REUNI CAFÉ „ROYAL" getolereerd, zoodat ik zeker niet te veel zeg, dat bij een goede leiding de stand bij de rust zeker 3 of 41 in ons voordeel had kunnen wezen. Ofschoon een dergelijke voorsprong het moreel van ons elftal natuur lijk belangrijk omhoog geheven zou hebben, was de stemming toch nog, gezien 't goede spel. zeer hoopvol. Hoe werd direct na de hervatting het aspect echter gewijzigd! Een aanval door den rechterwing van W.F. had onmiddellijk succes en daar dit blijkbaar de A.F.C.-verdediging geheel van de wijs bracht, volgde kort daarna wederom een doelpunt, eveneens van rechts. Als onze jongens dan het offensief trachten te her vatten, worden eenige aanvallen door eigen aardige beslissingen van den scheidsrechter onderbroken en b.v. wederom een duidelijk handsgeval genegeerd. Het verdere verloop tart alle beschrijving en had met sport of ontspanning bitter weinig gemeen. Op den bal werd niet meer gelet, herhaaldelijk vlo gen de spelers tegen elkaar op als de bal ergens anders was, men ging elkaar zelfs te lijf, zonder dat de arbiter tot ernstige maat regelen durfde overgaan W.F. profiteerde van het feit, dat onze spelers geheel van de kook raakten en scoorde er lustig op los. Dat een der doelpunten eerst niet werd toe gekend en men reeds speelde, toen er toch middenuit bleek genomen te moeten worden, demonstreet slechts de situatie. Daar het publiek zich eveneens niet onbetuigd liet en zijn meening zóó ondubbelzinnig te kennen gaf, als ik nog nooit heb meegemaakt (mis schien alleen bij den wedstrijd Aja.xA.F.C. na het incident Kooy-Delsen)viel er voor de op sensatie-belusten veel te savoureeren. Het was een ware opluchting, toen de scheidsrechter plotseling van een outbal in de buurt van de kleedkamer gebruik maak te om spoorslags te verdwijnen. Onze trouwe lezers weten wel, dat ik mij er altijd van onthoud critiek op leiding of tegenpartij te uiten. Wanneer ik ditmaal van dit gezonde principe in ons clubblad ben af geweken, dan is dit alleen te verklaren met het feit, dat ik, hetgeen gisteren gebeurd is, zulk een aanfluiting van de sportidee vindt, dat mijn geheel gevoelen daartegen in op stand kwam. Misschien hadden wij toch van de flinke, homogene ploeg van West-Frisia verloren, doch waar tengevolge van de scheidsrechterlijke beslissingen een verdien de voorsprong in de eerste helft ons onthou den werd en het goede spel onzer voorhoede tegen de grootendeels op krachtig spel in gestelde backs van W.F. zeer kansvol leek, zoodat een achterstand nog niet beslissend behoefde te blijken, is het diep teleurstellend, dat wij van de slechte leiding de dupe zijn geworden. Nog zouden wij met grootere gelatenheid ons lot gedragen hebben, ware het niet, dat onze positie thans zóó precair geworden is, mede door het toewijzen van het protest van T.O.G., waardoor ook een kostbaar punt voor ons verloren ging. Ook deze beslissing is een groote teleur stelling, want ik zelf was er absoluut van overtuigd, dat het protest geen effect zou hebben. Gezien de eigenaardigheid van de situatie, waarop de scheidsrechterlijke beslissing ge grond was, heb ik nagelaten in de vorige Schakel" een nadere verklaring te geven, want het wil mij voorkomen, dat het onjuist is, zulke protesten voor de radio, in Sport- of Clubbladen te behandelen, daar men de mogelijkheid niet moet uitschakelen, dat onopzettelijk invloed op de Protest-Commis sie uitgeoefend wordt. Wanneer het een eenvoudig geval van verkeerd toepassen van de spelregels betreft, b.v. het geven van een penalty voor een overtreding anders dan van Regel 9, dan is er niets tegen, dat men zijn meening zegt, doch het onderhavige ge val was niet zoo eenvoudig en daarom NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 WÊË TEL. 21649 van J. V. D. PIJL A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4