inliepen, de scheidsrechter had moeten affluiten, den schop laten over nemen en de spelers waarschuwen. Hiermede ben ik het niet eens, want de scheidsrechter behoeft hier niet direct voor te fluiten! Im mers, als de schop ware gestopt of naastge- trapt, wordt dit inloopen van de aanvallende partij niet meer bestraft en dus de schop ook niet overgenomen. Het inloopen is dus een overtreding, welke alléén onder bepaal de omstandigheden met overnemen gestraft wordt, want ook als de verdedigende partij ontijdig inloopt, volgt alleen overnemen, als de bal gestopt of naastgeschoten is. In de practijk wacht de scheidsrechter dan ook het resultaat van den schop af, hetgeen door ontelbare overeenkomstige gevallen bewe zen is. Prof. Snapper kon dus gerust wachten of de bal in het doel belandde, doch inmiddels ontstond de buitenspelpositie en aangeziën het reglement uitdrukkelijk voorschrijft, dat de buitenspelregel ook bij het nemen van een strafschop moet toegepast worden, zal thans de beslissing van Prof. Snapper den lezer duidelijk zijn. Ik wil uitdrukkelijk vaststellen, dat ik de verklaring van Prof. Snapper niet ken, doch veronderstel, dat deze wel onge veer gelijkluidend zal wezen. Het zal mij be nieuwen, waarom de Protest-Commissie van andere meening was. Er zal wel zelden een protest geweest zijn, dat zich zóó inde alge- meene belangstelling verheugd heeft, waar aan de zeldzaamheid der situatie, waardoor slechts enkelen den samenhang begrepen, wel niet vreemd geweest zal zijn. Helaas zijn wij ook dit kostbare puntje kwijt, en ik kan slechts betreuren, dat de P.-C. gemeend heeft dit protest te kunnen behandelen, zonder den scheidsrechter of den partijen gelegenheid te geven, hun standpunt nader toe te lichten. Onze positie is nu wederom buitengewoon gevaarlijk geworden. Wij hebben nog slechts 2 wedstrijden, thuis Z.V.V., dat nog een theoretische kans op het kampioenschap heeft, en uit ,,Zeeburgia", dat de 3de plaats op de ranglijst inneemt! Het zal dus zéér moeilijk wezen in deze wedstrijden punten- winst te behalen. Het schijnt wel, dat men dit nog niet voldoende algemeen beseft, doch het gevaar is zéér, zéér groot. Waar alle onze pogingen om onze 1ste elftallers tot se- riieuse oefening te brengen, grootendeels gefaald hebben, durf ik nauwelijks te ver wachten, dat dit in de komende weken anders zal worden. Toch doe ik van deze plaats nogmaals het verzoek: Spaart II, traint en °u&tiüuiuh - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5