Uw volgende motor zal toch een zijn? Firma J. NAHUIS - GROENLO WAT IEDER A.F.C.'ER BEHOORT TE WETEN. Op gevaar af, dat mijn indrukken van den wedstrijd A.F.C.West-Frisia nog niet voldoende bezonken zijn, om mij in staat te stellen een objectieve beschouwing over dit drama te geven, wil ik toch niet nalaten nog in deze „Schakel'' dezen wedstrijd wat nader te bekijken. Dank zij de tijdig aan ons veld bestede zorgen en natuurlijk in de eerste plaats aan zijn goede kwaliteiten, was het zelve uitstekend bespeelbaar. Toen nu in de ochtenduren reeds gebleken was, dat de andere 2de-klasse velden de elementen niet hadden weten te trotseeren, maakte zich een voor onze competitie-wedstrijden onge- kede schare op, om onzen strijd tegen de ongeslagen kampioenen te aanschouwen. En men heeft waar voor zijn geld gehad! Men heeft een wedstrijd gezien, waarvan de eerste helft zéér aantrekkelijk was door het spannend verloop en het waarlijk ver dienstelijke spel, terwijl de andere een demonstratie gaf van het feit, dat zwakke leiding een funesten invloed uitoefent op het verloop van een wedstrijd. Er werd weer eens bewezen, hoe uiterst noodzakelijk het is, ons voetbalspel in Ihet algemeen in het veld onder goede leiding te plaatsen, een noodzakelijkheid, welke speciaal tot uitdruk king komt, wanneer er voor beide partijen veel op het spel staat en de atmosfeer dus „geladen" is. Hoe anders had het verloop onder strenge leiding kunnen wezen! Een vriendelijk zonnetje, een mooi veld, een groot publiek, dat uit den aard der zaak geen bijzondere sympathieën voor één der beide partijen had, twee elftallen, bezield met den wil om te winnen, ziet daar alle gegevens aanwezig voor een prettigen voet balmiddag. Wat aanschouwde men echter in de tweede helft? Spelers, die elkaar te lijf gingen, die voortdurend ongestraft allerlei ongerechtigheden begingen en een publiek, dat zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken stak, vooral niet, toen de beslis singen van den scheidsrechter den indruk wekten, dat zij meestal in het nadeel der thuisclub uitvielen. Gelijk gezegd, het verloop vóór de rust, was uiterst spannend. Aanvankelijk was W.F. iets meer aanvallend, doch de A.F.C.- verdediging en Haaxman niet het minst, ver richtte haar taak naar behooren, maar lang zamerhand kwamen wij in de meerderheid. Onze voorhoede speelde een aantrekkelijk spel. Lungen, speciaal uit Londen overge komen om, nu het gevaar dreigt, ons eerste elftal bij te staan, bleek het nog niet ver leerd te zijn en was een voortdurende be dreiging van het W.F.-doel, welke de meest hoopvolle verwachtingen in de A.F.C.-har ten deed ontstaan. Na eenigen tijd bleef een duidelijk handsgeval in het W.F.-strafschop- gebied onbestraft, doch wanneer bij een aanval van W.F. Ben Smit zijn handen niet van den bal houdt, worden de spelregels beter toegepast en de W.F.-keeper komt naar voren, om zijn collega geen kans te ge ven. Deze tegenslag ontmoedigde onze jongens gelukkig niet en wanneer Lungen een fraaien voorzet van Wijbenga binnen zijn bereik krijgt, verdwijnt de bal ineens in den bovenhoek. Een uiterst fraai doelpunt! Kort daarop eindigde een fraaie aanval met een goed doelpunt van Knopper, doch de scheidsrechter wist dit niet te apprecieeren en gaf buitenspel. Indien de man gelijk had, hetgeen door vele onpartijdige en tot oor- deelen bevoegde toeschouwers en vaklieden ernstig betwijfeld werd, dan heeft hij toch zeker niet in den geest van het reglement gehandeld, want het kan nooit de bedoeling wezen, dat op zulke wijze gemaakte doel punten ongeldig verklaard worden. Een ver der flagrant handsgeval voor het W.F.-doel werd wederom door den arbiter zonder meer R A RHINE CEINTUURBAAN 11 IJtÜtrtt'llVJ UOL TELEFOON 24448 Firma KAMP DE BOER, Garage „ZENITH" AMSTELVEENSCHEWEG 484-488. T Komt daarom nu eens bij ons kijken. Wij hebben alle modellen voorradig vanaf f595.- in onze showroom: Hoofdagente voor Amsterdam en Omstreken van de B.S.A motoren vl TELEFOON 10 Stoomhou tzagerij H outhandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 3